Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286065)

lemon 12-09-2018 18:31

Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Witam,

moje wypociny nt. jazdy nowym Focusem mk4 w wersji ST Line 1.0EB 125KM
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lemon 13-09-2018 10:27

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
Tutaj macanko nowego Focusa ST Line [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 13-09-2018 12:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
mk4 będzie moim pierwszym "nowym" samochodem.
Jestem ciekaw co ST pokaże.

elucidate 13-09-2018 12:29

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
To jeszcze trochę poczekasz bo pod koniec 2019 maja być o ole się nie mylę?

Hooch180 13-09-2018 13:39

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
A to faktycznie długo.
Zobaczymy. Zbiorę kasę wcześniej to wezmę "cywilne". Jak sytuacja zmusi czekać dłużej to się skuszę na ST.

Lukimaster 13-09-2018 21:10

Re: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
Ogólnie auto mi się bardzo podoba, poza drobnym szczegółem: wyświetlaczem pośrodku deski rozdzielczej. Może i to praktyczne rozwiązanie ale niepodoba mi się w ogóle.
Widać też ,że Ford poszedł po rozum do glowy i zrezygnował ze stosowania plastikowych rurek, które po paru latach z kontaktem z płynem chłodniczym łamały się same od patrzenia na nie.

zombie6 14-09-2018 07:25

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
Ja czekam na ST, jestem w zasadzie zdecydowany na zakup. Oby był jak najszybciej, bo nie wiem ile mi jeszcze silnik pociągnie w moim :D

lemon 14-09-2018 07:32

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
Niestety premiera dopiero na wiosnę. Latem będzie można kupić. Też czekam na premierę ST. 290KM i szpera oraz możliwy automat to dobra kombinacja. Mam nadzieję że będzie bardziej agresywny od ST Line.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

zombie6 14-09-2018 07:49

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
Powoli to strasznie idzie, oby faktycznie w lecie był dostępny.

lemon 14-09-2018 07:53

Odp: Wrażenia z jazdy nowym Focusem MK4
 
Jak się wszystko dobrze potoczy to tak w lecie będzie można kupić. Jak wyjdzie jakiś fuck up to niestety trzeba będzie czekać.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Focus591 16-01-2019 13:31

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Mam pytanie czy w nowym focusie inteligentny ogranicznik prędkości bez pakietu technology czyli bez traffic sign recognition, wyświetla znaki ograniczenia prędkości na wyświetlaczu? Widziałem pare wersji bez tego pakietu na otomoto i miały znak ograniczenia do 50 np, jak to jest?

edmun 16-01-2019 14:23

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Wyświetlanie ograniczenia jest (jeśli nie ma kamery czytania znaków) podawane z danych nawigacji (oczywiście biorąc pod uwagę, że mogą być to dane nieatualne/niepoprawne). Natomiast w przypadku włączenia ręcznie ograniczenia prędkości (LIM), na ekranie komp pokładowego poprostu pojawi się informacja do jakiej prędkości się "ograniczyliśmy" oraz auto samo "zdławi" silnik jeśli jedziemy szybciej niż ograniczenie które ustawiliśmy. W przypadku zjazdu z górki lub ustawienia limitu poniżej aktualnej prędkości, auto oprócz zwalniania dodatkowo pika (informuje dźwiękiem) że nasza obecna prędkość jest powyżej tej, którą sobie ustawiliśmy jako limit.

lyro 16-01-2019 15:12

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cześć, przymierzam się do zakupu nowego Focusa w wersji ST-Line.
- Warto dopłacić do silnika 1.5 150 KM? W moim przypadku będzie to 70% miasto 30% trasa. Niestety nie miałem okazji wypróbować 1.5 bo salon ma tylko 1.0 125 KM.
- Każdy mój samochód miał automatyczną klimatyzacją, wersja ST-Line ma manualną :? i tak naprawdę nie mam porównania czy warto dopłacić 2500 zł do automatu?
Wiadomo, sprzedawca powiedział dwa razy TAK, ale chciałbym poznać jeszcze Wasze opinie.

weuek 16-01-2019 15:28

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Warto dopłacić do takiego z nieodchudzonym zawieszeniem. A klimatyzacja to jak kto lubi - ja lubię automatyczną.

