Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259768)

Sertive 03-03-2017 22:29

1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
Od paru dni mam problem ze swoim Focusem. 1.6 TDCI 109 KM.
Gdy dojeżdżam do świateł i wrzucam na luz to w momencie zatrzymania pojazdu obroty spadają do takiego poziomu, że silnik zaczyna się dławić.
Zazwyczaj po chwili samoczynnie wracają do odpowiedniej wartości, czasem jednak bez dodania gazu się nie obejdzie.
Wszystkie filtry ( powietrza, oleju, paliwa ) wymieniane miesiąc temu wraz z olejem ( ok 7000 km przejechane od tego czasu ). Rozrząd 2 tygodnie temu.
Nie wiem gdzie zacząć szukać przyczyny.

tomch77 05-03-2017 12:15

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
A nie wiążesz powstania problemu od momentu wymiany rozrządu?

Bump: Odepnij na czas próby przepustnicę powietrza, tak aby cały czas była otwarta. Może się blokuje i dusi silnik

Sebvek 22-03-2017 16:55

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
Czesc. Mam tak czasami, ale tylko na zimnym silniku, pierwsze hamowanie i wrzucanie na luz po odpaleniu, czasami jeszcze drugie. Potem jest normalnie. Rozwiazales moze ten problem? Moze ma ktos jakies pomysly? Olej, rozrzad byl robiony z 11-12 k temu.

Pzdr

Patrol161 22-03-2017 21:15

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
Mam ten sam problem.

Bump:

Sebvek 23-03-2017 18:40

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
Gdzieś czytałem, żeby wyczyscic EGR, na pewno nie zaszkodzi, a moze pomoc

Korul 28-09-2022 16:10

1.6 TDCi spadające obroty
 
Mam 1.6 TDCi 109 km
I gdy podjeżdżam do skrzyżowania staje obroty spadają do +/- 600
I wracają za chwilę do normy bardzo mnie to irytuje bo czytałem parę postów były również takie na forum lecz nie mogłem odświeżyć tematu, to napisałem swój i nie chciał bym żeby to się pogorszyło i auto zaczęło gasnąć co za tym idzie czym niższe obroty to dwumas dostaje po dupie

Lukasz2525 28-09-2022 19:46

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
Ja tak miałem w 2.0 tdci, czasami przy dojeżdżaniu do krzyżówki schodził na 500 obrotów i jak przygazowałem to się udało, a jak nie to gasł po sekundzie i tak samo sporadycznie nie chciał odpalić, wchodził na 500 obrotów po odpaleniu i zaraz gasł lub 3-4 razy w ogóle nie odpalał, a za kolejnym od strzała, ale to było tylko zimą. Wszystko mi zniknęło po regulacji wtryskiwaczy, okazało się że w ogóle nie mają dawki pilotażowej do utrzymywania wolnych obrotów, trzy wtryskiwacze miały 0,00ml przy tej dawce. Więc jak nie znajdziecie, to sobie wyjmijcie wtryskiwacze chociaż do sprawdzenia.

Vultar 28-09-2022 20:54

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
EGR jest "dodatkiem" które potrafi sprawiać wiele upierdliwych problemów a możesz go tymczasowo odłączyć.
Dobrze by było sprawdzić jakie są błędy a jak nie ma to jakie są parametry pracy silnika.

Korul 28-09-2022 22:52

Odp: 1.6 TDCI spadające obroty ( dławi się ) przy wrzuceniu na luz
 
Błędów nie mam a parametry dokładnie co potrzebujsz to zobaczę i napisze


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.