Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209666)

rolnik820 13-08-2014 19:18

Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Po krótkim czasie od kupienia auta, czyli jakiś rok temu, zaświeciła się czerwona zębatka i obroty zaczęły bujać. Po wciśnięciu pedału gazu do końca obroty bardzo powoli wzrastają do ok 2000 RPM i nagle spadają. Sytuacja często się powtarza, w takim wypadku wyjmuje kluczyk, odpalam jeszcze raz, i kolejny, aż do skutku kiedy czerwona zębatka zniknie. Jakiś czas temu i obecnie podczas włączonego silnika, na postoju wskazówka obrotomierza zaczęła się ruszać o jakieś 20-30 RPM i silnik jakby nie równo chodzi. Pytanie jest takie: Czy te rzeczy mogą być powiązane i jak usunąć taką awarię, żeby można było normalnie odpalać silnik za pierwszym razem i żeby obroty nie drgały.

Znalazłem na Youtube podobną sytuacje [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

edmun 14-08-2014 09:21

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Przepływomierz, silniczek krokowy lub filtr paliwa? Nie jestem specjalistą ale tam bym szukał przyczyny. Warto podłaczyć się pod ODB2 i sprawdzić jakie kody podaje.

neom80 15-08-2014 22:53

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
no i co komputer wykazał?

arti_100 16-08-2014 12:25

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Jesli chodzi o zembatke z wykrzyknikiem to w 90% bedzie do wymiany czujnik podcisnienia doladowania.

mick1973 16-08-2014 14:46

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Cytat:

Napisał arti_100 (Post 2255527)
Jesli chodzi o zembatke z wykrzyknikiem to w 90% bedzie do wymiany czujnik podcisnienia doladowania.

Tak szczególnie w wolnossącej benzynie:mrgreen:
Czekamy na odczyt błędów.

arti_100 16-08-2014 15:29

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Niedoczytalem... myslalem ze chodzi o desla

edmun 21-08-2014 12:26

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
rolnik820 żyjesz jeszcze? Wiadomo co było przyczyną u Ciebie?

rolnik820 06-09-2014 19:05

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Tak, żyje tylko nie mam na razie $czasu$ na sprawdzenie tej sprawy. Ale mam zamiar wymienić świece na razie. Jak tylko coś się ruszy w tej sprawie to na pewno napisze. Szczerze mówiąc liczyłem że znajdzie się jakiś fachowiec co rozpozna ta sprawę od razu i tanim kosztem to naprawie, a do urządzenia nie mam możliwości podłączenia. A jak jestem u mechanika to On zawsze mówi, że było bez liku błędów ale wszystkie po kasował.

spidi 09-09-2014 09:15

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
Małe pytanie, czy sprawdzony był katalizator? Diesle bez koma pokładowego wskazują tą zębatką uwalony katalizator i DPF. Objawy jakie opisujesz pasują do zapchanego katalizatora. Może ta sugestia coś pomoże.

Pitol321 09-09-2014 09:28

Odp: Czerwona zębatka z wykrzyknikiem, falujące obroty
 
spidi...

mick1973 wyżej napisał:
Cytat:

Tak szczególnie w wolnossącej benzynie
Czekamy na odczyt błędów.
Może faktycznie nie dość dokładnie zastanowiłem się nad Twoja odpowiedzą. Odnosiłem się głównie do tego: " Diesle bez koma pokładowego wskazują tą zębatką uwalony katalizator i DPF."
Odczyt błędów sporo może wyjaśnić.
Bez spiny ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.