Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291397)

smykulfc 25-01-2019 09:05

Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED
 
Uszanowanko!

Długo nosiłem się z zamiarem rejestracji i napisania postu na tym forum, bowiem pytanie wydaje mi się absurdalne, ale z racji mijającego czasu wydaje mi się coraz bardziej, że problem jaki miałem może być rzeczywiście z tym związany, ale może do rzeczy...

Otóż - po zakupie autka miałem problem ze wspomaganiem, najpierw było, że raz działa, raz nie, co pojechałem do warsztatu, to nikt nie umiał znaleźć przyczyny (raz tylko polutowali kable, bo były rzekomo przegnite). Ale potem było tylko gorzej, wspomaganie nigdy nie przestało działać w trakcie, nic nie piszczało, po prostu po odpaleniu auta, od razu mi nie działało, by czasem magicznie w trakcie jazdy wrócić. Czasem błąd ze wspomaganiem miałem jako "usterka" w komputerze, czasem jako "awaria".

W czasie kiedy miałem w/w problem, tempomat też miał problemy, sam się wyłączał, albo kiedy chciałem zmniejszyć prędkość - wyłączał się. Był też problem z jego włączeniem. Resetowanie błędów w komputerze (po w/w lutowaniu kabli) nie pomogło. Oczywiście komputer żadnych błędów tempomatu nie wyrzucał.

Sugerowali po drodze akumulator, był 5 letni, więc ok, wymieniłem. Problem dalej istniał (i ze wspomaganiem i z tempomatem)

W końcu wspomaganie padło całkiem (wszystko działo się na przestrzeni 2 miesięcy), powiedzieli mi, że moduł sterowania zdechł, wymieniono całą pompę, wspomaganie działa /już jakieś 5-6 miesięcy/. Ale to nie koniec historii, bowiem...

Tuż po wymianie pompy wspomagania (czytaj tydzień po), żona chciała odjechać...i nic. Zdechł akumulator. Auto dokładnie tydzień stało na parkingu /wrzesień/. (światło w środku było wyłączone, auto też nie stało na światłach). Wymontowałem aku, podładowałem przez 3 dni, do mechanika...

Stwierdził, że... LEDy w tablicy rejestracyjnej z tyłu robiły zwarcie, wymienił na zwykłe żarówki. Pokasował też błędy w komputerze (było mnóstwo na eee "strefie komfortu"?).

I teraz najlepsze, od kiedy to zrobił, tempomat ani razu nie zachowywał się dziwnie. Działa jak powinien, zero problemów. Od września nic się nie dzieje (no, prawie, ale to inna historia).

I teraz pytanie, czy ten pieprzony LED w tablicy mógł spieprzyć mi pompę i tempomat? :D Czy to tylko głupi zbieg okoliczności? W takim razie czemu zaczął działać magicznie tempomat?

Juzek 25-01-2019 09:10

Odp: Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED
 
Tempomat to raczej moduł pod kierownicą jest do przelutowania. Masz przedlift czy polift?

Nastukane na szklanym ekranie

smykulfc 25-01-2019 09:16

Odp: Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED
 
Nie wiem który, podam więcej info o aucie

Ford Galaxy Mk2 2008, 140 KM, 1997 cm3, 103 KW, wersja Trend

Juzek 25-01-2019 09:33

Odp: Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED
 
Przedlift

Polecam przelutowac moduł pod kierownicą.

Nastukane na szklanym ekranie

HeavenQueen 24-01-2022 12:10

Odp: Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED
 
Akurat w Galaxy z 2011 tak się dzieje, że gdy tempomat nie działa i przywalę kolanem w kolumnę pod kierownicą, to zaczyna działać więc już szykuję lutownicę. Co tam jest do przelutowania?

Juzek 24-01-2022 13:48

Odp: Wspomaganie kierownicy, tempomat a...żarówki LED
 
Dwa lub trzy punkty na płytce. Nie pamiętam dokładnie. Jak sobie poszukasz na forum to znajdziesz

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.