Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224510)

Pulse 14-07-2015 11:45

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Na razie tej folii nie użyję bo nie mam po co. W mk IV ekran się tak nie brudzi. :)
Choć pewnie do mk V przesiądę się szybciej niż myślałem.

Rothmans 14-07-2015 20:23

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W trakcie mycia auta klamki reagują na strumien wody jak na dotyk dlatego zostawiać kluczyk w samochochodzie jak radzi Kruger.
Mnie denerwuje nierówna podłoga i ciagle zadeptania wykładziny bo dywaniki mało ją osłaniają.
Generalnie samochód póki co bajka:)

biner 14-07-2015 20:48

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 2428017)
Na razie tej folii nie użyję bo nie mam po co. W mk IV ekran się tak nie brudzi. :)
Choć pewnie do mk V przesiądę się szybciej niż myślałem.

JA na wyświetlacz przykleiłem folię do tabletów ale jak słonko przyświeci to widać linie papilarne :).

Bump: Co do opisu kolegi @daniela to potwierdzam że system wspomagania parkowania to zbędny bajer który kiepsko działa.

bartos1985 14-07-2015 21:23

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Witam wszystkich!

Dwa miesiące temu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego Mondeo.

Nie obyło się bez przykrych niespodzianek na samym początku. W dniu w którym byłem umówiony na odbiór, okazało się, że jest szkoda transportowa i samochód nie może zostać wydany. Dealer stanął jednak na wysokości zadania i poza naprawą na swój koszt zaproponował darmowe przeglądy gwarancyjne. Uszkodzone były drzwi pasażera (wgniecenie) oraz plastikowy próg.

Na dzień dzisiejszy mam przejechane prawie 5000 km. Ogólne wrażenia bardzo pozytywne (wcześniej Passat b7, który w porównaniu z Mondeo prowadził się według mnie jak wóz drabiniasty). Zawieszenie, wyciszenie są jak dla mnie wręcz powalające.
Jedyne uwagi jakie mam do Forda na dzień dzisiejszy to:
- klima (podobnie jak u większości osób w tym wątku również "szaleje"
- trzeszczący podłokietnik (do 2500 km była cisza)
- czarny plastik w okolicy podłokietnika rysuje się od patrzenia na niego
- czujniki parkowania sprawiają wrażenie mało precyzyjnych (tu akurat Passat wypadał lepiej)
- sporadycznie przy mocniejszym hamowaniu, mam wrażenie jakby fotel kierowcy minimalnie jeździł w przód/tył (podobnie było w Focusie II, którego miałem kiedyś)
- czujnik świateł czasami zapomina o ich włączeniu np. przy wjeżdżaniu do ciemnego garażu podziemnego, a ikonki automatycznych świateł na wyświetlaczu raz się zapalają, a raz nie (bez większego związku z ich rzeczywistym działaniem) - to pewnie kwestia jakichś poprawek w oprogramowaniu

Największy problem, który zaobserwowałem w tym samochodzie dotyczy sprzęgła. Na forum przewijają się pojedyncze wątki dotyczące tego, że bierze wysoko, jednak u mnie jest chyba coś nie tak. W czasie długiej jazdy autostradowej na 5 i 6 biegu, pierwsze wciśnięcie sprzęgła po przerwie (np. przy redukowaniu) jest jakieś dziwne. Niby działa prawidłowo, jednak pedał jest twardy i chodzi z wyraźnym oporem. Podobnie jest zresztą po nocnym postoju, kiedy to pierwsze wciśnięcie sprzęgła wymaga użycia większej siły. W czasie jazdy w korku, ciężko z kolei ruszyć autem płynnie. Ruszanie czy to samym sprzęgłem czy z użyciem gazu powoduje delikatne szarpanie.

Czy ktoś z innych użytkowników 2,0 TDCI zaobserwował takie objawy? Jestem już umówiony w serwisie za tydzień (obecnie jestem na urlopie), ale obawiam się, że ASO będzie mieć problem z odtworzeniem warunków, w których opisane problemy występują.

