Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304791)

tomorrr 07-01-2020 12:24

2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Szperam szperam i nie znalazlem nic w temacie sensownego.
Chodzi o wymiane rozrzadu w tych nowych 2.0 dieslach - z tego co wiem pasek chodzi w tym silniku na mokro. Starzy koledzy z Forda, ktorych znam, siedza w NVH wiec nikt mi poki co nie podal rzetelnej info, generalnie nie znalazlem nic sensownego (ASO nie pytam nawet...) w temacie.

Czy ktos z Was ma rzetelne info jak wyglada wymiana rozrzadu w tych silnikach? Z czym sie to wiaze, kiedy nalezaloby wykonac (czy w ogole) itd.?
Dzieki z gory!

wojtekjanus 07-01-2020 14:58

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Wg wytycznych serwisowych Forda pasek w 2.0 EcoBlue powinien być zmieniany po 240.000 km. Ale chodzą słuchy wśród serwisantów, że lepiej skrócić przebieg do wymiany do 200.000 km. Ciekawostką jest, że przy wymianie paska trzeba zmienić simmering wału razem z pokrywą paska, bo Ford sprzedaje je tylko razem w komplecie (nieco ponad 200 zł, więc jak na Forda... tanio), ale... nie zmontowane razem. Mimo, że simmering wygląda na typowy, a nie jakiś dziwoląg. Może dlatego, że pokrywa jest tłoczona z blachy i Ford obawia się, że w trakcie demontażu/montażu może ulec ona uszkodzeniu (?).
Napinacz też jest przewidziany do wymiany. Pokrywa uszczelniana jest na silikon.

tomorrr 07-01-2020 15:13

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Dzieki Ci Wojciechu, no to jest konkretna odpowiedz. O tych 240kkm slyszalem jednak nie wiedzialem nic ponad to.
OK czyli trzeba bedzie jakos tak cyrklowac, zeby to wypadlo kiedys tam na wyjazd do PL bo niemieckim "mechanixom" to ja sie nauczylem nie ufac specjalnie...

Jeszcze tylko jedno pytanko dla mojej zrozumialosci: dojscie jest po zdjeciu miski olejowej do tego?

wojtekjanus 07-01-2020 23:06

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tomorrr (Post 3210363)
Jeszcze tylko jedno pytanko dla mojej zrozumialosci: dojście jest po zdjeciu miski olejowej do tego?

No nie, mała płytka miska jest o wiele niżej, potem pomiędzy miską i blokiem jest taki zespół pośredni z pompą oleju i do niego jest przykręcona miska, dopiero wyżej zaczyna się blok silnika, do niego i do głowicy przylega pokrywa paska rozrządu. Aby ją zdemontować, to oprócz koła pasowego trzeba zdemontować łapę zawieszenia silnika. Czyli trzeba (chyba?) podeprzeć silnik, aby nie opadł...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomorrr 08-01-2020 08:55

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Uo jeju... dzieki Ci Wojciechu! Teraz zajarzylem jak to wyglada.

tomorrr 14-01-2020 15:21

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Wojciechu, a to sie wiaze z wyjmowaniem silnika? Bo czytalem ostatnio watek wymiany silnika i jak tam ciasno i trzeba najlepiej calosc w dol sciagac, no ale chyba to przewidzieli i da sie dojsc do rozrzadu "normalnie" co nie? Chcialem temat zakonczyc z pelna wiedza juz na przyszlosc :) To znacz podeprzec trzeba silnik ale nie wyjmowac tak?

wojtekjanus 14-01-2020 21:07

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Nie znam aż tak tego silnika, ale zapewne jest tak jak z innymi: doświadczony mechanik, który już robił ten silnik kilka razy zrobi rozrząd bez wyjmowania silnika. A nowicjusz za chińskiego boga...
Pomijam tu jakie nieznane procedury są wymagane podczas wymiany, które w przypadku nowych konstrukcji Ford przedstawia warsztatom podczas specjalnych szkoleń, oraz specjalne narzędzia jakie trzeba mieć. Ten silnik to jest mocno odjechany dziwoląg.

tomorrr 15-01-2020 08:42

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Wlasnie dlatego sie tak dopytuje... Za mojej kadencji w Merkenich sie nie interesowalem takimi detalami bo nie myslalem, ze kiedys takie cos kupie. Licze na to, ze do czasu jak juz dojade do 200kkm doswiadczenie z rozrzadem bedzie jako tako wyrobione. Chcialbym jednak baaardzo uniknac wymiany w ASO (A-S-probuj-O-djechac) bo mam tylko i wylacznie zle doswiadczenia z nimi. No nic, jak bedzie tak daleko bede przynajmniej wiedzial o co pytac i jak rozeznac, czy podolaja. Dzieki Ci wielkie za pomoc. Gdybys kiedys przypadkiem z kims o tym gadal i mial update to bede bardzo wdzieczny.

witas6 10-03-2021 15:17

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Witam
Kupiłem silnik po regeneracji(2.0 2017r ecoblue) z ustawionym rozrzadem i mam do niego domontować swoją pompę. Proszę o instrukcję, bo w/g znaków to istne "kongo"

b8tz 23-04-2021 08:23

Odp: 2.0 Panther (Ecoblue) - wymiana rozrzadu
 
Robili mi koledzy 2x uszczelkę pod głowicą w 2 autach. Zawsze wyciągali silnik. zdemontowany cały przód i wyjeżdżał ze skrzynią. Być może dałoby się zrobić na aucie, ale jak silnik wywalony to auto nie blokowało podnośnika.

Przy wymianie rozrządu dobrze by było wymienić jeszcze pasek zębaty na pompę oleju - koszt paska niewielki, a do jego wymiany konieczne jest i tak zrzucenie rozrządu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.