Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Tourneo Courier] Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255837)

Spuki 25-12-2016 07:42

Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Cześć

Rozstałem się z Fordem Focusem przesiadając się do Tourneo Couriera.

Jest to moje pierwsze "nowe nowe" auto, przebieg aktualnie 900 km, zgodnie z instrukcją nie przeciążam silnika w okresie docierania, wsłuc***ę się we wszelkie odgłosy.

Do wczoraj wszystko było ok.

Przestał działać nawiew, klima jest automatyczna, panel działał natomiast silnik dmuchawy nie reagował.

Zerknąłem do bezpieczników w komorze silnika, poruszałem bezpiecznikiem, przekaźnikiem i dmuchawa zaczęła działać.

Martwić się czy to typowe w nowych autach że coś gdzieś nie styka? Do serwisu nie mam co jechać kiedy wszystko działa poprawnie.

Podpytuję ponieważ niebawem jadę w pierwszą dalszą trasę i nie chcę zostać bez ogrzewania.

BTW.

Auto sprawuje się rewelacyjnie, szkoda że w dziale hula wiatr zamiast postów. Może to dobra wróżba bezawaryjności.

Pozdrawiam

slavislavi 25-12-2016 23:43

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Silnik pracował? Masz start-stop? Jakieś eco było włączone? Moze to jakiś oszczędzacz? Temperatura wewnątrz była osiągnięta?
W 1.5dezlu nie mam takiego zjawiska ale nie mam też "eco" wynalazków

jaceks 27-12-2016 11:42

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
aut jest na rynku coraz więcej, więc i dział się rozrusza.
Wiecej informacji o podwoziu uzyskasz w działach fiesta i b-max, sa to bliźniacze konstrukcje. Jeśli chodzi o nadwozie, jakieś różnice czy techniki to tutaj lub b-max.

wracając do pytania: wentylator nie powinin gasnąć, tylko kręcić na 1-2 biegu, gdy już termperatura się unormuje. Sądze że to jakiś jednorazowy wyskok sterownika

pers 12-01-2017 21:21

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Mam Couriera, 31 tyś. zero problemów. Jeździ, hamuje, wszystko działa jak należy. Być może coś nie stykało tylko

wegus 11-04-2017 14:54

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Cytat:

Napisał pers (Post 2726779)
Mam Couriera, 31 tyś. zero problemów. Jeździ, hamuje, wszystko działa jak należy. Być może coś nie stykało tylko

A jak u Was podmuchy wiatru podczas jazdy np.autostradą ?

Mocno odczuwalne ?

pers 15-04-2017 21:46

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
tak, potwierdzam. Odczuwa się bardzo podmuchy przy wietrznej pogodzie.

Jarek138 23-06-2017 14:03

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Cytat:

Napisał pers (Post 2726779)
Mam Couriera, 31 tyś. zero problemów. Jeździ, hamuje, wszystko działa jak należy. Być może coś nie stykało tylko

Czy ten silnik jest chipowany ? bo widzę w opisie 145 KM.

pers 23-06-2017 17:04

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Tak, chipowany :one:

Bad2004 29-06-2017 17:55

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Swoim Transitem Courierem na razie przejeździłem tylko 1500 km ale jak na razie wszystko OK - klima działa bez zarzutu.

kris666 26-08-2017 13:06

Odp: Klimatyzacja automatyczna - przerwa w działaniu dmuchawy
 
Cytat:

Napisał pers (Post 2820781)
Tak, chipowany :one:

Ciekawe czy poszłoby podkręcenie gdy jest z LPG Prius? Heko takiego jeszcze nie robił. A ktoś coś?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.