Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] krzyżak kierowniczy do układu ze wspomaganiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80330)

pinyoman 08-10-2009 22:50

krzyżak kierowniczy do układu ze wspomaganiem
 
Witam wszystkich i proszę o radę. Potrzebuję zmienić krzyżak kierownicy ale mój fordzik ma wspomaganie a wszędzie gdzie nie szukam są krzyżaki do magla bez wspomagania. Czym one się różnią i czy wogóle się różnią? może ktoś już to zmieniał i coś wie

karolciabydg 11-10-2009 17:01

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
Muszę Cię zmartwić - przerabiałam ten problem niecały miesiąc temu.. Byłam u 3ech emchaników - nikt się nie podjął zadania. Skończyło się na oddaniu auta do firmowego serwisu - koszt naprawy 1,4 tys. zł (sprowadzenie części, wymiana, geometria kół). Ceny w innym serwisie (nie forda) który ewentualnie mógł naprawić to auto też nie był mniejszy niż 1,3 tys zł.

pinyoman 11-10-2009 20:15

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
no tak ale ty chyba robiłaś coś więcej niż tylko wymiana samego krzyżaka skoro musiałaś robić geometrię.Z tego co mi wiadomo przy zmianie krzyżaka geometria jest zbędna. jestem mechanikiem i coś o tym wiem. sama robota też nie jest zbytnio skomplikowana. Chodziło mi o sam krzyżak i gdzie takowy znależć. czym różni się od tego bez wspomagania a może pasuje od jakiejś fiesty czy eskorta. strasznie dużo za naprawę zapłaciłaś. ja u siebie za 500pln naprawiłem całe zawieszenie tylko został mi ten felerny krzyżak który trzeszczy i denerwuje

wojtekjanus 12-10-2009 17:44

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
Pinyoman, na Allegro tego towaru jest mnóstwo, np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z tego co piszą, do Ka i Fiesty są identyczne. Wątpię, aby do układu z serwem był inny i do zwykłego inny.... Ale głowy sobie nie dam uciąć.

Cena 45 zł zachęca do ryzyka...

karolciabydg 12-10-2009 18:00

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
Nie jestem ekspertem... w dodatku jestem blond ... ale wiem, ze aby naprawić ten przeklęty krzyżak musieli mi wyjąć prawie całą kolumnę kierownicy i w zasadzie część ta (krzyżak) nie występowała osobno stąd taka kosmiczna cena i potrzeba geometrii - jednak tak jak mówię jestem blond i nie wykluczone, że coś istotnego pominęłam :)

Ps. Krzyżak w cenie 45 zł z całą pewnością jest do auta bez wspomagania - wałkowałam temat dwa tygodnie - kilka wizyt u mechaników - masakra!! Gdy pojechałam pierwszy raz do mechanika to deklarowany koszt naprawy wyniósł właśnie 500 zł - potem sie okazało, ze sam krzyżak w hurtowni do mojego KA (sprawdzali nr vin) to koszt ok 980 zł
Powodzenia w walce z krzyżakiem życzę i oby cena była przyjazna:)

wojtekjanus 12-10-2009 18:28

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
Pinyoman, zdjęcia na Allegro są na tyle dokładne, że chyba można określić, czy w aucie jest krzyżak taki jak za 45 zł (czy trzeba szukać innego za 980...)

Karolcia, geometria - nawet jeżeli wyjęli całą (prawie) kolumnę - była na pewno niepotrzebnie robiona. Musieliby wyjmować maglownicę i rozpinać układ g:o...

karolciabydg 12-10-2009 19:37

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
Z tego co kojarzę maglownica właśnie byłą wyjmowana :)
Nie wiem, czy czegoś nie mylę,ale nie wiem, czy ten caly panel łącznie z maglownicą nie stanowi jednej części (wiem, że coś w KA jest takiego, ze jak nie ma wspomagania to wymiana krzyżaka to pikuś, ale jak auto ma wspomaganie to jest naprawdę duży kłopot).
Ja tylko mówię co mnie spotkało i ile mnie to kosztowało i ze wstepny koszt naprawy to też miał być 500-600 zł. Ale jak przyszło do sprowadzania częsci to okazało sie, ze jest kłopot!! I to nie mały!!
Jesli uda Ci sie naprawić taniej to zazdroszczę - i bardzo poproszę o informacje jak sie sytuacja rozwiazała:)
Nie wykluczam, ze przepłaciłam - ale byłam w 5ciu warsztatach i generalnie wszędzie to samo:)

maciek911 12-10-2009 22:33

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
Pinyoman - popraw temat - nie było Kaczek rocznik 1987 :)

Pozdrówka - m911

pinyoman 12-10-2009 22:43

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'87 ze wspomaganiem
 
znalazłem na innym forum czym się różnią te dwa krzyżaki. wałek magla ze wspomaganiem ma większą średnicę niż ten bez wspomagania. różnica niewielka ale jest i o to mi chodziło. no i oczywiście jest trochę droższy, jakieś 80pln na zdięciach w allegro tego nie skumasz a od fiesty raczej nie będzie pasował. mały problem może polegać tylko na wymianie tego elementu ponieważ jest tam ciasno. ale myślę że odkręcę kolumnę wewnątz samochodu, to powinno znacznie uprościć sprawę

pinyoman 12-10-2009 22:50

Odp: krzyżak kierowniczy do ka'97 ze wspomaganiem
 
o kurde. napisałem 87 a miało być 97. gdzie to zmienić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.