Mimo wszystko uważam Mondeo za bardzo udany samochód i mimo pewnych drobnych niedoróbek zdecydowanie mogę je polecić.

foni 14-07-2015 21:33

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Nie wiem czy Ciebie tym pocieszę ale w mkIV, i to przy silniku 2,2 tdci jest tak samo. Obawiam się że ten typ (Ford) tak ma. Im szybciej się jedzie, tym twardszy pedał na bramkach. Nie mniej jednak wymagaj od ASO sprawdzenia tego zjawiska.

Cytat:

Napisał bartos1985 (Post 2428266)
W czasie długiej jazdy autostradowej na 5 i 6 biegu, pierwsze wciśnięcie sprzęgła po przerwie (np. przy redukowaniu) jest jakieś dziwne. Niby działa prawidłowo, jednak pedał jest twardy i chodzi z wyraźnym oporem.


pedroso 14-07-2015 21:47

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Większość bajerów w nowoczesnych samochodach jest zbędnych jeżeli nie do końca ma sie pojęcie jak ich używać

kruger 14-07-2015 22:42

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Czasem zapalają się automatycznie tylko światła mijania i wtedy jest zapalona wyłącznie zielona kontrolka bez kontrolki automatycznych świateł. Np. w dzień, kiedy pada deszcz. Gdy wjeżdżam do podziemnego garażu świata zapalają się błyskawicznie więc może coś jest skopane u Ciebie. Automatycznego parkowania używam coraz częściej bo np. przy krawężniku parkuje z dokładnością lepszą niż sam bym to zrobił. Zbędny bajer ale jak się człowiek nauczy jak z tego korzystać to czasem pomaga.

Dean08 14-07-2015 23:03

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Pytanie: jakie macie terminy odbiorów przy "bieżących" zamówieniach? Ja chcę (no chyba, że konkurencja zaszaleje z rabatem...) kupować Mondeo w Warszawie i na razie terminy są dość odległe - listopad czyli prawie już wykup "starego" rocznika. Ku mojemu zaskoczenie konkurencja (Passat) wypada w podobnym terminie...

danielr 14-07-2015 23:03

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to by znaczyło, że kultura rośnie w naszym kraju, bo do niedawna było tak: mijamy miejsce w którym da się zaparkować równolegle. Potem następuje sekunda nieuwagi na włączenie wstecznego i ew. włączenie kierunkowskazu i już albo ten z tyłu na nas trąbi albo już dawno zaparkował w naszym miejscu ;)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wszystko się zgadza. Dzisiaj sprawdziłem. Z kluczykami się już przeprosiłem ;)

siebek 15-07-2015 05:58

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
U mnie sprzęgło działa tak jak powinno. Nie zauważyłem, żeby pedał był twardszy lub miększy w zależności od sytuacji, a przejechane mam już ok. 3100km.
Jeśli chodzi o światła to też działają tak jak trzeba. Przy wjeździe do słabo oświetlonego garażu lub tunelu zapalaj się błyskawicznie i wyłączają się jak tylko wykryją więcej światła.

Rothmans 15-07-2015 09:09

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mi dokładnie po 2500 km zaczął trzeszczeć podłokietnik - podłokietniki są dwa - podwójny (podnoszona tapicerka wraz ze schowkiem) i pojedynczy(podnoszona tylko tapicerka) ja mam podwójny.
Bardzo prosto mozna zlikwidować trzeszczenie podwójnego o czym pisałem wyżej.

biner 15-07-2015 10:57

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Ja ma 3200 i podłokietnik milczy,zobaczymy jak będzie dalej.

biner 15-07-2015 18:00

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Dzisiaj miałem okazję zobaczyć auto od spodu i stwierdzam jedno ze będziemy cierpię jak przyjdzie nam wymieniać te wahacze aluminiowe no chyba ze same tuleje da się wymienić w co wątpię.

