Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Jak wyjąć poduszkę z kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61575)

krzycho78 08-02-2009 18:40

Jak wyjąć poduszkę z kierownicy
 
Witam, mam problem, nie mogę poradzić sobie ze zdjęciem poduszki z kierownicy w mk2. Kombinowałem ze dwie godziny i nic. Mam nową i wiem jak jest mocowana ale wydaje mi się że jest jakieś zabezpieczenie. Musi być jakiś sprytny sposób. Jak ktoś zna patent, proszę o podpowiedź.

Klaif 08-02-2009 19:13

Re: jak zdjąć poduszkę z kierownicy w mk2
 
od tyłu kierownicy masz mały otwór... wsadź tam mały cienki wkrętak i odegnij blaszkę....
WAŻNE JAK GRZEBIESZ PRZY PODUSZCE ODŁĄCZ AKU
w linku z mojego podpisu masz dostęp do pdf o tytule nadwozie... tam też znajdziesz foty nawet

krzycho78 08-02-2009 19:43

Re: jak zdjąć poduszkę z kierownicy w mk2
 
Słuchj, dłubałem wkrętakiem, ale nic z tego nie wyszło. Mam wrażenie że tam jest jakieś zabezpieczenie. Poduszka Zobacze zaraz co w linku, ale dzięki za podpowiedź.

danielp 09-02-2009 18:04

Re: jak zdjąć poduszkę z kierownicy w mk2
 
Ja też za pierwszym razem kombinowałem pół godziny, za 2gim już tylko 15s. Przekręć kierownicę tak by mieć otwór na górze, wkładasz płaski wkrętak macasz gdzie jest sprężyna (wyczujesz wypustkę) i zaczepiasz ją od góry końcem wkrętaka. Podłóż sobie kciuk by zrobić dźwignię i nie rozerwać kierownicy. Ciach i jedna strona odskoczy. Potem to samo z d-giej strony. Nie dużo ale trochę siły trzeba włożyć ta sprężyna jest dosyć mocna.

pozwodzenia, pzdr.

Stefano 11-02-2009 09:41

Re: jak zdjąć poduszkę z kierownicy w mk2
 
Cytat:

Napisał krzycho78
Słuchj, dłubałem wkrętakiem, ale nic z tego nie wyszło. Mam wrażenie że tam jest jakieś zabezpieczenie. Poduszka Zobacze zaraz co w linku, ale dzięki za podpowiedź.

Wejdz na allegro i zabacz sobie na fotkach kierownicę do sprzedaży, tzn. jak wygląda kierownica bez poduszki, zwróć uwagę na zaczepy które masz do podważenia i wszysko bedzie jasne.
Pozdr.

krzycho78 13-02-2009 22:57

Re: jak zdjąć poduszkę z kierownicy w mk2
 
he he. Dzięki Panowie. Ja dłubałem na zewnątrz fajerki, a to trza było do środka... :fcp18. Jest bajka, faktycznie zajęło mi to minutkę... Jak to się mówi- trzeba wiedzieć gdzie dziubnąć :fcp29

gruniu 04-02-2023 09:34

Odp: Jak wyjąć poduszkę z kierownicy
 
Teraz przydałaby mi się, instrukcja obrazkowa.

Stefano 04-02-2023 18:03

Odp: Jak wyjąć poduszkę z kierownicy
 
Jak widzisz dziurę to tam wkładasz patent i grzebiesz, wyczuwasz sprężynę i otwierasz to jak agrafkę, są tam dwie.

gruniu 28-04-2023 19:39

Odp: Jak wyjąć poduszkę z kierownicy
 
Kolejny dzień na próbach i poduszka nie wyszła :(
Oglądam filmy na YT i jest to proste, ale nie dla mnie.
A już wieloma rzeczami się zajmowałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.