Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   po wymianie ECU poprawa konfiguracji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305778)

danielos75 03-02-2020 11:07

po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
Witam.
Mój problem zaczął się od zwarcia w regulatorze napięcia w moim C-Maxie 1.8 tdci. Uszkodzeniu uległ układ Smart Charge w ECU . Wymieniłem sterownik . Jakis fachowiec mi to ogarnął i połączył immobilizer z kluczykami I zegarami.
Auto pali dobrze I jeździ ale nie zgadza się VIN na szybie z Vinem ECU. Oprócz tego mam alternator 105A .W sterowniku jest 150A . Czy jest jakiś fachowiec który by to ogarnąl?? Stary sterownik też mam.
Ja się na tym nie znam. A mój interfejs kasuje ewentualne błędy. Mieszkam niedaleko Wałbrzycha.

madamsz 03-02-2020 21:09

Odp: Problem po wymianie ECU
 
Zmiany zrobisz bez problemu Forscanem

danielos75 03-02-2020 22:10

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
Mam Forscana. Ale tego nie robiłem nigdy a nie chcę czegoś uwalić. Wiem ze gdzies ta opcja jest w programowaniu . Poprzednio mialem opla z OP-comem i tam to było prostsze :))

tedi_k 03-02-2020 22:15

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
Cytat:

Napisał danielos75 (Post 3220170)
Mam Forscana...

W FF2/C-max MK1 takie rzeczy to raczej ELMConfigiem niż FORScanem...
Jak się nie robiło, to ja osobiście twierdzę, iż nie od takich rzeczy się zaczyna zabawy z samochodem...
BTW - kiepski ten "macher", że po sobie taki bałagan zostawił...

Wałbrzych jest na DOLNYM Śląsku wg mojej wiedzy...8)

madamsz 04-02-2020 00:59

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
Masz rację, rzeczywiście ELMConfigiem w tym C-maxie będzie łatwo. Nie wiem tylko czemu ale kiedyś poszło mi za 3-cim razem przy zmianie VIN - w module poduszek.

danielos75 07-02-2020 16:07

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
W zwiazku z opiniami podpowiedzcie kto mógłby mi to ogarnąć na Dolnym Śląsku. Może jest ktoś we Wrocku kto ma doświadczenie w ELMCONFIGU? ? Bo myślę ze tym programem da sie to ogarnac.

Marek 07-02-2020 17:06

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ?

danielos75 08-02-2020 08:36

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
Napisałem na PW . I grzecznie czekam.

danielos75 29-02-2020 20:32

Odp: po wymianie ECU poprawa konfiguracji
 
Koniec problemów. Pomógł mi mechanik z Siechnic. Ma IDSa i zaprogramował VIN, opony,alternator. Wszystko działa. Jesli ktos szuka rozwiazania problemów z ECU to podaję numer 695 905 995 .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.