lemon 16-01-2019 17:56

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Focusy z silnikami od 150KM mają też wielowahacz zamiast belki skrętnej. Choćby z tego powodu warto.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

focusik09 16-01-2019 18:30

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
1 załącznik(i)
Z belką też się fajnie jeździ. Dziś przy przebiegu 2800 kilometrów wyświetlał mi się komunikat:
DPF osiągnął limit.... (coś tam) Jedź teraz aby oczyścić.
Szkoda że nie zrobiłem niestety zdjęcia, tylko potwierdziłem ok. Przejechałem około 30 kilometrów i już się nie pojawił. Dziwne że pisało DPF, a nie GPF które są w silnikach benzynowych. Coś czuję że będą jajka z tym filtrem bo na te 2800 kilometrów to tylko 1600 było zrobione po mieście, 1200 to była autostrada

Ps dodaje foto

yataz 16-01-2019 20:08

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał lyro (Post 3081150)
Cześć, przymierzam się do zakupu nowego Focusa w wersji ST-Line.
- Warto dopłacić do silnika 1.5 150 KM? W moim przypadku będzie to 70% miasto 30% trasa. Niestety nie miałem okazji wypróbować 1.5 bo salon ma tylko 1.0 125 KM.


Zdecydowanie warto. Dostajesz praktycznie 50% silnika więcej za 3500 zł.

1.5 ma dużo lepszą kulturę pracy i brzmienie, gdyż w przeciwieństwie do 1.0 ma wałek wyrównoważający, co w przypadku trzycylidrowca jest bardzo istotną cechą. Dynamika jest również nieporównywalnie lepsza w 1.5.

Dodatkowe zalety 1.5:

- większe hamulce
- wielowahacz (w nadwoziu hatchback, kombi ma zawsze)
- brak problemów z GPF - w silniku 1.0 notorycznie się zapycha przy jeździe na krótkich trasach


Jedyną przewagą 1.0 jest niższe spalanie.

mskgs 16-01-2019 20:46

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał yataz (Post 3081260)
- brak problemów z GPF - w silniku 1.0 notorycznie się zapycha przy jeździe na krótkich trasach

To coś dziwnego z tymi Focusami, bo Fiestą z 1.0 GPF zrobiłem ponad 15k km i nigdy żadnego problemu z GPF, a nieraz samochód potrafił przez tydzień - dwa jeździć tylko po mieście na krótkich odcinkach. Choć fakt, że jak wyjeżdżam z miasta to przeważnie autostrada i jest gdzie przegonić.
Zresztą to i tak dziwne. Filtr by się zapychał po 3000km? :) Bez jaj.

weuek 16-01-2019 20:49

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3081273)
Zresztą to i tak dziwne. Filtr by się zapychał po 3000km? :) Bez jaj.

Otóż to. Ogranicza to użyteczność auta, ale nie aż tak drastycznie!

mskgs 16-01-2019 21:20

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3081277)
Otóż to. Ogranicza to użyteczność auta, ale nie aż tak drastycznie!

W dodatku można się przesiąść na rower i zadbać o zdrowie.

Karol2gb 17-01-2019 11:49

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego. Zawieszenie z kolami 18 cali jest twarde/sportowe ale w miare wygodne. Chce sie skrecac jak poprzednim ST, a nawet robi to lepiej. Mialem wrazenie ze ESP go wrzuca w zakrety jak sie ciut przesadzi.

Asystenty dzialaja bardzo fajnie, jedynie przejezdzajac pod kladka, migal mi zeby hamowac. Limiter i Tempomat mozna ustawic na adaptywny, czyli poprawie zawsze na dozwolona predkosc. Nawet jest mozliwosc ustawic dozwolona predkosc +20kmh w pojedyczych krokach. Do teraz spotkalem to tylko w nowych BMW 5 i 7. (np: Limit jest 50 a tempomat/limiter jedzie 57, jesli ustawione jest +7)

Troche nieudane jest miejsce przycisku startu silnika, trzeba uwazac zeby nie zlamac palca - drobiazg. Wyswietlacz SYNC nie reaguje zbyt szybko i przy mocniejszym przydluszeniu mruga. Nie zbyt rozumialem prace manualnej klimy, jesli ustwawiam na nogi, to leci na szybe i troszke na nogi. Ciezko tez trafic wygodna temperature.
Pozytywnie zauwazylem ze jesli sie wlaczy maksymalne dmuchanie na nogi, to sciaga powietrze z szyby jak odkurzacz, ktora przez to nie paruje.

