Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284858)

RAFALR30 14-08-2018 00:06

Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
Proszę o poradę, co może być powodem głośnego hałasu w postaci stukania, trzasku podczas jazdy po nierównościach w okolicy tylnego koła od strony kierowcy. Układ wydechowy jest OK, osłona termiczna też OK. Czy to zawieszenie? Miał ktoś z Was podobne objawy?

Turystyk 14-08-2018 06:03

Odp: Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
Witam. Miałem podobny problem. Coś stukało przy jeździe na małych nierównościach. Sprawdzałem dosłownie wszystko. Pewnego dnia zaciągnąłem ręczny na jeden ząbek i nagle cisza. W takim razie poprawiłem mocowanie linki ręcznego, ale nic to nie pomogło.
Winny okazał się luźny klocek w zacisku. Sprawdź to u siebie, szczególnie jeśli masz nie oryginalne klocki tylko zamiennik (Textar, TRW itp.) Ja u siebie miałem Textar.

RAFALR30 14-08-2018 09:29

Odp: Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
Przetestowałem użycie hamulca ręcznego. Rzeczywiście podczas jazdy na nierównościach gdy słyszę te stukania/trzaski zaciągam lekko hamulec ręczny i jadąc na tak lekko zaciągniętym hamulcu ręcznym dolegliwości ustają.
Nie pozostaje mi nic innego jak udać się do mechanika i zasugerować mu sprawdzenie klocków hamulcowych w obu tylnych kołach a szczególnie w tym od strony kierowcy,

RAFALR30 16-08-2018 14:48

Odp: Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
I po wizycie. Diagnoza: konieczność wymiany kilku elementów zawieszenia. Koszt: 2.200,00 zł brutto.:(
Miał ktoś z Was naprawę tylnego zawieszenia? Jakie to rzeczywiste koszty? Kogo polecacie w Poznaniu do wykonania takiej usługi?

majtol88 16-08-2018 20:33

Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
Ja ostatnio robiłem cześć zawieszenia z tylu. Wahacze żeby wykręcić trzeba było ciąć, bo się śruby urywają. Wymieniałem wahacze „kości”, wahacze główne (te na których siedzą sprezyny), łączniki stabilizatorów i sprężyny. Do wszystkiego nowe śruby i ustawienie zbieżności. Wszystko oprócz sprężyn kupowałem sam, płaciłem za wymianę, ale nie wiem dokładnie ile bo robiłem jeszcze pare innych rzeczy. A co masz dokładnie do wymiany?

RAFALR30 17-08-2018 00:09

Odp: Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
Informacja z serwisu:
- zestaw śrub do zawieszenia 180 zł
- tylne tuleje przedniego wahacza 2×20 zł
- tylne dolne wahacza ( kości) 2x155 zł
- wahacz tylny 2x290zł
- wahacz tylny co idzie do piasty 2x80zł
- zbieżność 120 zł
- robocizna 800 zł

majtol88 17-08-2018 05:56

Odp: Stukanie, trzaski podczas jazdy po nierównościach, tylne zawieszenie
 
To u mnie było taniej:
- kości 2x90zl Lemforder
- wahacze 2x255 Meyle
- zestaw śrub 100zl
- sprężyny 2x90 KYB
- łączniki stabilizatorów ok. 100zl Lemforder
- geometria 100zl

Za robociznę ceny nie jestem pewien bo robiłem jeszcze inne rzeczy. Obstawiam ze około 300-350zl, z tym ze ja robiłem u mechanika który dorabia dodatkowo po godzinach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.