Misiekskrzypek 15-07-2015 18:40

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Bylo to jedno z moich pierwszych pytan na jezdzie probnej. Otrzymalem odpowiedz, ze wahacze rzeczywiscie sa aluminiowe ale wszystkie punkty, w ktorych pracuja sa nadal stalowe, wiec jesli to prawda to nie powinno byc problemow z trwaloscia wzgledem mk4, natomiast na plus moze byc to, ze nie koroduja:)

biner 15-07-2015 20:20

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Jesli to prawda ale na pierwszy rzut oka wygląda to na monolit może się mylę.

danielr 16-07-2015 08:47

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Ja wczoraj oglądałem razem z nabywcą moje stare mkIV. Chciałbym tak cierpieć z mkV w przyszłości jak się "nacierpiałem" z zawieszeniem z mkIV :) Oprócz tulei tylnych wahaczy nic się nie działo przez 240 kkm.

MT123 20-07-2015 08:44

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
witam, miałem ostatnio "nie-przyjemność" kontaktu z Auto Plaza.
Hatch back 5 drzwiowy. Od początku wypadała półka bagażnika przy otwieraniu klapy tylnej. W końcu uznałem że po co się szarpać i trzeba to zgłosic jako reklamację.<br/>Podjechałem jednego dnia by wstępnie ocenili usterkę czy kwalifikuje się do reklamacji. Dwóch Panów jeden z Serwisu i jeden z działu Sprzedaży obejrzeli dokładnie i potwierdzili że faktycznie półka nie pasuje dokładnie, a zawiaski nie zatrzaskują się i co chwila przy zamykaniu klapy wypada. Powiedzieli, że formalna procedura by zarejestrowac reklamację i zgłosić do forda jest taka że samochód musi wjechać na halę napraw, a tam musi ktoś inny go obejrzeć, wtedy wpiszą to do systemu i jak ford potwierdzi to wymienią. ... To nawet dla takiego drobiazgu ale zajmie to pół godzinki. Od razu nie jest mozliwe bo treraz w systemie nie mam miejsca.<br/>Przyjechałem za 2 dni na umówiony termin. Pan z recepcji serwisu znów najpierw obejrzał usterkę na parkingu i potwierdził że faktycznie coś nie tak i do reklamacji. Zabrali samochód na halę ale powiedzieli że to raczej godzina niż pół godziny.<br/>Po 45 minutach przychodzi Pan i prowadzi mnie na halą do samochodu by powiedzieć mi że w nowym modelu bagażnik jest płytszy i jak półka się oprze o bocze ściany przestrzeni bagażnika to się odkształca i potem spada z zawiasków i przy zamykaniu nie pasuje. Przekazał mi decyzję że to uszkodzenie mechaniczne nie podlegające reklamacji i nie będę tego zgłaszać do forda - jest to ich tzn. dealera decyzja = odmowa reklamacji.<br/>Śmieszne, podmiotowe i poniżające traktowanie Klienta. <br/>1. To że półka jest z cienkiego wyginającego się materiału a zawiaski słabo trzymające to niby wina użytkownika a nie złego wytłoczenia półki w fabryce i złego złożenia i w ogóle takiej sobie konstrukcji tego detalu.<br/>2. Po co było umawiac mnie 2 razy bym tracił czas i przytakiwać 2 razy przy wstępnych oględzinach że to wada by potem wykręcić kota ogonem.<br/><br/>Zalecam unikanie tego serwisu.<br/>Do tego obsługa jest do tego nie miła, nikt w trakcie długiego czekania nie powie proszę się nie niecierpliwić itp. tylko totalne zero komunikacji..... przy składaniu przeze mnie żali że fatalnie to załatwiają i że traca w ten sposób Klientów... odpowiedz "jesteśmy dorośli, to nie pierwszy i nie ostatni taki klient"<br/><br/>Do bani.. proszę omijajcie ten serwis z daleka !!!!

danielr 20-07-2015 14:02

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Masz 2 możliwości załatwienia tej sprawy. Pierwsza standardowa, uwielbiana przez dealera to znaczy reklamacja i gwarancja. I tu się zaczyna jazda bo dealer się wtedy ustawia z boku jako pośrednik między gwarantem (Ford Polska) a klientem (Ty). Mogą sobie wtedy uznać/nie uznać reklamacji itd.