Mam nadzieje ze komus pomoge w wyborze. :)
Wybaczcie bledy i brak poskich znakow, nigdy sie nie uczylem polskiego i nie mam polskiej klawiatury.

Grzegorz MX 17-01-2019 12:13

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Karol2gb (Post 3081482)
Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego.

Nie dziwię się że ładnie brzmi. Ma tzw bulbulator - czyli fałszywy dźwięk w środku odgrywany przez APIM jakby jeździć R6.
Można to wyłączyć.

lyro 17-01-2019 12:27

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Karol2gb (Post 3081482)
Jezdzilem przez tydzien nowym Focusem Kombi ST-Line z 1.5/150KM. Bardzo mi sie fajnie nim jezdilo, dobrze sie zbiera i brzmi do tego. Zawieszenie z kolami 18 cali jest twarde/sportowe ale w miare wygodne. Chce sie skrecac jak poprzednim ST, a nawet robi to lepiej. Mialem wrazenie ze ESP go wrzuca w zakrety jak sie ciut przesadzi.

Asystenty dzialaja bardzo fajnie, jedynie przejezdzajac pod kladka, migal mi zeby hamowac. Limiter i Tempomat mozna ustawic na adaptywny, czyli poprawie zawsze na dozwolona predkosc. Nawet jest mozliwosc ustawic dozwolona predkosc +20kmh w pojedyczych krokach. Do teraz spotkalem to tylko w nowych BMW 5 i 7. (np: Limit jest 50 a tempomat/limiter jedzie 57, jesli ustawione jest +7)

Troche nieudane jest miejsce przycisku startu silnika, trzeba uwazac zeby nie zlamac palca - drobiazg. Wyswietlacz SYNC nie reaguje zbyt szybko i przy mocniejszym przydluszeniu mruga. Nie zbyt rozumialem prace manualnej klimy, jesli ustwawiam na nogi, to leci na szybe i troszke na nogi. Ciezko tez trafic wygodna temperature.
Pozytywnie zauwazylem ze jesli sie wlaczy maksymalne dmuchanie na nogi, to sciaga powietrze z szyby jak odkurzacz, ktora przez to nie paruje.

Mam nadzieje ze komus pomoge w wyborze. :)
Wybaczcie bledy i brak poskich znakow, nigdy sie nie uczylem polskiego i nie mam polskiej klawiatury.

Dzięki za wpis, na pewno się przyda!
Miałeś okazji użytkować samochód ze statycznymi ledami nocą? Jeżeli tak to warto dopłacić?

Skonfigurowałem swojego Focus tak:
1.5 150KM ST-LINE Hatchback Manual + klima automatyczna + kamera cofania + pakiet winter + przyciemniane szyby + dojazdowe koło + kolor desert island blue = 99550 zł - 18% rabatu, ciekawe czy można coś jeszcze ugrać :lol:
Jeszcze zastanawiam się nad Full Ledami, ale nie miałem okazji pojeździć nocą.

yataz 17-01-2019 12:31

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał lyro (Post 3081505)
Jeszcze zastanawiam się nad Full Ledami, ale nie miałem okazji pojeździć nocą.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

weuek 17-01-2019 15:11

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Grzegorz MX (Post 3081497)
Nie dziwię się że ładnie brzmi. Ma tzw bulbulator - czyli fałszywy dźwięk w środku odgrywany przez APIM jakby jeździć R6.
Można to wyłączyć.

Takie fejki przetestowano już poprzednim fokusie (i fieście). Nihil novi.

