Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Modyfikacja układu dolotowego i wydechowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302009)

flyingcharly 18-10-2019 11:29

Modyfikacja układu dolotowego i wydechowego
 
Witam ponownie wszystkich.
Mam 2 pytania
1. Czy znacie kogoś kto w Warszawie lub okolicach mógłby trochę przerobić układ dolotowy w Galaxy 2.2 tdci 200hp?
2. Czy układ wydechowy w tym samochodzie jest taki sam jak np w S-max czy Mondeo? Oczywiście z tym samym silnikiem. Myślę o założeniu kwasówki ale nie chcę robić tego na miarę z jednego kawałka tylko składanego jak w oryginale.
Kupiłem takie coś do mojego poprzedniego samochodu (range rover). Ale do galaxy nic nie ma, tylko do Mondeo.
Dziękuję za pomoc / porady / informacje

MAG 23-10-2019 09:20

Odp: Modyfikacja układu dolotowego i wydechowego
 
1. Czy zmiany w układzie dolotowym cokolwiek w tym silniku dadzą, poza wyglądem oczywiście?
Wg informacji do których swego czasu dotarłem (również na tym forum), ograniczeniem jest tu przede wszystkim brak mocniejszych zamienników w układzie wtryskowym.

2. Wydech w Galaxy jest w 90% identyczny jak w S-Maxie i Mondeo (silniki 2,5T oraz 2,2TDCI).
Różnić się moga co najwyżej końcowe tłumiki, ale tylko ze względu na same końcówki - ich długość i umiejscowienie/ustawienie, bo Galaktyka nie ma przecież żadnych fabrycznych podcięć na ozdobne końcówki w zderzaku ...

Niestety nie widziałem nigdzie w ofercie większych DP do tego silnika. Być może z tego samego powodu co podałem powyżej - nic nie dają bo i tak limiterem jest układ wtryskowy.




Gdybym miał osobiście grzebać w silniku 2,2TDCI, to skupiłbym się tylko na wymianie IC i porządnym wystrojeniu. W przypadku automatu moznaby też pomyśleć o dołożeniu extra chłodnicy oleju do skrzyni.

Nie spotkałem się w przypadku tego silnika z wynikami wyższymi niż troche powyżej 240KM, gdzie i tak ograniczeniem był układ wtryskowy, bo seryjny wydech w przypadku 2,5T (identyczny jak w 2,2TDCI) bezstresowo ogarnia okolice 260-270KM.

flyingcharly 23-10-2019 11:53

Odp: Modyfikacja układu dolotowego i wydechowego
 
OK. A gdzie w Warszawie lub okolicach ktoś może się tym zająć? Czy trzeba jechać do Krakowa?
Podano mi GT performance. Słyszałem też o Mickey garaż

flyingcharly 21-01-2020 20:12

Odp: Modyfikacja układu dolotowego i wydechowego
 
odnawiam pytanie.
3 ni temu zmieniłem układ dolotowy w moim Galaxy 2.2 tdci 200 km.
Zmieniłem na BMC OTA, czyli filtr stożkowy w obudowie z karbonu oraz rurą doprowadzającą zimne powietrze. Zachowałem oczywiście przepływomierz.
I mam problem
Pojawia mi się ikonka awarii silnika.
Byłem w serwisie, połączyli kompa i ..: błąd przepływomierza.
Z czego może to się brać? Za dużo powietrza? za słaby przepływomierz (o ile są różne - nie znam się na tym)? trzeb coś zmieni w kompie samochodu żeby przyjął inne wartości? Zmienić przepływomierz ?
Dzięki za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.