Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238574)

meritum69 11-02-2016 13:35

Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Witam, w trakcie powolnego przyspieszania w zakresie 1400-2000 obrotów, najbardziej na 2 i 3 biegu odczuwalne są delikatnie szarpnięcia. Na pozostałych biegach raczej nie odczuwalne. W trakcie żwawszego przyspieszania efekt raczej nie występuje. Myślałem że to EGR ( w poprzednim aucie miałem podobnie ) ale po zaślepieniu efekt pozostał. Macie jakieś pomysły ?

Hipos 11-02-2016 13:49

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tam kolejny link w sprawie elektrozawóru, gdzie wracasz pod nasze strzechy. Kwestia tego zaworka wielokrotnie przewijała się po forum.

Wujek Google i szukajka forumowa

Może Ci pomoże

mlynczaj 11-02-2016 14:14

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Błąd 404 - strona nie znaleziona. Mam podobnie ale tylko na zimnym silniku, występuje to jednorazowo krótko po odpaleniu podczas przyspieszania w okolicach 2000 rpm, wrażenie jak by przełączał się na gaz, później chodzi elegancko. Myślałem, ze mi się układ paliwowy zapowietrzył, ale nie widzę pęcherzyków, te zaworki u mnie są niesłyszalne.

Mario_Mario 11-02-2016 14:25

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Czasami warto również zastanowić się,kiedy był wymieniany filtr paliwa ;) U ojca w Transporterze,wymieniony dopiero po 5 latach i prawie 170tys przebiegu, zimą była dosłownie wazelina wewnątrz i nic nie przepuszczało.Też poszarpywał.

mlynczaj 11-02-2016 14:47

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Nie no oczywistości już pomijam, filtr wymieniany w listopadzie, zeszłego roku oczywiście.

Mario_Mario 11-02-2016 15:19

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
To mogą być owe zaworki,ja całe szczęście nie miałem z nimi do czynienia,lecz przeglądając bacznie forum,zauważyłem że coraz częściej owy problem się pojawia. Przy ich wzajemnej zamianie,łatwo idzie sprawdzić,czy to one są winne.

meritum69 11-02-2016 18:15

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Mario_Mario (Post 2534694)
Czasami warto również zastanowić się,kiedy był wymieniany filtr paliwa ;) U ojca w Transporterze,wymieniony dopiero po 5 latach i prawie 170tys przebiegu, zimą była dosłownie wazelina wewnątrz i nic nie przepuszczało.Też poszarpywał.

Wszystkie filtry wymieniłem zaraz po zakupie. Około 2 tygodnie temu

Bump:
Cytat:

Napisał Mario_Mario (Post 2534731)
To mogą być owe zaworki,ja całe szczęście nie miałem z nimi do czynienia,lecz przeglądając bacznie forum,zauważyłem że coraz częściej owy problem się pojawia. Przy ich wzajemnej zamianie,łatwo idzie sprawdzić,czy to one są winne.

Jakie zaworki ? o co dokładnie chodzi ?

slaweek 11-02-2016 18:19

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Pierwsza rzecz, filtr paliwa u mnie szarpało na filtronie na knechcie brak objawów. Teraz mi poszarpuje ale u mnie zapowietrzył się układ.

meritum69 11-02-2016 20:20

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał slaweek (Post 2534901)
Pierwsza rzecz, filtr paliwa u mnie szarpało na filtronie na knechcie brak objawów. Teraz mi poszarpuje ale u mnie zapowietrzył się układ.

filtr paliwa Knecht

dhany87 11-02-2016 22:01

Odp: Szarpanie w trakcie przyspieszania 2.0 tdci
 
Czujnik wzniosu turbiny. Tak to przynajmniej nazwał mój mechanik. Miałem takie samo szarpanie w okolicach 2000 obrotów, można było je ominąć żwawo dodając gazu. Wszystko zniknęło jak wymieniłem ten zawór, o którym napisałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.