Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Puma (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=113)
-   -   [Puma 2020- ] Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322482)

gifter 03-08-2021 10:05

Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Cześć,

Pytanie do tych co kupili nową Pumę z tą skrzynią, jak wygląda jej codziennie użytkowanie, wady i zalety itp.

Farfocel 23-11-2021 17:36

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Jest super. Przy okazji problem z wibracjami silnika nie występuje jak w przypadku skrzyni manualnej. Jestem bardzo zadowolony i przestałem lubić swoje drugie auto ze skrzynią CVT.

gifter 24-11-2021 08:22

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
O widzisz :) na takie info czekałem. A jeszcze jedno pytanie, jak to się spisuje w korkach? Potrafi szarpnąć? Zauważyłeś jakieś wady tej skrzyni?

Farfocel 24-11-2021 21:33

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Działa bardzo płynnie i świetnie współpracuje z systemem Start Stop. Trochę nie rozumiem, skąd popularność skrzyni manualnej w samochodzie, który jest przecież samochodem typowo miejskim. Sprzęgło, jedynka, luz, sprzęgło, jedynka, luz i tak w kółko - naprawdę nie wiem, po co niektórzy lubią się tak męczyć. Jedyne, kiedy zdarza się, że samochodem "zatrzęsie" jest, gdy np. próbuję wycofać pod dużym zniesieniem. Mimo wszystko jednak nigdy nie doprowadza do zgaszenia silnika. Bardzo dobrze czyta moje zamiary i bardzo szybko reaguje na kick-down - znacznie lepiej niż np. klasyczny automat (taki jak w Maździe).

gifter 25-11-2021 08:28

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
dzięki za info :)

Podawali Ci informacje np kiedy należy wymienić olej w skrzyni?

Farfocel 25-11-2021 14:45

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Nie wiem - po prostu oddaje samochód do ASO i tyle mnie interesuje. Niemniej na forum piszą, że jest to co 60 tys. km/4 lata, więc co drugi serwis.

gifter 25-11-2021 15:05

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
dzięki :)

Farfocel 26-11-2021 11:15

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Przy okazji, wklejam cytat z recenzji Pumy w Motorze (nr 27-8/2021):
Cytat:

1-litrowa jednostka EcoBoost w tandemie z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową odznaczają się przyjemnymi reakcjami, które pasują do energicznego podwozia. Instalacja miękkiej hybrydy (48 V) sprawia, że układ start-stop uruchamia i "gasi" silnik cicho, szybko, a do tego praktycznie bezwibracyjnie. Zużycie paliwa należy do niskich: w trasie wynosi ok. 5-5,5 l/100 km, a w korkach wzrasta do ok. 8 l/100 km.

marekpz 26-11-2021 16:26

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Według przeglądów, olej w skrzyni co 6 lat lub 90 tyś.

mskgs 26-11-2021 23:24

Odp: Skrzynia automatyczna 7DCT - pytanie o codzienne użytkowanie
 
Cytat:

Napisał Farfocel (Post 3381399)
Trochę nie rozumiem, skąd popularność skrzyni manualnej w samochodzie, który jest przecież samochodem typowo miejskim. Sprzęgło, jedynka, luz, sprzęgło, jedynka, luz i tak w kółko - naprawdę nie wiem, po co niektórzy lubią się tak męczyć.

Spora dopłata do automatu, chociaż przy aktualnych cenach samochodów to już ta różnica robi się znośna. Do tego wątpliwa trwałość skrzyń dwusprzęgłowych, szczególnie tych suchych i szczególnie tych od Forda. :) Pytanie jak jest z nowym PowerShiftem. No i Ford ma spoko manualną skrzynię, jak ktoś nie jeździ tylko po mieście to wybór automatu nie jest taki oczywisty.
Pytanie też jak z dostępnością automatów do jazd próbnych... raczej mało kto weźmie w ciemno, a kiedyś u Forda było kiepsko z dorwaniem automatu do jazd próbnych w samochodzie pokroju Fiesty/Focusa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.