Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Znikający olej silnikowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309497)

Piwerko 28-05-2020 07:18

Znikający olej silnikowy
 
Witam :) otoż wyzdarzyła mi się mała historia z przepustnicą i olejem . Więc od początku w zeszły piątek 22.05 sprawdzałem poziom oleju był na minimum w sobotę przejchałem 420km jak przyjechałem na śląsk do domu spotkałem sie zkolegą posiada mustanga 4.0L 2005.r :D i powiedział mi że nie mam oleju choć kontrolka tzw aladyn się nie świecił myślałem że mnie wkręca. W wtorek zona pojechała na wycieczkę i po +/- 10km zaświecił się check ale z autem nic się nie działo normalnie jechał, jak przyjechała do domu po rzejechaniu może 100km skasowałem checka po przez forscan ale za to obroty zaczęły falować na biegu jałowym pb i lpg nie było znaczenia. Następnego dnia pojechaliśmy do dilera Forda w Rybniku tam nam gościu zaśpiewał 235 zł za robotogodinę samego sprawdzania czyli za diagnozę potem ew następne 235 zł rh za usunięcie usterki o ile w 1h by sie wyrobił. Więc pojechałem do swojego mechanika i on w ciągu 2h ogarnoł temat, a była to przepustnica ale w czasie jazdy próbnej zaświecił mu się aladyn kontrolka oleju co się okazało że nie było oleju prawie w cale więc dolał 4 litry i za podpięcie, usunięcie usterki i dolanie oleju 10w40 bo taki był lany przez ostaniego wł maxa zapłaciłem 130 zł 50 zł komp i 80 zł olej, następna wymiana za jakieś 2/3tyś km miała być . Co byście powiedzieli o tym wszystkim tzn o serwisie Forda i jego cenie bo pierwszy raz jechałem do takiego serwisu aso no i znikającym oleju kiedy mam ponownie sprawdzić stan oleju . Pozdrwiam :)

Antej 28-05-2020 07:23

Odp: Znikający olej silnikowy
 
a silnik to..... ?
niesławny 1.8
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Piwerko 28-05-2020 09:32

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Tak jest to 1.8 125KM 2007.r

RyszardaTrzeciaWaza 28-05-2020 09:45

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Mozesz już wyciągać tłoki.
A zapalenie się kontrolki ciśnienia, często powoduje już przytarcie silnika, którego nie opłaca się remontować.... Oczywiście nie życzę tego.

Piwerko 28-05-2020 11:41

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Nie jest tak źle auto po zalaniu olejem silnik normalnie pracje, stan na bagnecie powyżej połowy :)

kln1920 28-05-2020 12:55

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Dolał 4l i jest połowa bagnetu? XD Co to na sucho chodziło? Jak tam wchodzi bodaj 4,5 :D

CmaXpk 28-05-2020 13:49

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Przejedż z 500 km i sprawdż poziom oleju.Mój maxik przed remontem wymagał dolania 1L po takim dystansie.

Petru23 29-05-2020 11:01

Odp: Znikający olej silnikowy
 
10w40 załatwisz silnik, który jest bardzo czuły na olej.
Jeśli jeździłeś bez oleju (skoro wlał 4l) to odkładaj kasę na pierścienie i cała resztę.
Ja piescionki już robiłem

kln1920 29-05-2020 13:07

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Jakby jeździł bez 4l oleju, to już dawno silnik byłby złom, pewnie mechanik naciąga

Petru23 29-05-2020 13:11

Odp: Znikający olej silnikowy
 
Niewykluczone, że silnik jest prawie zlomem.


Niech pojeździ, jeśli oleju ubedzie po 500- 1000km to nie ma się co sieszyc. Po zrobieniu pierścieni nie dolewałem oleju. Wymieniłem po ok 3k, później wlalem 5w40 i dziś po 12 tys wymiana. W międzyczasie wlalem mu może 0,3l, ale jeździłem trasy po nawet 160km/h, także ubyć musiało troszkę.
Na moim maxie to prawie doktorat zrobilem, wystarczy poczytać moje wpisy. :D

A kontrolka oleju jak się zaswieci to najczęściej już po zawodach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.