Druga możliwość uderza w dealera bezpośrednio tzn. możesz zażądać naprawy usterki a przy drugiej nieudanej próbie odstąpić od umowy sprzedaży. Wtedy załatwiasz takie coś pisemnie i dealer ma 14 dni na odpowiedź. Jeśli nie odpowiedzą to przegrywają od razu. Jeśli odpowiedzą - to pisemnie i masz materiał dla prawnika.
Tej drugiej możliwości nie należy mylić z gwarancją. To jest reklamacja i odstąpienie od umowy sprzedaży bo nie tak się umawiałeś z dealerem tzn. nie byłeś informowany , że w tym aucie wypada półka. Gdybyś był poinformowany i ono byłoby przez to tańsze to OK ale tak masz prawo domagać się aby półka pozostawała na swoim miejscu :)
A ponieważ nie pozostaje i nie jest to naprawione to dziękujesz za umowę i kasa do zwrotu.
Skorzystanie z tej możliwości jest uwarunkowane tym czy jesteś osobą prywatną , czy firmą i czy kupiłeś w leasingu czy nie ale tu już raczej nie pomogę.

pspot 20-07-2015 19:18

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Zapomniałeś tylko dodać, że od umowy nie można odstąpić, jeśli wada jest nieistotna. Wątpię żeby jakikolwiek sąd uznał, że wypadająca z zawiasów półka bagażnika to wada istotna pojazdu samochodowego uprawniająca do odstąpienia od umowy....

Może najpierw spróbuj u innego dealera, może naprawi to w ramach reklamacji (skoro w Auto Plaza nie zgłaszali tego jeszcze do forda...)

michjak 20-07-2015 19:41

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
O autoplaza na popularnej mam złe zdanie na ich własne życzenie. Chciałem kiedyś kupic auto to pani się obraziła, że zasugerowałem żeby dała rabat :)

Jak chciałem do auta dołożyć tempomat, to po vinie sprawdzono, że muszę dołożyć sporo różnych elementów, np 'moduł tempomatu' za około 1000 zł. Dołożyłem tylko guziki i działa.

Taka zagrywka to nie jest na pewno uczciwa praktyka handlowa, niech każdy sobie odpowie co to jest...
Omijam dealera, chociaż mam blisko :)

danielr 20-07-2015 21:13

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - fakt tego nie wiedziałem totalnie. Ale myślę, że kreatywne wykazanie, że półka jest istotna ponieważ kolega coś przewozi istotnego itd. może być do uzyskania. Poza tym, dealer jak zobaczy takie pismo to raczej nie będzie brnął w stronę sporu przed sądem w temacie półki tylko po prostu zachowa się jak należy... :)

Co do alternatywnych serwisów do Auto Plaza - miałem dobre doświadczenia z serwisem ASO Lipski na Ostroroga w Warszawie. Myślę, że mogę polecić o ile nie obniżyli lotów (byłem ze 2 lata temu i było OK).

bartos1985 21-07-2015 20:50

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał bartos1985 (Post 2428266)
Największy problem, który zaobserwowałem w tym samochodzie dotyczy sprzęgła. Na forum przewijają się pojedyncze wątki dotyczące tego, że bierze wysoko, jednak u mnie jest chyba coś nie tak. W czasie długiej jazdy autostradowej na 5 i 6 biegu, pierwsze wciśnięcie sprzęgła po przerwie (np. przy redukowaniu) jest jakieś dziwne. Niby działa prawidłowo, jednak pedał jest twardy i chodzi z wyraźnym oporem. Podobnie jest zresztą po nocnym postoju, kiedy to pierwsze wciśnięcie sprzęgła wymaga użycia większej siły. W czasie jazdy w korku, ciężko z kolei ruszyć autem płynnie. Ruszanie czy to samym sprzęgłem czy z użyciem gazu powoduje delikatne szarpanie.

