Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305795)

FiKumiczek 03-02-2020 20:05

Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Witam serdecznie.

Mam od kilku miesięcy transita 2008 2,2 140km.
Ostatnio jadąc na dwupasmówce i chcąc wyprzedzić pod górkę ( szybka redukcja, z 90 do około 105 dość szybko przyspieszyłem) coś nagle "pyknęło", zapalił się check engine i nagle mocy zaczęło ubywać.

Po tym incydencie auto genralnie jeździ, ale nie wkręca się na więcej niż 2-3k obrotów, na trójce praktycznie się wlecze a nie jedzie. Niekiedy po odpaleniu potrafi od razu gasnąć bądź nie może się wkręcić nawet na 1500 obrotów i wówczas dymi na czarno jak smok... Generalnie stoi bo boję się cokolwiek z robić, podjechał mechanik jeden, drugi obaj stwierdzili że nie ma zasilania na kostce i nie mogą nawet sczytać błędów, a bez tego nie ściągnę części nawet.

Największy problem, to to że utknąłem busem za granicą, nie bardzo chcę się wpierdzielać w koszta dlatego jeżeli to będzie możliwe, to chętnie bym przywrócił zasilanie na kostkę.

Szukałem w internecie i niewiele znalazłem na ten temat.
Macie może panowie schemat bezpieczników? Gdzie ewentualnie szukać dalej? Muszę zrobić diagnozę, żeby móc w miarę szybko ściągnąć ewentualne części, bo w marcu najpóźniej miałem jechać już do PL...

Ponadto po objawach jakieś pomysły co to może być? Tak trochę nieśmiało obstawiam albo turbo albo wtryski, ale jeden mechanik powiedział, że może to coś lżejszego będzie.

eMWuGSM 03-02-2020 20:31

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Nie mam pod ręką autodaty, ale PIN 16 OBD2 +12V z KL15 powinno być. 4 i 5 masa. kiedyś niestety też tak musiałem sobie radzić.

wojtekjanus 03-02-2020 21:26

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Cytat:

Napisał FiKumiczek (Post 3220102)
ie może się wkręcić nawet na 1500 obrotów i wówczas dymi na czarno jak smok...

Pomijając problem sczytania błędów, jeżeli dymi jak pancernik na wojnie, to najbardziej prawdopodobne:
- albo EGR
- albo turbina
- albo dolot (dziura).

Tak na szybko turbinę wstępnie można ocenić wkładając paluchy, dolot trzeba dokładnie obejrzeć - gumy i IC - szukając śladów oleju, w zasadzie EGR najtrudniej sprawdzić, tu przydałby się tester...

Ale wiadomo, że może być walniętych mnóstwo innych rzeczy...

FiKumiczek 03-02-2020 21:55

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Hej, dzięki za rady. Co do tego dymienia, to jak pisałem wcześniej - raz odpali i jest relatywnie czysto z rury a raz jak strzeli czarnym to podkładając góralki pod rurę miałbym prince polo :/ Aż sadza zostaje na ulicy.

Z tymi pinami to postaram się jeszcze multimetrem przelecieć jakoś w tygodniu i ewentualnie wypuścić masę i + osobno. Wdzięczny byłbym za potwierdzenie pinów tylko.

Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi

wojtekjanus 03-02-2020 22:39

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Cytat:

Napisał FiKumiczek (Post 3220160)
raz odpali i jest relatywnie czysto z rury a raz jak strzeli czarnym to podkładając góralki pod rurę miałbym prince polo :/ Aż sadza zostaje na ulicy.

To bym z dużym prawdopodobieństwem obstawiał EGR - po dodaniu gazu nie zamyka się i wali czarnym dymem. Na wolnych obrotach powinno w takiej sytuacji być ok.

eMWuGSM 05-02-2020 11:52

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Cytat:

Napisał FiKumiczek (Post 3220160)
Z tymi pinami to postaram się jeszcze multimetrem przelecieć jakoś w tygodniu i ewentualnie wypuścić masę i + osobno. Wdzięczny byłbym za potwierdzenie pinów tylko.

Ale co tu potwierdzać? To jest po prostu standard OBDII, jedynie nie pamiętam czy w Transicie pin 16 jest stały +12V (KL30) czy tylko po zapłonie (KL15). Masy masz dwie 4 i 5 pin. Transmisje masz: CAN na 6 H i 14 L, J1850 na 2 i 10, na 7 jeszcze tylko K i MS Can 3 H i 9 L

rafik7979 05-02-2020 19:00

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Witam.

U mnie było podobnie Transit Jumbo2.4 140km, i okazało się ze jeden wtrysk padł. Zrób test przelewów. Co do braku zasilania na OBD, to bezpiecznik 72 w tej "skrzynce" pod spodem. ( za bezpiecznikami w kabinie, sa po obu stronach takie klipsy i musisz je odgiac.) Jak bezpiecznik to też nie ma światła w kabinie.

FiKumiczek 12-02-2020 21:57

Odp: Brak zasilania na wyjściu diagnostycznym + możliwa usterka silnika
 
Dobra, wracam do tematu.
Faktycznie bezpiecznik nr 72 był wypalony. Po wymienianie było ok, ale po kilku dniach jak wróciłem tylko przepalić auto, żeby nie zdechły aku bezpiecznik znów zdechnięty. Wymieniony ponownie dziś i podpięty komp.

Wyskoczyło kilka błędów - sterowanie turbiny czy coś w ten deseń ale mechanik powiedział, że na razie należałoby się skupić na jednym, który mówi "obwód otwarty PTO" bądź coś w tym stylu. Chwila z wujkiem google i wiem, że ma się to dalej jakoś do turbiny, także chyba jest to już jakiś trop.

Generalnie facet może weźmie auto do siebie na weekend i coś tam pogrzebie, niemniej chyba i tak będę ściągał części z PL jak tylko będzie full diagnoza.

Dziękuję za zaangażowanie i pomoc do tej pory, jak ktoś miałby coś jeszcze do dodania po powyższej informacji to super :)

Niestety całego sprawozdania z komputera nie mam :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.