Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299850)

Plaguebinder 19-08-2019 16:27

Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Witam,

czy ktoś dysponuje może informacjami na temat tego Mondeo i mógłby się nimi podzielić?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

VIN: WF0EXXGBBE7M64356

Pozdrawiam

Rafał A.(antek) 19-08-2019 22:42

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Ładnie wyglada, prócz pamięci foteli, chyba ma wszystko co mógł mieć (o ile ma wentylowane fotele)

ocieplator 20-08-2019 00:15

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Panie, byłem zobaczyłem, 350 km w jedną stronę i tak: dach klapa maska wszystkie wnęki słupki ori lakier, drzwi któreś tam podwójny lakier ale doł auta tzn nadkola drzwi wszystkie po 400 a czasem i 500 600 mikronów. Więc mi to na kolizję nie wygląda a raczej jakieś wcześniejsze poobcieranie gdzie pewnie zaczął rdzewieć i tak to jest zrobione. W środku zadbany i fajny, ivdc działa, od spodu dużo gorszy od mojego ale bez tragedii. Ale co mnie zaciekawiło to fakt, że przejechałem nim 5km w jedną i 5km w drugą bez mocnego butowania auta i przy otwieraniu po przejechaniu się maski nie umiałem w ręku utrzymać tego patyka do podpierania maski, wszystko nagrzane jak cholera. Odczekałem chyba z 5 min (skoro taki gorący to olej już powinien spłynąć) i stan oleju gdzieś 1.5cm poniżej minimum ... Odpuściłem od razu zapytam, czy to nagrzanie to normalne w tym silniku??

A zapomniałbym, przebieg sprawdzony i prawdziwy.

kopson 20-08-2019 00:55

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Czyżby przegrzewał się motor? Skoro tak, to nie wróży to nic dobrego ...
Handlarz pisał w ogłoszeniu, że auto jest całe w oryginale i zaprasza z czujnikiem lakieru. No więc wyszło, że jednak nie jest takie idealne i malowane było. Druga rzecz: w ogłoszeniu podaje, że to rocznik 2008, a poniżej w opisie, że to jednak ... 2007? :027: Cwaniaki...

ocieplator 20-08-2019 01:05

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
No wiesz, jeśli nie ma oleju to też chyba nic dziwnego że się przegrzewa, czy to norma w 2.5? Całe w oryginale prócz 5 cm pasa dookoła samochodu :D Jeszcze na moje pytanie, co to jest ? czy zardzewiał - stwierdził, że fordy tak mają :) chociaż w ogłoszeniu pisze, że nie zardzewiały. Poprosiłem go aby poszedł pooglądać te mondeo, którym ja przyjechałem w poszukiwaniu rdzy :)

Rafał A.(antek) 20-08-2019 01:44

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Silniki sie grzeją, jak bardzo ciężko ocenić. Ale pret raczej da sie dotknąć.

ernestowski 20-08-2019 05:19

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Z tym dotykania to zależy od wrażliwości danego osobnika ��

Juzek 20-08-2019 13:16

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
U mnie drąg maski też się grzeje, a auto jest całkowicie sprawne.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Plaguebinder 20-08-2019 16:16

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Cytat:

Napisał ocieplator (Post 3165006)
Panie, byłem zobaczyłem, 350 km w jedną stronę i tak: dach klapa maska wszystkie wnęki słupki ori lakier, drzwi któreś tam podwójny lakier ale doł auta tzn nadkola drzwi wszystkie po 400 a czasem i 500 600 mikronów. Więc mi to na kolizję nie wygląda a raczej jakieś wcześniejsze poobcieranie gdzie pewnie zaczął rdzewieć i tak to jest zrobione. W środku zadbany i fajny, ivdc działa, od spodu dużo gorszy od mojego ale bez tragedii. Ale co mnie zaciekawiło to fakt, że przejechałem nim 5km w jedną i 5km w drugą bez mocnego butowania auta i przy otwieraniu po przejechaniu się maski nie umiałem w ręku utrzymać tego patyka do podpierania maski, wszystko nagrzane jak cholera. Odczekałem chyba z 5 min (skoro taki gorący to olej już powinien spłynąć) i stan oleju gdzieś 1.5cm poniżej minimum ... Odpuściłem od razu zapytam, czy to nagrzanie to normalne w tym silniku??

A zapomniałbym, przebieg sprawdzony i prawdziwy.

Czy zakładając, że nagrzewanie się tego silnika jest normalne, to jest to auto warte zakupu (traktując niezgodności z opisem jako podstawę do obniżenia ceny)? Jak oceniasz jakość naprawy lakieru? Jeśli to była rdza, a nie obcierka, to czy jest ryzyko, że rdza przypuści ponowny szturm na karoserię?

Deryll 20-08-2019 16:19

Odp: Prośba o ocenę Mondeo MK4 2.5T
 
Cytat:

Napisał Plaguebinder (Post 3165227)
(traktując niezgodności z opisem jako podstawę do obniżenia ceny)?

Zawsze możesz się targować, ale zauważ że podaż tych aut jest mała. I raczej to sprzedawcy dyktują cenę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.