Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=104201)

mayak 02-07-2010 10:01

sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Witajcie,

eSio ma całkiem poręczną (komórka, klucze itp) półeczkę (zagłębienie) pod dźwignią hamulca ręcznego, ale wszystkie egzemplarze, które oglądałem (z 2007 rocznika) miały ją porysowaną - srebrny z czarnymi rysami nie wygląda fajnie.
W kupionym przez mnie egzemplarzu było tak samo, pojechałem do ASO i miałem zamiar kupić nową (mimo że jest to rozwiązanie tymczasowe, bo nowa też porysuje się, chyba, że nie będzie się jej używać wogóle ;) ), ale ponad 150zł za mały kawałek plastyku uznałem za trochę za dużo.
Postanowiłem więc pokryć to flock'iem (kosztowało 20% ceny nowego).
Efekt w załączniku.
Dodatkową zaletą jest to że flock jest miękki, więc położone tam rzeczy mniej hałasują.
Polecam!

pbobek 02-07-2010 10:05

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Pomysł bardzo przedni i udany!! Gratulować! A robiłeś to sam czy już kupiłeś gotowe? Można prosić o jakieś namiary?

Slartibartfast 02-07-2010 10:08

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Naprawdę niezłe!
Napisz coś więcej please - sam robiłeś czy zlecałeś i gdzie?
Jakieś kłopoty z demontażem?

mayak 02-07-2010 10:26

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
robił mi to Rasta - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

demontaż jest prosty: trzeba wyjąć srebrny plastyk na tunelu środkowym podważając od strony podłokietnika, potem odkręcić dwie śruby torx z przodu półeczki (z tyłu półeczka trzyma się na wcisk), zaciągnąć reczny jak najwyżej i wyjąć półeczkę

drinks 02-07-2010 14:57

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Fajnie zrobione, dobry pomysł, gratulacje!
Ja zaraz po odbiorze auta kupiłem kółko z folii samoprzylepnej pod antenę cb, pociąłem i przykleiłem na calości półki, oczywiście to prowizorka w porównaniu z Twoim patentem ale na pewno też skuteczne :-)
W każdym razie faktycznie warto zadbać o ten szczegół, bo półka w starym aucie mocno sie po 3 latach porysowała....

harryon 04-07-2010 21:41

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1467364)
robił mi to Rasta - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

demontaż jest prosty: trzeba wyjąć srebrny plastyk na tunelu środkowym podważając od strony podłokietnika, potem odkręcić dwie śruby torx z przodu półeczki (z tyłu półeczka trzyma się na wcisk), zaciągnąć reczny jak najwyżej i wyjąć półeczkę

A ile taka przyjemność kosztuje?

harryON

mayak 05-07-2010 07:51

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
toć napisałem:
"Postanowiłem więc pokryć to flock'iem (kosztowało 20% ceny nowego)."

loop_77 06-07-2010 07:05

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Cytat:

Napisał harryon (Post 1468630)
A ile taka przyjemność kosztuje?

harryON

Ceny są podane na stronie internetowej poza tym...

joniwej 28-01-2013 10:49

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
Gdyby był ktoś chętny na flokowanie to zapraszam 506128546 Wejherowo...

PPiotrek 28-01-2013 12:14

Odp: sposób na porysowaną półeczkę pod ręcznym
 
5 załącznik(i)
Ja z kolei jakis czas temu dałem swoje plastiki (w tym mydelniczkę) do lakierowania do zakładu AGD - P.P.H.U. BIT z Ostroroga (kontakt: Krzysztof Legeżyński). Cena usługi b.b. atrakcyjna, tyle, że jeździłem z bebechami na wierzchu przez 1,5 tygodnia (demontaż tego wszystkiego jest bardzo prosty).

O tym co i jak oraz fotki wykonanej zamieściłem w wątku "Tuning wnętrza".

A następnie zakupiłem na allegro i wkleiłem (na taśmę dwustronną) taką miłą dzianinkę / tkaninkę / tworzywo (?) z gąbeczką. Jej zaletą jest to, że jest idealnie przycięta pod kształt tej mydelniczki. Chciałem znaleźć linka do tej aukcji ale nie widzę....

O jest w zakończonych:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.