Czy ktoś z innych użytkowników 2,0 TDCI zaobserwował takie objawy? Jestem już umówiony w serwisie za tydzień (obecnie jestem na urlopie), ale obawiam się, że ASO będzie mieć problem z odtworzeniem warunków, w których opisane problemy występują.

Jestem po wizycie w ASO Partner na Jasnogórskiej w Krakowie. W czasie jazdy testowej nie udało się odtworzyć warunków, w których problem ze sprzęgłem występuje. Tak zresztą przypuszczałem, bo jazda po autostradzie lub stanie w dużym korku chyba nie są praktykowane:)
Otrzymałem informację, że samochód przejdzie przegląd pod kątem zgłoszonych usterek. Po 2 godzinach serwis przekazał wiadomość, że usterki nie zlokalizowano i wszystko jest w porządku. Dostałem zalecenie, aby jeździć, aż coś się rozpadnie (chyba półżartem, chociaż...). Ogólnie atmosfera w serwisie bardzo przyjemna - tu nic nie mogę zarzucić. Zauważyłem, że sprężyna pedału sprzęgła została nasmarowana i sprzęgło chodzi ciut lżej. Nie łudzę się jednak, że to była przyczyna. Może z czasem coś wyjdzie.

Atlis 23-07-2015 09:48

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Panowie, miał ktoś możliwość porównać 2.0EB i 2.0TDCi? Nie interesuje mnie spalanie, interesuje mnie głównie komfort akustyczny w trasie (przy prędkościach w przedziale 90-110 i 130-150km/h).

pedroso 23-07-2015 10:36

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
3 załącznik(i)
Po przejechanej dłuższej trasie stwierdzam że mimo niektórych wad opisywanych przez nas jest to świetne auto do wygodnego podróżowania dla czterech osób.Komputer pokazał końcowy wynik a szczerze mówiąc przed dłuższą wyprawą tyłek mi cierpnął na myśl i doświadczenie z poprzednimi modelami samochodów. Właściowości jezdne rewelacyjne, prowadzenie to czysta przyjemność. Klimatyzacja nastawiona na 22 stopnie spisywała sie rewelacyjnie. Nawigacja do wiekszosci miejsc prowadziła bezproblemowo. Bagaznik okazał sie zaskakująco duży. Fotele idealne. Czego można wymagać więcej.

Atlis 23-07-2015 10:54

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Spoko wynik o ile nie jechałeś 90km/h...

pedroso 23-07-2015 12:13

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Założenie jazdy było czysto wakacyjny relaks dla kierowcy i pasażerów i prędkości maksymalne to 140km/h . Jazda płynna jak airbus na pełnym pułapie. Austria , Włochy nie było problemów najgorzej w Niemczech ponieważ prędkość 130km/h to prawy pas ,Tiry,campery i autokary. Środkowy pas 150km/h a lewy to znikające punkty. Największym błędem na polskich drogach szybkiego ruchu jest brak trzeciego pasa przy tak potężnych inwestycjach i coraz bardziej rozbudowanej infrastrukturze,postępie kolosalnym w ciągu 30 lat jest to błąd niewybaczalny bo jeździło by się wspaniale po takim pięknym kraju jak Polska a tak dramat, horror i ... żużel.

Atlis 23-07-2015 13:26

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Poczekaj, prędkość maksymalna prędkością maksymalną. Mogę moim Focusem jechać trasę 2800km, pocisnąć raz do 240km/h i na koniec mieć spalanie 5.5... Jak szybko jechałeś 90% trasy mnie interesuje. ;-)

michjak 23-07-2015 14:34

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał pedroso (Post 2431867)
jest brak trzeciego pasa przy tak potężnych inwestycjach i coraz bardziej rozbudowanej infrastrukturze,postępie kolosalnym w ciągu 30 lat jest to błąd niewybaczalny bo jeździło by się wspaniale po takim pięknym kraju jak Polska a tak dramat, horror i ... żużel.