Bartuś01 17-01-2019 15:12

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Wiecie moze czy można sie juz przejechać w Łodzi albo Ciechostowice 1.5 EB ?

boncio 17-01-2019 16:15

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
mk3 nie miał odgrywanego dźwięku silnika przez głośniki, był tylko sprzętowy sympozer.
W Łodzi był w salonie 1,5EB, ale nie wiem czy do jazd. Ostatnio stal też Vignale z 1,5.

stefanekmac 18-01-2019 09:51

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Łódź.Bylem wczoraj, do jazdy tylko 1.0 EB . Ja jechałem dyszlem 1.5 120 kucy. Ale to tylko dzięki uprzejmości pani Joanny. Vignale fakt stoi. Małżonka wybrała diesla, St Line, Business. Z tamtego roku. Stoi na 18 calach, Zimowe wziąłem 16. Miałem 2 Subaru. Ciekawe jak z tym zawiasem ? Bardzo twardy ? Ostatnio smax , to się płynie po dziurach. Komp pokazywał spalanie ok 5, na autostradzie i w mieście.

mar1ecki 29-01-2019 13:30

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Witam, jako nowy użytkownik focusa kilka przemyśleń :)
Auto posiadam od grudnia 2018, na dzień dzisiejszy ponad 5000 km zrobione. Silnik 1.5 benz/150KM. Kombi, wersja Trend Edition Business (w konfiguratorze jeszcze nie ma :) ) - ciut niższa od Titanium. Dodatkowo pakiet zimowy, nawigacja (duży ekran), full led. Szukając auta jedziłem praktycznie wszystkimi autami w segmencie (jedynie Civic-em nie jezdziłem). Służbowo Skoda Octavia :) Po tych kilku tys km nie żałuje wyboru auta prywatnego - prowadzi się świetnie (koła 16'), jest sprężyste. Pozycja za kierownicą bardzo dobra - minusem jest lewy podłokietnik wg mnie zbyt płytki i za nisko, prawy podłokietnik nie jest regulowany na wysokość tylko się wysuwa. Silnik ciągnie bardzo ładnie, subiektywnie lepiej niż porównywalny z grupy VW. Skrzynia biegów 6, biegi wchodzą przyjemnie. Spalanie na zimowych oponach i włączonym ogrzewaniu wszystkiego(siedzenia, kierownica) wynosi około 6.8-7.0 l. Bardzo opłaca się dopłacić do ledów - świecą bardzo dobrze, wyraźnie lepiej od np. led w Skodzie Octavii. Lekkim mankamentem jest tylna roleta w kombii - nie ma prowadnic gdy sie składa - można to było lepiej zrobić. Sumując wszystkie za i przeciw jestem zadowolony i wybrałbym jeszcze raz focusa :) aaaaaa, radio podstawowe gra... no szału nie robi i jeśli ktoś lubi słuchać muzyki to warto dopłacić do pakietu JBL (w poprzednim aucie miałem Bose więc może z tego wynika słabość podstawy ;) ).
Pozdrawiam

skylla1 29-01-2019 15:40

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Ile zapłaciłeś finalnie za taką konfigurację?

mar1ecki 29-01-2019 16:41

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Katalogowo było ok 106, po upustach ok 84,5 i to już w miarę rozsądna cena, trochę taniej niż np. Octavia w wersji Style z podobnym silnikiem i dużo taniej niż VW Golf podobnie złożony (nawet przy wyprzedażach roczników).

analyzator 02-02-2019 17:31

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Dzisiaj pojeździłem stline 1.0 125 hatch. Spodziewałem się więcej jeśli chodzi o jakość wnętrza. Wciąż znalezienie skrzypiących plastików wymaga 5 sekund ;)

Na plus lepsze wyciszenie, głównie nadkoli, trochę większa sztywność nadwozia. Bardzo podoba mi się zawieszenie. Nowy stline jeździ spokojniej ale nie kładzie się mocniej na zakrętach. Bardzo udany setup. Układ kierowniczy może być chociaż sprawa wrażenie zluzowanego.

Można usiąść trochę niżej niż w mk3.5 - tu duży plus. Fotele całkiem.

Długość wnętrza to rewolucja względem poprzedniego modelu.

Silnik 1.0 w tym aucie o dziwo jedzie. Nie jest to wolne auto. Pozytywnie zaskakuje podstawowa użyteczność - dobre zestrojenie sprzęgła, hamulca. Prawie jak VW. Lewarek chodzi tak sobie. Był potencjał ale biegi wbijają się nie do końca precyzyjnie.

