Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72974)

jvc 25-06-2009 14:50

Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Witam jako że w wątku o Tips&Tricks wywiązała się rozmowa o podwójnym ryglowaniu zakładam temat dla potomnych żeby nie musieli szukać za długo :)
Kto się zna niech pisze.
Ja u siebie nie mam podwójnego ryglowania i teraz pytanie od czego to zależy? Czy od alarmu jaki się ma, czy może od wersji wyposażenia samochodu ? Jak to jest ? Być może część z nas ma alarmy z taką opcją a nie jest ona włączona? Jak to sprawdzić.

antyrama 25-06-2009 14:58

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Byłem przekonany, że mam bo nabyłem alarm z cennika Forda, który ma
w opisie: "dwuetapowe ryglowanie".
Alarm w cenniku widnieje za 1600 zł, nie jest fabryczny bo czujki sobie wiszą pod sufitem.
Zresztą wiem, że montowali go w ASO.
Poziom wyposażenia Titanium- jeśli to może mieć jakiekolwiek znaczenie.

W instrukcji obsługi Forda napisano jednak, że dwuetapowość polega- nie tak jak myślałem- na podwójnym ryglowaniu drzwi, a na dwuetapowym włączaniu czujek alarmu. Pierwszy etap drzwi i klapy, drugi etap czujki pojemnościowe(?).
Czy to znaczy, że Mk IV nie ma deadlock'a?

Swoją drogą w Mk III mam deadlock'a, a nie mam alarmu, więc to nie powinno być związane z alarmem tylko z centralnym zamkniem. Czy się mylę?

Ravic 25-06-2009 15:43

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
hmmm ja mam fabryczny alarm ale nie mam zielonego pojęcia czy mam podwójne ryglowanie... choć pewnie mam bo tak było w cenniku...

jvc 25-06-2009 15:45

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Poprzednik chyba też za to płacił a nie ma, lepiej sprawdzić.... :)

januszstom 25-06-2009 16:02

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Ja mam w pełni fabryczny alarm, a nie "fabryczny" montowany w ASO i wydaje mi się że ma podwójne ryglowanie tak jest w opisie i na plakietce dołączonej jako instrukcja kluczyka, zresztą moja dioda nie pika na niebiesko tylko miga na czerwono gdzieś w okolicy zegarów za szybką

Rijndael 25-06-2009 16:21

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Nie wiem jak w mk4, ale w mk3 podwójne ryglowanie doskonale słychać. Przy zamykaniu auta pilotem najpierw jest pierwszy odgłos ryglowania, a po około sekundzie -- kolejny.

Strzeszku 25-06-2009 16:57

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Może to ryglowanie da się jakoś sprawdzić? Jakbym został w aucie i zamknął je z pilota tak żeby się podwójnie zamkło to nie powinno dać się z niego wyjść pociągając za klamkę.

Pastoo 25-06-2009 17:13

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Podwójne ryglowanie można poznać teoretycznie po sposobie migania kierunkowskazów przy zamykaniu. Strzeszku, pomysł z pozostaniem w aucie jest dobry, ale nie wtedy, gdy masz w aucie zamontowany alarm - zacznie wyć, świecić, może nawet strzelać :diabel2: .
W każdym razie autoalarm powinni mieć ci, którzy wybrali taką opcję przed zakupem auta z fabryki lub wiedzieli o niej zanim kupili wóz z placu. W innym wypadku jest to najprawdopodobniej oszustwo ASO, które dało łaskawie dodatkowe kilkaset złotych rabatu ze świadomością, że sami zamontują alarm.

antyrama 25-06-2009 17:21

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Ale on mi mruga tak jakby miał deadlock. Raz klikam kłódeczkę- raz mruga.
Dwa razy klikam- dwa razy mruga.

Gdzieś wyczytałem, że Mk IV potrafi zdezaktywować pilota będącego w środku, tak więc nie ryzykowałem zamykania się siedząc w aucie.

No i kwestia tego czy podwójne ryglowanie to funkcja alarmu czy centralnego zamka?
Tak jak pisałem wyżej moje Mk III nie ma alarmu, a dwa razy kliknę kłódeczkę na pilocie i mam podwójne ryglowanie.

rafalb 25-06-2009 17:22

Odp: Podwójne ryglowanie - kto ma a kto nie i dlaczego
 
Z tym zostaniem w aucie to ciekawa sprawa. Ja jak zostanę w aucie i włączę autoalarm, ni nic nie mruga, ani nie wyje. nawet drzwi mogę otworzyć i też nic się nie dzieje. Chyba rzeczywiście muszę się z kimś spotkać i porównać zachowanie samochodów na przykładach, bo zaczynam się martwić, że mój alarm ma funkcję tylko zatrzaskiwania drzwi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.