juz w Polsce osiągnięto natężenie planowane na 2030 rok.
3 pas to podstawa szczególnie na głównych autostradach jak a2 a1.
tak jest taniej a i wykonawcy będą mieć nowe zlecenia...


w poznaniu mają dobudowywac do obwodnicy 3 pas.
żenada=polska

pedroso 23-07-2015 14:52

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2431897)
Poczekaj, prędkość maksymalna prędkością maksymalną. Mogę moim Focusem jechać trasę 2800km, pocisnąć raz do 240km/h i na koniec mieć spalanie 5.5... Jak szybko jechałeś 90% trasy mnie interesuje. ;-)

Trase opisywalem w dziale plany wakacyjne według mnie 90% trasy jechałem 120km/h. Generalnie obroty do 2500 nie wiecej. Tempomat 136km/h w miejscach gdzie ograniczenie 130km/h.

195kuker 23-07-2015 15:01

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał pedroso (Post 2431867)
Założenie jazdy było czysto wakacyjny relaks dla kierowcy i pasażerów i prędkości maksymalne to 140km/h . Jazda płynna jak airbus na pełnym pułapie. Austria , Włochy nie było problemów najgorzej w Niemczech ponieważ prędkość 130km/h to prawy pas ,Tiry,campery i autokary. Środkowy pas 150km/h a lewy to znikające punkty. Największym błędem na polskich drogach szybkiego ruchu jest brak trzeciego pasa przy tak potężnych inwestycjach i coraz bardziej rozbudowanej infrastrukturze,postępie kolosalnym w ciągu 30 lat jest to błąd niewybaczalny bo jeździło by się wspaniale po takim pięknym kraju jak Polska a tak dramat, horror i ... żużel.

Właśnie zrobiłem trasę Irlandia>UK>Francja>Hiszpania>Francja>Niemcy>Polsk a>Niemcy>Holandia>Belgia>Francja>UK>Irlandia
6000km Już nie pierwszy raz.. I wcale komfortowo się nie jeździ w Niemczech

pedroso 23-07-2015 15:09

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
To też tak napisałem, że najgorzej w Niemczech mi się jeździ.

main91 23-07-2015 16:21

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Panowie może post trochę nie w temacie ale widzę, że w danej chwili jest tu dużo aktywnych użytkowników a potrzebuje szybkiej odpowiedzi

moje pytanie czy ma ktoś pełnowymiarowe koło zapasowe ? Jeżeli tak to czy macie klucz do kół i gdzie? Wczoraj moje auto było na montażu haka cały dzień stało w serwisie odebrane schowane do garażu. Dziś oglądam jak to wszystko wygląda po założeniu wiem że było grzebane w bagażniku wyciągam wszystko by zobaczyć czy nic nie jest uszkodzone pęknięte itd patrze a tu klucza nie ma :/ jest koło jest lewarek jest ten hak wkręcany do holowania a klucza brak ...

SRS 23-07-2015 17:30

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] klucz w Mondeo 2014- jest "trochę inny" niż w starszych modelach , jest składany i przed rozłożeniem wygląda jak kawałek ceownika , może ktoś zrobi ci zdjęcie i zapoda , , a powinien być pomiędzy kołem zapasowym a podnośnikiem.

Miralon 23-07-2015 18:42

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Tak wygląda to cudo zwane szumnie kluczem do kół, po rozłożeniu:
http://s463.photobucket.com/user/rho...wheel.jpg.html

romekkar 23-07-2015 18:59

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Cytat:

Napisał main91 (Post 2431965)
...moje auto było na montażu haka...

napisz coś więcej - hak oryginalny w serwisie Forda?

