Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223709)

wyattearp 22-04-2015 21:14

W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
1 załącznik(i)
Witam, zwracam się do Szanownych Kolegów z prośbą o pomoc (podobnego wątku nie udało mi się znaleźć).

Posiadam w Mondeo MK4 2007r. a w nim radio z nawigacją (DVD) i panelem dotykowym.

Opis problemu:

Po włączeniu silnika a potem radia pojawia się komunikat o tym, iż "system wyłączy się po godzinie jeśli silnik nie jest włączony" - tak jakby radio nie "widziało" że silnik jest włączony. Ponadto nie działa wtedy klimatyzacja i nawiew (nic nie można włączyć). Dodatkowo radio wyłącza się co kilka/kilkanaście minut. Zauważyłem także że od jakiegoś czasu gdy radio jest wyłączone z ekranu zniknęły data i godzina tzn. kolorowy ekran jest pusty, a po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta nie chce zgasnąć. Ewidentnie coś szwankuje. Może coś z pamięcią zasilaniem, choć radio gra a stacje są w pamięci.

Problem narasta i teraz w zasadzie w czasie jazdy autem radio nie chce wejść w normalny tryb (na początku opisywany przeze mnie problem miał miejsce rzadko). Nie wiem czy ma to związek ale ostatnio po włączeniu zapłonu (a mam FORD POWER) pojawiła mi się kontrolka check engine - ale po zapaleniu zgasła. Wcześniej nie miało to miejsca.

Wyciągnąłem płytę z navi, odłączałem akumulator na kilka minut i nic to nie dało. Boje się że to poważna awaria.

Mają Koledzy jakieś pomysły? Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wszelkie informacje :roll:

Poniżej zdjęcie wykonane po zapaleniu silnika i włączeniu radia.

tedi_k 22-04-2015 22:41

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Standardowy problem z szyną CAN w radiu. Albo kłopot na wiązce radia (w kostce radia) albo poszły odbiorniki (kości) CAN w radiu.

wyattearp 23-04-2015 20:33

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Jestem umówiony na diagnostykę w ASO (230zł podłączenie do komputera a potem w zależności od tego co będzie do naprawienia). Niestety Pan z którym rozmawiałem stwierdził, że to chyba jakiś dziwny przypadek. Szukam więc jeszcze innego miejsca gdzie mogą obejrzeć radio..

tedi_k 23-04-2015 20:37

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Cytat:

Napisał wyattearp (Post 2393120)
Jestem ...Niestety Pan z którym rozmawiałem stwierdził, że to chyba jakiś dziwny przypadek. ...

To raczej bym do niego nie jechał wydawać 230zł...:027:
Będzie bardzo zdziwiony, że radia nie widać na szynie CAN i nie będzie wiedział dlaczego... Ale 230zł przyjmie w kasie z dużą wprawą...

wyattearp 23-04-2015 20:48

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Diagnosta będzie inny niż Pan z którym rozmawiałem ale efekt może być podobny..znalazłem jeszcze serwis Bestronic w Poznaniu, mają na stronie info że specjalizują się w naprawie podobnych radioodbiorników, jutro będę się orientował..dzięki za zainteresowanie tematem ;)

wyattearp 25-04-2015 20:52

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Radio wymontowane (co nie było łatwe) i oddane do naprawy. Do wtorku będzie wiadomo co i jak, oczywiście dam znać. W serwisie powiedzieli że średnio naprawa tych egzemplarzy to około 400zł :shock: (przeważnie wgrywane są nowe softy).

wyattearp 30-04-2015 22:02

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Radio dostało nowe oprogramowanie, w pierwszej kolejności ma to pomóc..zobaczymy jak będzie podczas testów..

artur1970 01-05-2015 21:40

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Zapytam - ile Kolegę ta przyjemność kosztowała?

Wrzucili nowy soft ? Są z Poznania - tak jak Kolega?

wyattearp 02-05-2015 18:41

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Tak z Poznania jak i ja..przyjemność kosztowała 150zł (soft nowy ale wizualnie dla użytkownika zmiany nie zauważalne). Z tego co wiem cena może być wyższa w zależności jak radio chętnie nowe oprogramowanie "przyjmie". Np jak coś było kombinowane ponoć ciężej jest wgrać taki soft.

Niestety podczas testów okazało się że u mnie problemy nie zostały wyeliminowane i dalej występują ale jakby nie tak często. Zastanawiam się czy to może coś z zasilaniem (jakieś styki) albo to co pisał tedi_k. Albo problem tkwi po stronie samochodu...

Po niedzieli będę kombinował dalej (popytam u majstrów co teraz będą sprawdzać i jaki mają plan bo jak nie oni to chyba ASO).

Macie jeszcze jakieś pomysły...?

kabak.k82 06-05-2015 16:46

Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem
 
Witam od dziś mam taki sam problem, udało ci się coś z tym zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.