Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296033)

aluna 13-05-2019 21:07

1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy
 
Witam Państwa.
Mam wrażenie że ciężej obraca się kierownica. Zbiorniczek jest nietypowo w tym modelu w dolnym prawym rogu pod maską. Na zimnym silniku nie widać płynu w pojemniku. Czy to dopuszczalne ? Musi być widoczny ? Słabo widać kreski ale i tak pusty zbiornik na zimnym silniku. Nie mam kontrolki tego układu.

Bump:

Bump:

ptaszysko5 14-05-2019 07:37

Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy
 
[QUOTE=aluna;3130599]

Płyn w zbiorniku musi być i zawsze jest tam wskazanie poziomu, jak ci ciężko zajrzeć to zrób zdjęcie, wykorzystaj lusterko itp. sposobów na ułatwiania sobie życia jest wiele.


Nie rozumiem tylko tego, że przy zimnym silniku nie ma płynu w zbiorniku ? A jak się zagrzeje to wówczas masz właściwy poziom?:diabel2:

aluna 14-05-2019 08:09

Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy
 
Nie sprawdzalem na gorącym czy ciepłym. Kierownicę kręcę łatwiej jak w Polonezie. Cwiczylem parkowania przez godzine, i teraz dopiero poznaję co pod maską. Zbiorniczek obsmarowany, otulony "kożuszkiem", przeciętym wzdłuż. Musiałem go rozchylić by dojrzeć chyba te kreski max i min. Sprawdzę lusterkiem, ale zwyczajnie widziałem wilgotne dno pojemnika . Manewry dość szybkie parkowania zaszkodzily i wyciekło?

ptaszysko5 14-05-2019 18:57

Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy
 
Dziwiłbym się gdyby była różnica poziomu płynu na zimnym i ciepłym silniku, ale ty tak napisałeś - "Na zimnym silniku nie widać płynu w pojemniku." :):572:

Jak zlokalizowałeś wyciek to nie ma na co czekać - usuń usterkę, najlepiej wymień płyn i możesz dalej bezpiecznie jeździć.

aluna 14-05-2019 21:45

Odp: 1.8 DI z 2000r. Nie widac w zbiorniczku płynu wspomag. kierownicy
 
Dzięki za informacje, Podobno jeździł jakiś czas na pustym zbiorniku, skoro nie wiadomo kiedy był zalany. Może było tyle co w układzie. Ńie ma jakiegoś płynu na sprawdzenie szczelności i korka spustowego ?
-----------------
uzupełniam . Dolałem raptem 100-150 ml płynu i osiągnąłem kreskę MAX. Zwyczajnie nie było oleju tylko w tym widocznym zbiorniczku. Wg specyfikacji gdzieś na necie podawali ilość płynu do wspomagania na 0,8 litra, ale to chyba dotyczyło starszych modeli sprzed 1998 roku. Późniejsze instrukcje nie padają pojemności układu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.