Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261879)

dejmanq 07-04-2017 17:04

Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Witam Wszystkich serdecznie. Jestem nowym właścicielem Forda Forda Focusa 1.6 mk1 2000r. i po zakupie zaniepokoiło mnie sprzęgło, otóż strasznie wysoko bierze (mam 220 000 przebiegu oraz właściciel poprzedni twierdził że wymieniał gdy było około 190 000).Czytałem już na forum że na 99% czeka mnie wymiana,robiłem test z ręcznym oraz 3 biegiem i samochód kawałek na spokojnie przejechał.Teraz do samej wymiany, patrzyłem na koszty, jak myślicie czy powinienem wymienić wszystkie części na raz(czyli wysprzęglik,siłownik sprzęgła,pompe sprzęgła i tarcze + docisk) czy jakby mechanik powiedział że jakaś część nie jest w tragicznym stanie to nie bawić się w wymianę całości oraz czy wymieniać coś jeszcze np koło zamachowe? Wyprzedzając pytanie dodam że będę nim śmigał ile tylko się da. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

miery 07-04-2017 19:08

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Nie wiadomo co poprzedni właściciel wymieniał, o ile wymieniał. Wypadałoby najpierw rozebrać bo dziwne, że tak szybko padło. Może wymienił tarczę i docisk, a teraz padł wysprzęglik.

dejmanq 07-04-2017 19:46

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
dzięki za odpowiedź, no nic trzeba go zawieść do mechanika. Najbliższy termin za 2 tygodnie, dam znać co wyszło jak na razie dziękuję za odpowiedź.

J@colo 07-04-2017 23:48

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Koła zamachowego raczej nie będziesz musiał wymieniać, można dać do sprawdzenia czy jest proste, a jak zamierzasz trochę pojeździć to najlepiej wymienić tarczę, docisk i wysprzęglik.

jarhel74 09-04-2017 15:22

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Cytat:

Napisał J@colo (Post 2782910)
najlepiej wymienić tarczę, docisk i wysprzęglik.

Dokładnie, czyli to, do czego trzeba zrzucać skrzynię.

atomics 09-04-2017 18:37

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Warto też sprawdzić czy to nie jest subiektywne odczucie, ja w 1.8 jak wymieniłem to nowe wcale nie łapało "od spodu". Zabawa nie jest najtańsza więc dobrze trzeba sobie posprawdzać wszystko. A z poprzednimi właścicielami to bywa różnie:)

J@colo 09-04-2017 20:24

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Generalnie ja z sprzęgłem które brało wysoko w moim pierwszym fokusie przejeździłem 3 lata i tez myślałem że sprzęgło jest do wymiany, teraz gdy często mam jakiegoś fokusa na części to jest to dość częsta przypadłość.

dejmanq 20-04-2017 18:22

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
To samo usłyszałem w warsztacie, mechanik przejechał się i powiedział że nie ma sensu , posprawdzał i mówi że dość częsta przypadłość jak ktoś zmienia samochód na inny to wydaje mu się że jest do roboty sprzęgło bo np. tak jak u mnie wyżej bierze,dał mi przykład swojego samochodu(tyle że audi) ma to samo ale twierdzi że na spokojnie można jeździć,jak już sprzęgło będzie się ślizgać wtedy można zacząć myśleć. Jak na razie dzięki za zainteresowanie tematem ! Pozdrawiam

salom 20-04-2017 18:48

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Nic nie rób przy sprzegle, jak się nie ślizga tarcza, to jeszcze smiało 70 tys km przejeżdzisz.
A to, że wysoko bierze, o niczym nie świadczy.Sa sposoby na obniżenie pedału sprżęgła,, jak komuś przeszkadza, że bierze wysoko.
Zaoszczedzisz wydatku pewno z połowę wartości Twojego nabytku.

AdoKrycha007 11-07-2017 13:50

Odp: Sprzęgło-wymiana 1.6 Zetec
 
Panowie, w tym tygodniu będą mi wymieniać kompletne sprzęgło - tarcza, docisk, wysprzęglik (wszystkie Motorcraft bo kiedyś przejechałem się na jakimś chińskim badziewiu) i wymiana oleju w skrzyni (bo słyszałem że skoro się ją ściąga do tej roboty to od razu można stary olej w niej wymienić mimo że producent twierdzi że olej jest dożywotni i nie ma programu przeglądowego jego wymiany).

Pytanie mam, czy coś jeszcze przy tej wymianie można od razu zrobić? Jakieś nowe uszczelniacze/simmeringi, coś z półosiami, pompa sprzęgła ? itp ? Ta robota ma mi starczyć do złomowana auta i chcę by było zrobione kompletnie, bo chciałbym nim jeszcze pojeździć ze 3 lata. To będzie 4 sprzęgło, ale pierwsze moje, poprzednie 3 robił ojciec, ostatnio 7 lat temu. Przebieg 330 tys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.