Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323104)

MrCris 26-08-2021 20:34

Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Witam ponownie po falstarcie.

Telegraficzny skrót: Trafilem na autohandel gdzie na 3 sprawdzone fury każda była skręcona. Coś z tym robić czy zlać i szukać sobie spokojnie dalej?

Obecnie poszukuje samochodu i głównym kandydatem jest S-Max. Bylem niedawno na autohandlu z furami z zachodu, oglądnąłem sobie kilka samochodów i był ladny S-Max. Rezerwacja i szperanie o nim się zaczęło. Historia dobra i w Fordzie potwierdzili przeglądy co rok co 30tys ostatni rok temu na 90 a obecnie 120. Znalazłem diagnostę komputerowego co też robi sprawdzenie przed zakupem. Robimy razem oględziny, lakier ok z drobnymi odpryskami, wnętrze zadbane itd. Podpina komputer z jakimś softem i jakiś moduł podaje przebieg 191. Pada stwierdzenie że może coś być na rzeczy ale nie na 100% bo moduł mógł być używany z innego egzemplarza ale dziwne to w aucie z końca 2017.
Sprawdzamy inny tak dla weryfikacji iczy są jakieś anomalie w tym module i zamiast 150 jest 250. Pod pretekstem innego modelu kolejny z 190 co mial tak naprawdę 309. Sprawdziliśmy też Focusa co miałem użyczony i tam na 200tys rozbieżność byla 130km z tym modułem.

Handlarzowi nie wspominaliśmy o naszych odkryciach bo koleś mialby spalone miejsce, a robi też zdalne weryfikacje dla klientów. Jako że uratował mnie od wtopy to poprostu wycofałem się z transakcji, wziąłem kasę i pa. Info o 3 skręconych furach kosztowało mnie ponad 500 ale warto było.
Teraz tak się zastanawiam czy coś z tym zrobić. Nie chodzi mi o straconą kasę ale ogólnie szkoda mi ludzi co są dość sprytnie robieni w balona bo albo nie wzięli odpowiedniego speca albo zbytnio zaufali historii samochodów które nie były sprzeczne ze stanem liczników.

Co byście zrobili już teraz 'po fakcie'? Jestem ciekaw waszego zdania.

klocolus 26-08-2021 20:50

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Cytat:

Napisał MrCris (Post 3364717)
Telegraficzny skrót: Trafilem na autohandel gdzie na 3 sprawdzone fury każda była skręcona. Coś z tym robić czy zlać i szukać sobie spokojnie dalej?

Nic nadzwyczajnego, 90% fur w autohandlu jest kręconych. Wystarczy poszukać od właściciela albo poleasingowe. Ewentualnie sprowadzić na zamówienie, z tym, że będzie drożej.

Najlepiej byłoby zawiadomić prokuraturę ale najprawdopodobniej nic im nie zrobią. Handlarz się wytłumaczy że taki już kupił i w sumie to nie wie co sprzedaje, ktoś go musiał oszukać itd. Dopiero jakby został poinformowany o tym fakcie i dalej próbował sprzedać z przekręconym przebiegiem to wtedy może coś by zrobili. Ale tylko może.

Mógłbyś legalnie żądać zwrotu kosztów od handlarza. A najwięcej chyba da ujawnienie jego danych jednak dalej niektórzy się będą nabierać na perełkę okazję, smutne. Przez takich handlarzy potem ciężko sprzedać auto z jakimiś wadami albo dużym przebiegiem bo albo trzeba kłamać albo sprzedawać po mocno zaniżonej cenie. A że nie lubię kłamać to i nie lubię samochodów sprzedawać...

Marek 26-08-2021 20:59

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Ja bym zgłosił na Policję. Nawet jak nic nie zrobią to się handlarzyna przestraszy.
Niestety nadal ludzie wierzą w auta zza Odry jako igiełki za grosze bo Niemca stać na prezenty

MrCris 26-08-2021 21:08

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3364720)
Mógłbyś legalnie żądać zwrotu kosztów od handlarza. A najwięcej chyba da ujawnienie jego danych jednak dalej niektórzy się będą nabierać na perełkę okazję, smutne.

To nie była żadna okazja. Normalna cena a nawet bym powiedział że już taka sporawa.
W DE takiego znalazłem z przebiegiem 200tys za 30tys zl mniej po opłatach.

PS widze że ten co upatrzyłem sobie już poszedł bo ogłoszenia brak.

slawek-kali 27-08-2021 06:40

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
30k?... bez jaj :D w takim wypadku tylko i.... szukalby w PL

MrCris 27-08-2021 19:49

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3364755)
30k?... bez jaj :D w takim wypadku tylko i.... szukalby w PL

W PL kupisz 200tys też taniej niż ten co ja oglądałem. No może nie 30 ale ok 20.
Chodziło mi o to że tamten byl wyceniony jak na 120tys a miał 190tys, co oznacza 20-30tys niższą cenę. Taki jest biznes na kręceniu...

slawek-kali 27-08-2021 19:55

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
100kkm to ok. 3k€ przy takich autach.. troche w tym siedze... skoro ten w DE byl taki tani to cos mial za uszami ;)

MrCris 10-09-2021 14:06

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Dziś kolejny autohandel i 2 S-Maxy sprawdzone i.... oba skręcone.
Coś czuję, że nie dane mi będzie dołączyć do grona prawowitych forumowiczów.
Jutro zaczynam oglądanie Espace... ;(

Piasek80 10-09-2021 14:57

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
A może realnie podejść do sprawy i w wyszukiwarce nie ustawiać (poza licznymi parametrami) przebiegu "do 150 tyś km". Może czasem warto zadzwonić, jechać, po takiego co ma 247 albo i 277 bo tak na prawdę to tyle samo co ten w komisie mający 160.

MrCris 12-09-2021 14:36

Odp: Skręcone liczniki na autohandlu. Co można/trzeba zrobić?
 
Cytat:

Napisał Piasek80 (Post 3367432)
A może realnie podejść do sprawy i w wyszukiwarce nie ustawiać (poza licznymi parametrami) przebiegu "do 150 tyś km". Może czasem warto zadzwonić, jechać, po takiego co ma 247 albo i 277 bo tak na prawdę to tyle samo co ten w komisie mający 160.

No właśnie tak i nie. Ja nie filtruje po przebiegu bo jest ich i tak mało. Ale widzę też, że przebiegi 200+ są skręcone więc nie wiem czy to jakaś róźnica.
Rozmawiałem już z policjantem i z grubsza wiem co zrobić i jak oni podchodzą to tego 'oszustwa gospodarczego'.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.