Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Awarie silników 1.0 ECOBOOST (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302076)

Khalegar 20-10-2019 16:36

Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Witam,
Ostatnio mnie bardzo nurtuję jeden temat.
Czytam różne poczytne czasopisma i portale na temat 1.0 Ecobosta i powtarza się opinia, że pękają bloki, że wyciera się popychacz pompy paliwa, przegrzewa się bo niewydolny układ chłodzenia. Przyznam się szukałem tutaj na forum takiego wątku i nic, to jak to jest nikt nie spotkał się z takim przypadkiem? Jeśli mówią, że to częste awarie to zastanawia mnie dlaczego tutaj na forum nie ma tysiąca wątków na ten temat. Sam mam Fiestę 1.0 Ecobost 100KM a przejechane 108 tyś km i nic kompletnie z tym autem się nie dzieje a ponoć przy 100 tyś, ma być mogiła. Także pytanie do was drodzy forumowicze czy ktoś faktycznie robił taką naprawę? Jakie były objawy i faktyczne koszty wyżej wymienionych "typowych usterek"

Danielo_82 21-10-2019 06:08

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
To poszukaj w wątku Focusa.
I tak, to prawda. Długowieczności się nie spodziewaj po tym silniku.

Jarek138 21-10-2019 09:24

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Pożal się Boże "redaktorzy" motoryzacyjni z portali cały czas wywlekają historię pękającego wężyka chłodzenia z początku produkcji. Wycierający się popychacz pompy paliwa też gdzieś podchwycili pojedynczy przypadek od mechanika.
Po prostu trzeba pilnować wymian. Faktem jest, że silnik jest termodynamicznie wysilony ale układ chłodzenia daje radę przy rozsądnej eksploatacji. W/g mechanika z mojego ASO to najbardziej żywotne silniki Forda. Podobno jeden z klientów tego ASO przejechał tym silnikiem 380 tys. Pozdrawiam.

Khalegar 21-10-2019 12:41

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Cytat:

Napisał Jarek138 (Post 3185110)
Pożal się Boże "redaktorzy" motoryzacyjni z portali cały czas wywlekają historię pękającego wężyka chłodzenia z początku produkcji. Wycierający się popychacz pompy paliwa też gdzieś podchwycili pojedynczy przypadek od mechanika.
Po prostu trzeba pilnować wymian. Faktem jest, że silnik jest termodynamicznie wysilony ale układ chłodzenia daje radę przy rozsądnej eksploatacji. W/g mechanika z mojego ASO to najbardziej żywotne silniki Forda. Podobno jeden z klientów tego ASO przejechał tym silnikiem 380 tys. Pozdrawiam.

Właśnie mam takie wrażenie, przeszukałem tutaj forum takich tematów na lekarstwo faktycznie ktoś pisał o focusie z pękniętą głowicą i nie do końca z resztą zdiagnozowaną bo mogła być też uszczelka, wróżyli mu z fusów. Na temat fiest z tym silnikiem cisza. Dlatego zadziwia mnie ten wątek bo szukając w google cisza a ponoć to taka typowa rzecz i często spotykana. Może ktoś jeszcze podchwyci ten wątek bo naprawdę straszą w każdej gazecie a jak człowiek chcę się zainteresować tematem okazuję się, że cisza zupełna jakby nie istniał. Czy to jest jakaś nagonka VW aby odwrócić uwagę od ich kiepskich silników o których jest milion informacji jak są do kitu? Wciąż powiela się mit że są to nietrwałe silniki ale nie znalazłem żadnej osoby która by miała ten silnik i faktycznie w jakiś sposób jej się skończył. Dlatego rzucam wątek tu może ktoś się znajdzie kto miał problemy z tym silnikiem.

Fiesta Mk8 ST Line 21-10-2019 13:42

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Znam z opowiadań 2 przypadki że silniki poszły do wymiany w focusach 1.0, ale obydwa były jeżdżone we flocie, przez PH którzy na autostradzie cały czas max, nie ma mowy o chłodzeniu turbiny, czy nawet sprawdzeniu płynu, od zimnego cały czas prawie do odcinki. Wśród "normalnych" ludzi takie sytuacje raczej są marginalne. Nawet opisywany tutaj na forum jeden przypadek nie do końca okazał się prawdziwy, bo ponoć silnik po rozebraniu wyglądał normalnie.
Ja tam nie mam stresu z tym związanego, ale może dlatego że mam jeszcze sporo gwarancji przed sobą i auto zmieni właściciela jeszcze na gwarancji. Z drugiej strony mam przejechane dopiero 13 tys, więc nie za bardzo mam się jak wypowiadać...

boncio 22-10-2019 19:11

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Mnie też znajomy mówi ciągle o pękającej głowicy, a ja nie widzę tych przypadków. Blok jest żeliwny i on tak łatwo nie pęknie ;)

Natomiast to wszystko dotyczy raczej Focusów, gdzie jest ogromne przekłamanie w pokazywaniu temperatury silnika na zegarach od 45 do 115 stopni wskazówka jest w pozycji 90. Fiesta i pochodne mają inaczej, bo ostatni segment zapala się jak silnik osiąga 75 stopni, choć nadal za mało, ale bardziej realnie.
Pomijam, że chyba nikt nie jeździ Fiestą 180km/h po autostradzie przez 170k km jak jeden kolega Focusem tutaj.

mskgs 22-10-2019 20:54

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Ja powiem tylko tyle - z doświadczenia wiem, że te silniki są w stanie znieść bardzo wiele, nawet zrobione na 140-150 KM.

Jarek138 23-10-2019 10:28

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Link do awarii 1.0 ecoboosta w tourneo courierze.

pankrakus 23-10-2019 10:50

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
Witam

Ford wyprodukowała chyba kilkaset tysięcy aut z silnikami Ecobooster,
a na forum były może 2 przypadki awarii aut z tymi silnikami

Tak więc - potencjalnie - awaria może wystąpić ale praktyka tego nie potwierdza => awarie poniżej błędu statystycznego

pozdrawiam
pankrakus

Maniak 26-10-2019 07:00

Odp: Awarie silników 1.0 ECOBOOST
 
W uk jest trochę focusów na aukcjach z ubitym silnikiem. Tylko że nie dbają o auta. Sąsiad już któreś auto z rzędu wykończył. Zawsze odpala z butem w podłodze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.