Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Ogrzewanie-cały czas grzeje. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182919)

adamada 26-05-2013 11:03

Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
Witam,

Nie działa mi ogrzewanie - ciągle grzeje. Co sprawdziłem dotychczas:
* zarówką na wyjściu do zaworu - nie świeci bez względu na pozycję potencjometra
* wymieniony został tranzystor na płytce - zarówka zaczeła świecić, jednak nie reagowała na przekręcanie potencjometra - ogrzewanie dalej cały czas grzeje
* elektrozawór sprawdzony został pod 12V - zamyka obieg, więc wnioskuję, że jest sprawny.

Czy to może być wina potencjometra? Który element trzeba wymienić, żeby znów działało?

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

yaro666 26-05-2013 14:05

Odp: Ogrzewanie
 
najprościej to na złomie pożyczyć cały zestaw regulacji nawiewu i podmienić.

dzuli 10-06-2013 10:48

Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
U mnie pomogła wymiana zaworu nagrzewnicy i płynu , ale jak zawór masz sprawdzony to raczej panel do wymiany .

adamada 14-06-2013 10:36

Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
Kupiłem cały panel, dziś będę sprawdzał - oby zadziałało, bo zrobiło się ciepło ;)

adamada 29-06-2013 00:15

Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
panel wymieniony, klimatyzacja działa :)

trochę boję się kręcić potencjometrem, bo z czegoś ta usterka wyniknęła - jakieś zwarcie coś, ale póki co jest super :)

egon1234 03-11-2013 12:19

Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
Mam taki sam problem z ogrzewaniem.
Wymieniłem zawór nagrzewnicy nie pomogło.
Sprawdziłem napięcie na wtyczce od zaworu;
Ustawienie na ciepło pokazuje 0v
ustawienie na zimno pokazuje 5v
Ma ktoś jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić?

wyvern 07-06-2015 09:43

Ogrzewanie - nie da się wyłączyć
 
Cześć, mam problem z ogrzewaniem w fordzince.
Zazwyczaj grzeje na max, tak, że długo się przy nawiewie ręki nie utrzyma. Czasem wyłączy to ogrzewanie całkiem, ale rzadko się to zdarza.
Raz, na długiej trasie najpierw było na max, potem wcale i po jakimś czasie dawało się sterować.

Wczoraj zdjąłem podszybie, sprawdzałem napięcie na wtyczce wchodzącej do zaworu i niezależnie od położenia pokrętła było 12V. Pozostawiłem wtyczkę odpiętą (na zasadzie niech ma 0V, niech nie grzeje wcale) ale nic sie nie zmieniło.
Wymieniać zawór, pokrętło, oba, co innego? :D

kaczusia1 06-06-2016 14:12

Odp: brak ogrzewania
 
Panowie proszę o pomoc :P

Ford Ka 1.3 PB 2004 rok.
Non stop grzeje mi w aucie mega gorącym powietrzem, raz oddałem auto do majstrów specjalistów wyciągnęli zawór nagrzewnicy i cały był połamany bo to sam plastik, kupiłem nowy, niby założyli ale nic to nie dało bo dalej grzeje jak cholera, nie ważne czy nadmuch jest ustawiony na zimno czy na ciepło non stop grzeje, wysiedzieć nie idzie.
Co może być przyczyną? Możliwe, że zawór się przycina? Dodam, że wymieniałem cały zbiorniczek wyrównawczy ponieważ był pęknięty i uciekał non stop płyn chłodniczy, czy po wymianie tego zbiorniczka mógł się układ zapowietrzyć ? Nie mam pojęcia co robić, proszę o pomoc :)

yaarofox 06-06-2016 21:48

Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
na panelu sterującym przepala sie tranzystorek za..2,50zł.
To jest przyczyna.
Tranzystor irfl 4105 w mofset kupisz w sklepie z częściami elektronicznymi.Dajesz do jakiegoś radiowca czy elektronika (10zł) do wlutowania i po kłopocie ;)

kaczusia1 07-06-2016 05:18

Odp: Ogrzewanie-cały czas grzeje.
 
Ufff, wielki dzięki za podpowiedź


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.