Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

bartekd 18-01-2012 17:21

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Sprawdziłem u siebie, ale bez przymierzania żeby nie rozerwać worków foliowych (gdyby jednak zaistniała konieczność wymiany). Jest plastikowa zaślepka w miejscu gdzie powinien być gwint. Po jej wyjęciu jest wprawdzie dziura, zgodnie z rysunkiem w instrukcji, chociaż jej solidność nie wzbudza mojego zaufania. Stopę montuje się na plastiku, który wchodzi w otwór montażowy dla bagażnika, na to gume i dopiero przykręca się stopę. Ciężar przechodzi tym plastikiem na karoserię w otworze montażowym (czyli w miejscu przed i za gwintem). Guma może to stabilizuje, ale w miejscu gdzie styka się z szybą jest bardzo mocno perforowana. W instrukcji nie ma wskazania, czy dotyczy to wersji dachu z szybą czy bez.

pawel2m: musi być gwint tylko jest zatyczka plastikowa. Wg instrukcji kołek gwintowany (nie nazywają tego śrubą) musi być wkręcony siłą palców (max. moment 2,5Nm) na co najmniej 6 obrotów.

pawel2m 19-01-2012 09:55

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Racja, zmyliło mnie to iż zatyczka jest malowana lakierem nadwozia, przez co wyglądała jak zaślepka stała.

Po jej wyjęciu jest gwint.

Ale na konfiguracji Thule 753 dla S-Max z dachem szklanym jest wyraźnie zaznaczone iż nie wolno tego stosować.


Hmm to już nie wiem. Oryginalny bagażnik Forda jest mocowany do tych uchwytów na dachu tak?

bartekd 19-01-2012 11:47

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
2 załącznik(i)
Przesyłam dwa obrazki z instrukcji. Moim zdaniem ciężar przenoszony jest na karoserię za pomocą plastikowych klocków "P". To jest taki bardzo twardy plastik. Guma jest pomocniczo i od strony szyby dachowej to jest tylko cienki kawałek gumy z pustką w środku. Do tego wskazanie aby w sumie raczej słabo dokręcić śrubę mocującą, co ma chyba zapobiec zbyt mocnemu dociskowi gumy.

pawel2m 19-01-2012 11:59

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Czyli z tego wynika że Ford nie ma innych bagażników do panoramy, tylko uniwersalny po prostu.

A ja kupiłem Thule Wingbar głównie dlatego że jest sporo cichszy.

bartekd 19-01-2012 12:08

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
W dwóch poprzednich miałem Thule i na pusto gwizdały ile wlezie (belki alu aerodynamiczne, ale nazwy nie wspomnę - baza szła razem z autem). Ford ma dosyć wosoko poprzeczki, ale same belki wydają się bardzo podobne do tych co miałem, a nawet jeszcze bardziej mają spłaszczoną elipsę niż Thule. Ja używam bagażnika w sezonie letnim. Ale pewnie po montażu, jak się sezon rowerowy zacznie, to się podzielę wrażeniami.

andree74 19-01-2012 15:57

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Ja polecam : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
mam zamontowany u siebie taki i "prawie go nie słychać" ....tylko ta cena. Mam też dach panoramiczny, jeśli ktoś chciałby widzieć jak to wygląda na aucie to w wolnym czasie mogę wkleić jakieś fotki.

drtz 19-01-2012 16:29

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
s-max 2011 z panorama - mam baze forda - czyli naturalnie thule. dostalem w aso zaraz po zakupie auta. nawet mi za friko zrobili pierwszy montaz. sruby wkreca sie w otwory fabryczne, stopy opieraja sie na karoseryjnej czesci dachu - do szkla nie dotykaja. w konfiguracji na stronie thule przy dachu szklanym faktycznie wyrzuca lapy zaczepiajace sie o otwory drzwiowe. nigdy sie nad tym nie zastanawialem i wozilem na dachu rowery - bywalo ze i na trasie ponad 1500km w jedna strone z przelotami szybkosciami autostradowymi a i po wertepach. z dachem nic sie nie stalo. jakby sie stalo to mam papiery ze taki bagaznik nie tylko sprzedali mi w aso ale i osobiscie zamontowali :)

Slartibartfast 19-01-2012 17:13

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Cytat:

Napisał andree74 (Post 1768960)
Mam też dach panoramiczny, jeśli ktoś chciałby widzieć jak to wygląda na aucie to w wolnym czasie mogę wkleić jakieś fotki.

Wrzucaj chętnie obejrzę, pewnie nie tylko ja :)
Masz K602 mount czy K420 mount?

andree74 21-01-2012 11:15

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
5 załącznik(i)
Fotki zamontowanego bagażnika.Ja zastosowałem niższe podkładki pod stopy (są dwa komplety) co widać na zdjęciach. Mój model to K420 Mount.

MAG 22-01-2012 20:13

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Nie będę zakładał nowego tematu, bo pytanko tez o belki jest.

Czy moglibyście podać mi wysokość od górnej płaszczyzny belki do dachu w przypadku swoich bagażników (i jaki model/typ bagażnika to jest)?

Będę chciał zmienić box'a, bo ten co mam jest dosyć wysoki (46cm) i jak mam go na dachu, to nie mogę wjechać do garażu (brakuje ok.10cm).

Belki mam chyba jedne z tańszych i też biorę pod uwagę ich wymianę (bo wydaje mi się, ze są bardzo wysokie - stąd moje pytanie, bo może inne są niższe), tylko że chciałbym wtedy wybrać takie, które są w miarę blisko dachu, tak abym mógł wybrać idealny dla siebie nowy boks, który z jednej strony będzie wystarczająco duży, a z drugiej wystarczająco niski abym nie musiał auta najpierw wyprowadzać z garażu aby zapakować ... :roll:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.