main91 24-07-2015 06:42

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Dziękuje
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

hak montowany w auto styl ford Toruń sprowadzony przez nich specjalnie do mojego modelu jedyny jaki pasował do felg 19 i sportowego zawieszenia wrzucę dziś foty opis oraz instrukcję montażu w temat "Montaż niefabrycznego haka holowniczego" żaby nie powielać tematu

romekkar 24-07-2015 11:11

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
świetnie - hak to dla mnie gorący temat - nie mam jak przewozić moich rowerów
rozmawiałem z warsztatem produkującym i po stronie montażu mechanicznego nie widzieli jakiego zagrożenia - nie wiedzieli jednak jak z zachowaniem kompa

wojt_opole 24-07-2015 21:59

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
jestem właśnie po zerowym przeglądzie (a właściwie to wymianie oleju bo podobno nie ma czegoś takiego jak zerowy przegląd)
zwał jak zwał na 5000km zrobiłem wymianę oleju plus pogadałem o "usterkach"
zgłosiłem problem z klimatyzacją że wieje straszecznie z kratek i urywa uszy w trybie auto. Serwis oczywiście miło powiedział że sprawdzi

przy odbiorze oczywiście "usterki nie stwierdzono"
po przytoczeniu informacji z forum, że jest pewnie update okazuje się o zgrozo że oni takich rzeczy nie sprawdzają w ogóle!!! jak nie ma akcji serwisowej do VIN przypisanej to nie tykają elektroniki...
aby zaktualizować soft w klimatyzacji (o ile będzie dostępny update) należy jeszcze raz przyjechać do serwisu i zgłosić REKLAMACJĘ i oni wtedy wyślą 'symptomy' do systemu forda w odpowiedzi dostając rozwiązanie problemu (update lub nie)
także jakby był update np do Sync2 naprawiający jakieś dziury w działaniu całego auta to i tak go nie dostaniemy puki nie zgłosimy reklamacji na nie działanie jakiegoś elementu systemu....
masakra jakaś...
liczyłem że tak jak w windowsie, podłaczają auto do kompa i wciskają UPDATE ALL i po kłopocie :)))) ale chyba komputerowe zboczenia mi tu wychodzą.... echhhh ... sync2 by Microsoft ect.... :))))))

lemon 24-07-2015 22:03

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
Planuję zakup Mk5 1.5EB i w związku z tym mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie:
1. Planuję chipsa po 10k i czy mogę się spodziewać mocy po zmianie w okolicach 210KM tak jak to ma miejsce w 1.6EB?
2. Czy ma ktoś wersję ze sportowym zawieszeniem? Dopłata to tylko 1k więc nie dużo tym bardziej jeśli warto.
3. Komuś udało się zejść z ceny katalogowej 150K na 126K - nie wiem jak to możliwe ale chciałbym poznać szczegóły jak to zrobić:wink:

wojt_opole 24-07-2015 22:03

Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników
 
aha, nawiązując do usterek
wszystkie dwie rozwiązałem samodzielnie dzięki poradom z forum kilkadziesiąt kartek temu :)
1. trzeszczący schowek - podklejony filcem od krzeseł, od 3tyś km ani pisknie
2. spadające zatrzaski w pokrywie bagażnika - podgięte ręcznie ranty pokrywy - już nic nie haczy i zatrzaski nie spadają (podgięte miejscami metodą "na chama")

został tylko irytujący mnie strasznie Sync2 zastępujący mi jedynie zestaw głośnomówiący z wybieraniem głosowy typu "call graaaszina nofffakoofska mobile"... szlag by ich trafił z tym polisz-inglisz...

Bump: @lemon
ad1. mam 1.5 EB od msc i też obiecywano mi że lada moment będzie chip (a właściwie nawet nei chip tylko poprawiony soft) niestety na chwilę obecną nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Wszyscy spece (np Heko) także czekają na złamanie interfesów.
ad2. ja nei ma to nie pomogę
ad3. mnie się udał podobnej wartości rabat. Trzeba mieć wtyki w salonie chyba :), wydaje mi się że wcześniej jak nie było MK5 w sprzedaży i kupowaliśmy tak na prawdę w "przedsprzedaży" i musieliśmy czekac 3-4msc było łatwiej uzyskać rabat. Jak będziesz bliżej niż dalej daj info na PW ze specyfikacją i ceną jaką masz a zobaczę co mój magik z salonu da radę z tego wycisnąć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.