Systemy asystujące jak dla mnie zbędne, hud badziewie, tablet klęska.

Jak pojawi się ST kombi to będę dużo myślał :--) Widywałem kombiaki golasy na mieście i niezbyt. Oglądałem stline kombi i dużo dużo lepiej - ładne auto.

bernikrk 24-02-2019 10:30

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał focusik09 (Post 3081226)
Z belką też się fajnie jeździ. Dziś przy przebiegu 2800 kilometrów wyświetlał mi się komunikat:
DPF osiągnął limit.... (coś tam) Jedź teraz aby oczyścić.
Szkoda że nie zrobiłem niestety zdjęcia, tylko potwierdziłem ok. Przejechałem około 30 kilometrów i już się nie pojawił. Dziwne że pisało DPF, a nie GPF które są w silnikach benzynowych. Coś czuję że będą jajka z tym filtrem bo na te 2800 kilometrów to tylko 1600 było zrobione po mieście, 1200 to była autostrada

Ps dodaje foto

Hej u mnie było gorzej bo ten komunikat pojawił się już po 500km, głównie jeźdżę po mieście na krótkich odcinkach. Często jak wdepnę mu więcej gazu znów się pojawia, po trasie ok 5-10 km ciągłej jazdy komunikat znika. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat bardziej? W salonie powiedzieli mi że 'pewnie pan krótko jeździ i nie rozgrzewa silnika', pierwsze jest może prawdą ale drugie już nie bo silnik rozgrzeje. Może to jakaś usterka fabryczna bo trochę mi się to nie podoba.

Drugi komunikat to podczas mocnego przyspieszenia jest dość głośny komunikat z migającym tłem na czerwono "aby aktywować poduszkę powietrzną pasażera naciśnik OK"

Ford Focus 2018 1.0 Ecoboost 100km benzynka hatchback

mastachaz 24-02-2019 13:24

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
st interesujacy :) chodz wnetrze to ciagle bieda.

jezeli kolejnym autem bedzie ford to z pewnoscia sprawie sobie st :)

yataz 24-02-2019 14:12

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał bernikrk (Post 3098217)
Hej u mnie było gorzej bo ten komunikat pojawił się już po 500km, głównie jeźdżę po mieście na krótkich odcinkach. Często jak wdepnę mu więcej gazu znów się pojawia, po trasie ok 5-10 km ciągłej jazdy komunikat znika. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat bardziej? W salonie powiedzieli mi że 'pewnie pan krótko jeździ i nie rozgrzewa silnika', pierwsze jest może prawdą ale drugie już nie bo silnik rozgrzeje. Może to jakaś usterka fabryczna bo trochę mi się to nie podoba.


Ten typ (1.0) tak ma i oficjalne stanowisko Forda jest póki co takie, żeby się stosować do komunikatów i regularnie wypalać filtr. Jeśli to stanowisko się nie zmieni, to sugerowalbym usunięcie tego ustrojstwa przed kolejna zimą i chiptuning przy okazji ;)

bidżej 24-02-2019 15:11

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Co do Focusa ST-Line, 2.0 Ecoblue z PS, wyposażenie pełne poza panoramą:

Wrażenia ogólne:
- PowerShift potrafi tak szarpnąć, że mało nie zerwie poduszek silnika (chociaż poza tym działa lepiej niż DSG, które swoją drogą jest mocno przereklamowane)
- SYNC 3 to nadal śmiech na sali, VAGi czy Kia/Hyundai biją tu Forda na głowę. Bug na bugu.
- apka FordPass nie zawsze działa z autem jak należy
- wykończenie miejscami słabiutkie (np. okolice panelu klimy)
- brak opuszczania lusterek do parkowania
- lusterka zrobione z ****olitu, szkła rysują się od przetarcia szmatką
- ...a lusterka brudzą się jak wściekłe
- elektryczny fotel tylko dla kierowcy, bez pamięci
- przyciski na panelu klimy i kierownicy ciasno rozmieszczone, prawie wszystkie gładkie, więc trzeba patrzeć co się wciska
- dziwne braki tu i tam: brak schowka na okulary, brak lampek za osłonami przeciwsłonecznymi itp.
- rozpoznawanie znaków (a co za tym idzie inteligentny tempomat) w Polsce można sobie darować, system ignoruje co drugi znak. Nawet w Niemczech zdarza się mu zgubić 1 na 10, w porównaniu do konkurencji (VAG, Kia/Hyundai czy Opel) to jest żenada.

