Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Auto nagle zgaslo i immo blokuje odpalenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157055)

mkaminski100 02-05-2012 21:12

Auto nagle zgaslo i immo blokuje odpalenie
 
Pisze za mojego kolege ktory ma problem z immo w Transicie. Auto zgaslo i po probie odpalenia tylko wsciekle mruga kontrolka immo.
Bledy to B1600 i B2139 (plus kilka ktore mam nadzieje poda mi za chwile).
Brak jakichkolwiek kodob bledow silnika, jedynie immo
Na pewno to wina immo, ale ktorej czesci? Kluczyk jest ten najprostszy, ale po wyjeciu niebieskiej zaslepki w srodku jest jedynie "niebieska kulka", a nie transponder tak jak w kluczykach ktore spotykalem.
Podejrzewamy albo kluczyk, albo petle, albo znow cos z elektryka auta. Popatrzelismy troche w internecie, ale nie za duzo osob mialo podobny problem.
Czy ktos sie z tym juz spotkal wczesniej?

wojtekjanus 02-05-2012 22:31

Odp: Auto nagle zgaslo i immo blokuje odpalenie
 
B1600 9600 PATS Ignition Key Transponder Signal is Not Received - Damaged Key or Non -PATS Key -> nie jest odbierany sygnał z transpondera kluczyka - uszkodzony kluczyk lub niewłaściwy (bez PATS).
W tym momencie nie rozumiem, że w tym kluczyku nie ma transpondera - to chyba niemożliwe...

B2139 A139 PCM ID Does Not Match Between Instrument Cluster and PCM -> brak komunikacji pomiędzy tablicą wskaźników i PCM.
Sprawdziłbym połączenia wiązki - wtyki i masy.

Także przy B2139: The PCM ID does not match between the PCM and PATS (PATS/ICM/VIC/HEC/SCIL).
Reinitialization is required. Possible cause: PCM was replaced (Systems B and C only). - tu sugerują powtórne przeprogramowanie immo, odłączany był PCM (mógł się sam odłączyć choćby z braku masy).

Generalnie ciężki temat.

mkaminski100 03-05-2012 06:49

Odp: Auto nagle zgaslo i immo blokuje odpalenie
 
Dzieki Wojtek. Kody obeznalismy. Auto nie widzi transpondera, ale nie wiemy czy padl transponder czy moze petla czy moze cos w elektryce auta.

tomek27 20-09-2012 13:07

Re: Auto nagle zgaslo i immo blokuje odpalenie
 
Miałem podobny przypadek, ELM 327 pokazał B1600, obstawiam pętlę, reset modułu komfortu rozwiązał problem.

bargielo 23-11-2023 16:25

Transit 2.4 tddi
 
Witam szanowne grono
Pacjent transit 2.4 tddi po przekladce z działającego anglika tj kompletny silnik komputer lmmo kluczyk wiazka w komorze silnika nie chce gadac immo po zapłonie miga jak wściekłe rozrusznik nie kreci błędy: P0235 B1601 B2139
Pomóżcie
Jak to ogarnąć forscanem jestem laikiem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.