Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 1998-2004] chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293416)

Arek489 11-03-2019 20:22

chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Witam, mam w planach nieco podkręcić swoją foczke 8) ; Mianowicie chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą. Target to 150-160km.

Pierwsze pytanie to: Czy ktoś z tu obecnych wykonywał podobne modyfikacje i może sie wyrazić na temat błędu w komputerze związanym z zaślepionym egr'em ?

Jako drugie natomiast chciałbym sie dowiedzieć jakie ryzyko niesie ze sobą wycięcie kata (przegląd, mandaty itp.)
Pozdrawiam serdecznie i licze na odzew :D

PS: Przebieg auta to 250k a silnik 1.8TDCI 115km

Fulara 11-03-2019 20:27

Odp: Focus mk1 tuning mechaniczny
 
chcesz, żeby twój silnik przejechał tyle co mk3 ? tuninguj

Arek489 11-03-2019 20:33

Odp: Focus mk1 tuning mechaniczny
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3104733)
chcesz, żeby twój silnik przejechał tyle co mk3 ? tuninguj

Wiem że ten silnik nie jest najlepszą bazą na tuning, ale czy przy rozsądnej eksploatacji ten pomysł jest aż taki zły ?

zmulim 11-03-2019 21:49

Odp: Focus mk1 tuning mechaniczny
 
Wg. mnie, gra nie warta świeczki. Nie mówiąc tutaj zupełnie o kwestii legalności takiego rozwiązania. Przy tym przebiegu myślę że nie ma sensu. Ale to tylko moje zdanie.

Harisonl 12-03-2019 06:29

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Przebieg to jedno ale z tego silnika to ty więcej jak 145 to nie wycisniesz. To stary żeliwny silnik z głowica osmiozaworowa. Wycięcie kąta da tyle mocy co nic a z tyłu będziesz czuł tylko więcej smrodu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Arek489 12-03-2019 10:04

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Nie pierwszy raz słyszę żeby nie kombinować i cieszyć sie autem puki olej nie cieknie, wychodzi na to że musze sobie odpuścić. Pozostaje mi podziękować za rady i życzyć szerokości na drodze :D

Harisonl 12-03-2019 11:03

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Niezrozum nas źle sam mam ten silnik zchipowany na 140 km i tyle styknie. Porostu ten silnik nie ma potencjału do tuningu. Wydasz kasę a efekt będzie mizerny. Oczywiście decyzja należy do ciebie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

wilku30 12-03-2019 11:25

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Wytnij oryginalnego kata, sprzedasz go jeszcze za parę stówek. Za tą kasę kup metalowego sportowego 200CPSi MagnaFlow. Przy tym zabiegu nie dołożysz dużo, a będzie się silnik lepiej kręcił w górnym zakresie obrotów. Co do zaślepienia EGR, to po tym zabiegu mniejsze spalanie, lepszy kop z dołu. Z minusów wolniejsze nagrzewanie. To wszystko nie da Ci dużo mocy, ale na pewno będziesz odczuwał lepszą reakcję na gaz.

heko 12-03-2019 23:05

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
wycięcie kata w 1.8tdci da ok. hmmm 1-2KM?
nie ma sensu
moc w tym silniku siedzi w układzie wtryskowym, tylko wydajny daje dobre wyniki, inne przeróbki są zbyteczne...przerobiłem tego dziesiątki, wiem co mówię :)

Lightman 14-03-2019 14:56

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał Arek489 (Post 3104886)
Nie pierwszy raz słyszę żeby nie kombinować i cieszyć sie autem puki olej nie cieknie, wychodzi na to że musze sobie odpuścić. Pozostaje mi podziękować za rady i życzyć szerokości na drodze :D

A ja Tobie radzę iść swoją drogą.
Może niewiele ugrasz na mocy ale od serii będziesz odstawał. Pamiętaj że konie to nie wszystko ważny jest też moment obrotowy.
Miałem Hondziawkę w która wrzuciłem kupę siana i nie żałuję ani jednej złotówki.
W Smax narazie zrobiłem cheble i obecnie walczę z wyglądem.
Zabieram się za zawias gwint na pneumacie i będę kończył na chipie. Uwierz mi że nie słucham ogółu, traktuje to jako hobby czasami drogim ale dającym sporo frajdy.
Powodzenia!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.