Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=187891)

chmiel322 14-08-2013 11:46

duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Witam wszystkich forumowiczów,
mam problem ze świeżo zakupionym focusem c-max.
Auto z 2005 r, wersja ghia, silnik 2.0 diesel, 136km.
Samochodem przyjechałem na kołach od kupca (ok. 200km)
Wszystko było ok, samochód zachowywał się normalnie. Po powrocie do domu, następnego dnia zauważyłem poluzowaną opaskę na przewodzie od intercoolera, z lewej strony (patrząc od przodu samochodu). Po dokręceniu opaski, postanowiłem się przejechać i sprawdzić czy coś się zmieniło. Owszem, zmieniło się, ale na gorsze. Samochód od razu stracił moc. Ledwo zjechałem do domu. Postanowiłem poluzować opaskę i auto znów przybrało na mocy. Podejrzewam, że ktoś celowo poluzował opaskę, znając przyczynę awarii, tylko nie chciał iść w koszty naprawy. Jestem w trakcie rejestracji samochodu (niemieckie blachy), nie chcę na razie popadać w koszty. Pomóżcie, jeżeli ktoś jest w temacie. Co mogę zrobić? Jaka jest tego przyczyna? Może coś jest związane z zaworem EGR, bo objawy są podobne do moich, tylko nie wiem dlaczego ten przewód był poluzowany, jakby brakowało autu powietrza.
Z góry dziękuję za poradę

pcrb 14-08-2013 13:48

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
sprawdz najpierw filtr powietrza może jest zawlony olejem i nie przepuszcza potem może czujnik przed turbo od ilosci zasysanego powietrza ale najlepiej wydac te 100 i podjechac na kompa ale pamietaj orginalny fordoski komp nie obd2

margul 17-08-2013 08:03

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
1 załącznik(i)
podepnę się pod temat..
Jak nazywa się ta część zaznaczona na rysunku na czerwono?
Jest to taka plastikowa puszka nad prawą półosią samochodu.
Czy można to kupić oddzielnie czy tylko razem z tą całą rurą od filtra.
Cieknie mi z tego olej (tak mi się wydaje, że z tego), trochę jest na silniku w miejscu, gdzie puszka jest najbliżej i skapuje na na elementy podwozia.
Jest to raczej taka gęsta maź.

Kierownik1982 17-08-2013 10:30

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
A co powiecie koledzy na zawalony intercoler?

malpeczka14 17-08-2013 12:22

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Radzę sprawdzić drożność intercolera.

amigo34 18-08-2013 11:21

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Wygląda mi to na padnięty intelcooler

chmiel322 20-08-2013 14:21

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Wczoraj byłem u mechanika podpiołem sie pod komputer wykasował błędy i jest narazie ok ,kazał mi około pół godziny jechać samochodem ze stałą prędkością jakieś 2500 obrotów celem oczyszczenia filtra cząstek stałych i mam podjechać znowu do niego na komputer aby sprawdzić czy sie oczyścił a pozatym dostałem sie dziś do filtra powietrza i był mocno zawalony zaraz wymieniam na nowy .Interesuje mnie jeszcze spalanie bo jest duże pokazuje 9 l \100 chyba jest coś jeszcze nie tak podpowiedzcie jeżeli jesteście w temacie z góry dziekuje.

malpeczka14 20-08-2013 15:30

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Jeśli chodzi o spalanie to komputerowi nie można wierzyć, najlepiej zalać do pełna i wtedy obliczyć ile się przejedzie na pełnym baku. a te 9 litrów przy jeździe miejskiej to normalny wynik.:p
Pozdrawiam

tedii 20-08-2013 15:54

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Cytat:

Napisał malpeczka14 (Post 2062837)
Jeśli chodzi o spalanie to komputerowi nie można wierzyć, najlepiej zalać do pełna i wtedy obliczyć ile się przejedzie na pełnym baku. a te 9 litrów przy jeździe miejskiej to normalny wynik.:p
Pozdrawiam

Witam. raczej to nie jest wynik normalny. chyba że twój 1,6 tyle pali, a to oznacza awarię. pozdrawiam

madamsz 20-08-2013 16:35

Odp: duży spadek mocy, poluzowany przewód od intelcoolera
 
Noo... U mnie w najgorszym razie w zimie palił 7,6 l, ale rano chodził z 10minut :) na rozgrzewkę. Teraz po trasie wyszło 5,6 l (4800km -> 3600 autostrada )

Mariusz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.