+ prowadzenie, aktywna regulacja tłumienia działa bardzo fajnie
+ wyciszenie, do ~170 jest bardzo przyzwoicie
+ dużo miejsca, szczególnie z tyłu
+ wygodne fotele
+ B&O gra bardzo przyjemnie
+ inteligentne reflektory działają bardzo fajnie, chociaż tylko w 8-9/10 przypadków, czasem słabo sobie radzą z wykrywaniem pojazdów jadących z naprzeciwka

Mój konkretny egzemplarz:
- niechlujnie poskładany, zaraz na początku zaczęło mi w czasie jazdy dymić spod maski, na szczęście okazało się tylko, że to jakaś taśma izolacyjna spadła na wydech i zaczęła się palić
- przy 5kkm na autostradzie oszalał GEM i nie pozwolił mi zamknąć szyby, opuszczał ją bo "zapomnial" pozycję krańcową przy zamknięciu, więc na mrozie przy 150km/h walczyłem z zamykaniem okna
- przy 5200km przebiegu spadł wąż między turbo a intercoolerem (naprawione w ASO w 5 minut)

Gdyby nie to, że do wyboru na slużbówkę miałem VAGa (na którego mam wrecz alergię), Opla albo Forda, to niestety, ale Focusa bym nie kupił. Lepszą propozycją jest ceed/i30 albo Mazda 3. Bardzo "nierówne" auto, w niektórych kwestiach swietne, w innych bardzo kiepskie.

Fiesta Mk8 ST Line 24-02-2019 21:29

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał yataz (Post 3098298)
Ten typ (1.0) tak ma i oficjalne stanowisko Forda jest póki co takie, żeby się stosować do komunikatów i regularnie wypalać filtr. Jeśli to stanowisko się nie zmieni, to sugerowalbym usunięcie tego ustrojstwa przed kolejna zimą i chiptuning przy okazji ;)

Czy ten silnik czymś się różni od tego w fiescie mk8? Pytam bo mam takie 1.0 i jeździ tylko w mieście i tylko krótkie odcinki. Na trasie był może że 3 razy. Mam 6000 przelotu i nigdy nie zapalił się komunikat o GPF.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

yataz 24-02-2019 22:35

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3098540)
Czy ten silnik czymś się różni od tego w fiescie mk8? Pytam bo mam takie 1.0 i jeździ tylko w mieście i tylko krótkie odcinki. Na trasie był może że 3 razy. Mam 6000 przelotu i nigdy nie zapalił się komunikat o GPF.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Nie wiem. Bardzo możliwe, że silniki są identyczne, ale wystarczy że inne są układy wydechowe oraz oprogramowanie i przez to problem znany z Focusa może nie dotyczyć Fiesty.

stefanekmac 25-02-2019 06:50

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Mam fokusa stline w dyszlu. Pierwszy diesel od 27 lat. Tez był ford, fiesta. Na zimowych 16 trochę potrafi zabujać. Martwią mnie letnie, to 18/235/40. No walce. Wygląd super tylko silnik słaby i nigdy nie miałem takiego niskiego profilu. Klapa bagażnika albo reaguje na ruch stopa albo nie, ostrzega sygnałem albo nie. Coś potrafi zabrzęczeć pod kierą przy ruszaniu.
Znaki o dziwo widzi.Lusterka za małe. Pierwszy samochód o który zadbałem i położyłem ceramikę.Zawsze miałem chlapacze, wiem że to niemodne ale chyba też założę. Kamerka cofania super-można zmieniać ustawienia.

bidżej 25-02-2019 08:15

Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem
 
Cytat:

Napisał stefanekmac (Post 3098594)
Wygląd super tylko silnik słaby

No niestety, dizel 1.5 nie daje rady. Do 120-130km/h jest jeszcze jako tako, potem dramat.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.