Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Focus 2004-2008] Instalacja lpg - czy zakładać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291121)

kogut023 20-01-2019 04:10

Instalacja lpg - czy zakładać
 
Witam. Posiadam forda focusa MK2 wersja poliftowa1,6 100km z 2008 i zastanawiam się na założeniem instalacji LPG. Czy warto i czy te silniki lubią gaz?

Pilne

Fulara 20-01-2019 08:05

Odp: Instalacja lpg
 
wątków było milion, naprawdę poszukaj

żaden silnik nie lubi gazu bo to zawsze ingerencja ale dobrze założony i wystrojony będzie ok.

policz, ile będzie cię kosztować regulacja szklanek co 30 000 km przy zrzucaniu wałków rozrządu. ja gaz, założyłbym ale nie w takim modelu bo żeżre cię ta operacja

kogut023 20-01-2019 10:10

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
A co masz na myśli mówiąc że mnie zezre?

Fulara 20-01-2019 10:16

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
regulacja zaworów w tym modelu na benzynie odbywa się co 160 000 km. skrajnie, wymiana 16 szklanek wraz z demontażem wałków rozrządu i wymianą oczywiście całego rozrządu to 2000 zł.

na gazie, luzy zaworowe w tych modelch uciekają z każdym 10 000.
operacja regulacji średnio 8 szklanek co 30 000 wraz z rozpinaniem rozrządu to koszt 1500 zł.

w takim modelu ze szklankami, dałbym sobie spokój. co innego regulacja płytkami, gdzie ściągasz kopułę i płytki wyciągasz bez niczego. natomiast tu, nigdy bym nie założył gazu - jak i do mojego modelu.

juri2069 20-01-2019 10:40

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
Masz na to jakieś dowody , że co 10 tyś luzy uciekają?
Bo jak narazie to jeszcze nikt nic nie udowodnił, a każdy tylko gada. Jeden przypadek to nie milion innych fordów na gazie.
Dla mnie najlepszym przykładem są ludzie , którzy jeżdżą na gazie 100- 200- 300 kkm i albo sprawdzają luzy co 50-100 kkm albo w ogóle i jeżdżą ....

Tak jak z olejami, nie lejcie formuły f bo to shit i nie zmieniajcie co 20 kkm tylko co 10 . Bo ? Jakiś dowód?
Kolega citrovit jest przykładem, który ma sporo fordów i one robią po 500 czy 700 kkm na formule F i wymianach co 20 kkm . To jest przykład, a nie takie gdybanie i powtarzanie januszów:) bez urazy

kln1920 20-01-2019 10:46

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
Chyba żartujesz z regulacją co 30k km :D

songo94 20-01-2019 10:59

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
jak dla mnie to silniki forda raczej do LPG sie nie nadawają, jak ktoś chce LPG to najlepiej opel lub fiat ich silniki lepiej dzialaja na LPG jak na benzynie :D

Fulara 20-01-2019 11:13

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
jeden będzie regulował co 30 000 jeden co 60 000. wszystko zależy od mietka jak ustawi gaz.

kontrola co 30 000 obowiązkowo. albo potem temat, szukam głowicy.

Bump:
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 3082901)
Masz na to jakieś dowody , że co 10 tyś luzy uciekają?
Bo jak narazie to jeszcze nikt nic nie udowodnił, a każdy tylko gada. Jeden przypadek to nie milion innych fordów na gazie.
Dla mnie najlepszym przykładem są ludzie , którzy jeżdżą na gazie 100- 200- 300 kkm i albo sprawdzają luzy co 50-100 kkm albo w ogóle i jeżdżą ....

Tak jak z olejami, nie lejcie formuły f bo to shit i nie zmieniajcie co 20 kkm tylko co 10 . Bo ? Jakiś dowód?
Kolega citrovit jest przykładem, który ma sporo fordów i one robią po 500 czy 700 kkm na formule F i wymianach co 20 kkm . To jest przykład, a nie takie gdybanie i powtarzanie januszów:) bez urazy

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


a proszę. a to, że ludzie jeżdzą z zawieszonymi zaworami ale jeszcze auto jeździ, to druga strona medalu. dopiero jak auto zaczyna się psuć, wahy bierze 15 l benzyny, obroty falują a na ciepłym nie idzie silnika odpalić wskakują na forum i o co kaman ?

juri2069 20-01-2019 11:41

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
Jesteś gazownikiem albo mechanikiem silników? Porozmawiaj z gazownikami co sądzą o gazie w fordzie i jak ich śmieszy jakiś lubryfikator itd. Porozmawiaj z gaziarzami.
Dac ci namiar do najlepszego zakładu na podkarpaciu od 30 lat ? Tam możesz zaczerpnąć opinii :one:, a nie jakieś googlowskie janusze.

Wiesz , że nubirą zrobiłem 200 kkm na gazie i nikt nawet wtedy nie pomyślał o luzach ? Do dziś jeździ, a już 10 lat jak sprzedalem.

A z tym nieodpalaniem na ciepłym czy zimnym to z reguły czujnik lub układ paliwowy . Czytam tematy.

Dlaczego jest tu np 2 czy 3 osoby ze swoimi teoriami od wielu lat , w ogóle nie uzasadnionymi przykładami?

Uważasz, że mój silnik z przebiegiem 100 kkm i rocznym gazem jest już szrotem bo do forda gazu się nie zakłada? I to bez lubryfikatora bo gaziarze się z tego śmieją?

Piszą tu ludzie którzy robią po 200 kkm na gazie i wg Ciebie powinni mieć już z piąty silnik bo nie sprawdzają luzów co 10 tysięcy .

Mam kolegę który 10 lat jeździ Focusem mk1 na gazie. I zapytany o luzy otwiera oczy . Stan samochodu idealny

Fulara 20-01-2019 12:00

Odp: Instalacja lpg - czy zakładać
 
co ma nubira do forda ?

wyraziłem swoją opinię, autor zrobi jak zechce. ja do tego silnika gazu nie wsadzę. do innych i owszem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.