Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297230)

Pomi78 14-06-2019 11:39

Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
Witam,
od niedawna używam MK5 Hatchback z końca 2015 ze szklanym dachem. Zauważyłem, że przy prędkości powyżej 100km/h słychać głośno wiatr który wlatuje pomiędzy drzwiami a karoserią w szczególności w szczelinę pomiędzy drzwi przednie i tylne. Przy większej prędkości wiatr wprawia w rezonans jakieś elementy w drzwiach lub słupku po stronie pasażera.

Samochód jest poleasingowy, sprawdzony przez DEKRA i nie ma adnotacji że w tych miejscach był uszkodzony i coś tam wymieniano. Również nie zauważyłem śladów ingerencji aczkolwiek ekspertem nie jestem.

Pytanie:
Czy ktoś miał podobny problem?
A może jest to to choroba wieku dziecięcego? Wcześniej jeździłem MK5 Kombi z 2017r i nic takiego nie występowało.
A może jest to zużycie uszczelek po 3,5 roku?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

slived27 14-06-2019 13:45

Odp: Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
Sprawdź uszczelki... Moze sie zsunela I przez to ten hałas bo przy takich prędkościach jak opisujesz nie powinno być nic niepokojącego słychać

Zbyniu123 14-06-2019 15:08

Odp: Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
Spusc szybe na maxa i dognij troche ramke szyby, powinno pomoc

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

janosikowy 19-06-2019 07:56

Odp: Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
Ja posiadam identyczny problem. Taki sam model.

Pomi78 15-01-2020 15:35

Odp: Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
Sprawdziłem uszczelki, nagiąłem ramę drzwi i nic nie pomaga. Byłem w dwóch warsztatach ale nikt takich "pierdołek" nie chce się podjąć. A hałas wkurza. Kusi mnie żeby rozebrać podsufitkę i słupek żeby zobaczyć co tak rezonuje. Czy nie ktoś może instrukcji jak rozebrać słupek i podsufitkę? Z góry dzięki.

mondeo70235 15-01-2020 19:15

Odp: Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
mam MK5 HB ze szklanym dachem i u mnie wszystko ok
mym zdaniem słabe uszczelki te w świetle karoserii taka uszczelka w serwisie to okło 200 zł ale to tylko gdybanie ja bym podsufitki bym nie ruszał lepiej jeśli słyszysz to w drzwiach to zdjąć tapicerki drzwi i sprawdzić czy maty wygłuszające są całe jesli tak to je delikatnie zdjąć i sie przejechać autem i nasłuchiwać posprawdzać czy są wszyskie uszczelki na drzwiach czy przelotki na przewody ok to jest za nowe autko by coś świszczało
słupek rozbierasz od progu wewnęrtrznego szarpiesz przedni tylny i masz białe kołki słupka wszystko na blaszki na plastiku tylko szarpać

Gandziarz88 22-07-2021 10:29

Odp: Rezonans w drzwiach od wlatującego powietrza
 
Czy ktoś może finalnie znalazł rozwiązanie problemu z tego wątku? Mam identyczną sytuację, nie chce tworzyć nowego wątku bo problem jest dosłownie identyczny.

Od 90km/h w góre coraz mocniej - czyli ewidentnie gdzieś gdzie dostaje się pęd powietrza.

Hałas ma miejsce w okolicy słupka B,drzwi kierowcy, drzwi pasażera tył - gdzieś w tej okolicy, brzmi jakby plastikowa kostka / przewód obijający się o blachę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.