Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1991-1994] Dwa akumulatory? Po co? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10792)

knz 15-02-2006 16:30

Dwa akumulatory? Po co?
 
Mam miejsce na dwa ale mam jeden i chodzi bez problemu! Czy ten drugi jest konieczny? Do czego służy ten drugi?

Kaczuszka 15-02-2006 21:35

ja tylko przypuszczam: sąsiad ma Transit'a i wydaje mi się że ten drugi akumulator pomaga mu zimą odpalić autko (jak nie ma drugiego aku i jest zimno to często mu pożyczam ze swojego trochę prądu...), ale może jeszcze ma to inne zastosowanie. Niech mądrzejsi się jeszcze wypowiedzą :)) .

Pozdrawiam

jumper1 16-02-2006 07:32

Hmm też sie nie znam, ale może np jak jest wersja Trnasita "chłodnia" może ten drugi aku wtedy jest dodatkowo do obsługi agregatu. To tylko przypuszczenie ;)

WRT 16-02-2006 19:16

Masz poprostu Transita tak zwaną "Wersję Skandynawską".Miałem kiedyś takiego przywiezionego gdzieś z gór w Austri.I dokładnie ma pomuc przy rozruchu .

knz 17-02-2006 14:31

:D No tak dzieki za odpowiedz! Ja ma tylko jeden aku ale na następna zimę kupie drugi! ;)

AT 18-02-2006 10:04

Cytat:

Napisał WRT
Masz poprostu Transita tak zwaną "Wersję Skandynawską".(...)I dokładnie ma pomuc przy rozruchu .

Właśnie tak. Jeżdziłem takim kupionym w Danii. Dwa akumulatory są super - kręci w zimie bardzo fajnie :) Oczywiście pod warunkiem, że oba są sprawne. Trochę gorzej jak trzeba dwa wymienić :wink: albo wyciągać do ładowania.

Adam

rastaleon 18-02-2006 22:52

Ja mam taka samą wersję. Kręci zimą jak szalony !

zdzichop 28-02-2006 07:56

Takie rozwiązanie ma zwiekszyć prąd rozruchowy(2x) pod warunkiem ,że oba akumulatory są sprawne. Gdy jeden jest uszkodzony, to będzie rozładowywal obydwa!

wujek75 18-03-2006 19:23

....i jeszcze jedno - w wersji skandynawskiej spotkałem też bardziej wydajny alternator, tzn. daje większy prąd co niezbędne jest do prawidłowego ładowania w tej wersji. Inaczej nie ma sensu dokładać drugiego akumulatora, bo będą oba poprostu niedoładowywane - czyli będzie gorzej niż z jednym akumulatorem i znacznie skróci żywotność akku. Jeżeli masz zwykły altek to lepiej mieć jeden akumulator ale porządny i zadbać o sprawność instalacji.

U mnie jeden spisuje się wystarczająco, pomimo, że ma już 4 lata :fcp1

michalmg 10-04-2006 12:50

Ja wypier... dwa aku :fcp2 ( oczywiście jak już miały dość ) i wstawiłem jeden wielki i problem z głowy . Wydajność zimą ta sama, a koszty na przyszłość mniejsze bo taniej wymienić jeden duży niż dwa małe :fcp2 Zawsze to jeden aku musisz sprawdzić i kontrolować czy coś nie ubywa no i fura jest o parę deko lżejsza .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.