Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] Nieczytelny VIN (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260831)

CmaXpk 20-03-2017 21:41

Nieczytelny VIN
 
Zbliża się przegląd a ja odkryłem,że nie można odczytac numerów na podłodze z prawej strony-korozja.Jak myślicie,będą kłopoty? I co ew. z tym zrobic?

slawomirro 20-03-2017 22:04

Odp: Nieczytelny VIN
 
Cytat:

Napisał CmaXpk (Post 2772218)
Zbliża się przegląd a ja odkryłem,że nie można odczytac numerów na podłodze z prawej strony-korozja.Jak myślicie,będą kłopoty? I co ew. z tym zrobic?

Kup odrdzewiacz, np Fosol lub inny podobny i spróbuj umyć takim kwasem nie szorując. Może też być płyn do wc - Domestos "zero kamienia". Zawiera silny kwas, zmienaszany z wodą i polany na metal solidnie działa.

CmaXpk 20-03-2017 22:17

Odp: Nieczytelny VIN
 
Nic z tego nie będzie.Już w tamtym roku było zardzewiałe,wyczyściłem delikatnie szczotką i zalałem lakierem bezbarwnym-było znośnie.Ale teraz po prostu brakuje znaków-oderwały się.Blacha wokół tego miejsca trzyma się kupy,poleciało tylko to przetłoczenie na numery.

slawomirro 21-03-2017 08:28

Odp: Nieczytelny VIN
 
Cytat:

Napisał CmaXpk (Post 2772249)
Nic z tego nie będzie.Już w tamtym roku było zardzewiałe,wyczyściłem delikatnie szczotką i zalałem lakierem bezbarwnym-było znośnie.Ale teraz po prostu brakuje znaków-oderwały się.Blacha wokół tego miejsca trzyma się kupy,poleciało tylko to przetłoczenie na numery.

To czeka Cię wizyta w ASO, za opłatą nabiją Ci VIN na nowo.

dirty.73 21-03-2017 08:57

Odp: Nieczytelny VIN
 
ASO? no nie wiem
najpierw jedziesz do rzeczoznawcy,ma wystawić opinię,że vin nie był fałszowany,czy rzeczywiście trzeba nowy(ok200-300zł),potem z jego opinią do wydziału komunikacji składasz wniosek o nabicie nowego vinu(tu różnie-od 10-50zł)czekasz ok tygodnia na decyzję,z tą decyzją szukasz stacji kontroli pojazdów z uprawnionym diagnostą,on ci nabije nowy vin(ok 100)i wyda papier o przeglądzie i zmianach-dalej-z powrotem wydział komunikacji-wymiana dowodu rejestracyjnego-ok 70........

arturek 21-03-2017 09:21

Odp: Nieczytelny VIN
 
Witam

A czy sprawdzają to przy przeglądzie - ja sobie nie przypominam

Nie martw się na zapas.

pozdrawiam
Arturek

dirty.73 21-03-2017 09:29

Odp: Nieczytelny VIN
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 2772403)
A czy sprawdzają to przy przeglądzie

muszą,a czy sprawdzają?to już zależy gdzie :)

slawomirro 21-03-2017 09:36

Odp: Nieczytelny VIN
 
Cytat:

Napisał dirty.73 (Post 2772379)
ASO? no nie wiem
najpierw jedziesz do rzeczoznawcy,ma wystawić opinię,że vin nie był fałszowany,czy rzeczywiście trzeba nowy(ok200-300zł),potem z jego opinią do wydziału komunikacji składasz wniosek o nabicie nowego vinu(tu różnie-od 10-50zł)czekasz ok tygodnia na decyzję,z tą decyzją szukasz stacji kontroli pojazdów z uprawnionym diagnostą,on ci nabije nowy vin(ok 100)i wyda papier o przeglądzie i zmianach-dalej-z powrotem wydział komunikacji-wymiana dowodu rejestracyjnego-ok 70........

Może odpowiem jak ja to robiłem, bo niestety przerabiałem ten temat w 2012 roku. Nie w Fordzie, ale w Daewoo Lanosie, gdzie też mi VIN ruda zjadła i się SKP czepiło. Nowego vinu mi nie dano. Odtworzono stary, odtwarzało mi ASO na Jagielońskiej w Warszawie. Kosztowało mnie to ok 300zł. Procedura wyglądała tak, że auto stało u nich kilka dni, oni sami sprawdzili historię auta i właściciela, musiałem wypełnić kilka druczków, złożyć kilka podpisów. VIN nabili mi na nowo w innym miejscu, dali papier bym go woził na potrzeby kontroli Policji i do SKP i też dla np kupującego czy też autozłomu. 3 lata z nowonabitym, ale starym VINem jeździłem i auto sprzedałem komuś na części.

dirty.73 21-03-2017 09:40

Odp: Nieczytelny VIN
 
czyli tak też widocznie można,ale znając ceny ASO..nie wiem jak wyjdzie taniej

eweryst 24-03-2017 23:34

Odp: Nieczytelny VIN
 
vin jest jeszcze bodajże w 2 innych miejscach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.