Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Uszkodzony termostat 1.0EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326476)

Tom523 17-01-2022 09:12

Uszkodzony termostat 1.0EB
 
Witajcie,

z racji, że nie znam się zbyt na mechanice zwracam się z uprzejmą prośbą do Was :)
Diagnozuje swój samochód.. Pacjent to Ford Fiesta MK7 2015 1.0 100KM EcoBoost.
Mam taki problem. Zimą spada mi zakres temperatury płynu chłodzącego na pulpicie zegarów. Climatronic, ogrzewanie ustawione na 19*C dmucha ciepłym powietrzem. Po przejechaniu np 30km pojazd ma ciężko osiągnąć temperaturę roboczą. Gdy osiągnie 4 kreski (zakres optymalny) spada po chwili na 3. Po kolejnych kilometrach znowu 4 i tak w koło.
Wiosna/lato bez problemu 4 kreski i je tak trzyma (nie maleje ani nie rośnie).
Zimną, przy temperaturze (-2/-3) problem z osiągnięciem temperatury bywa na trasie szybkiego ruchu.
Fordem mało jeżdżę więc szukam na razie usterki we własnym zakresie.
Może to uszkodzony termostat. Ze schematu który sobie ogarnąłem widać 2 termostaty.
Jeden z mich "8575C" - wkład termostatu który wchodzi do obudowy wraz z oringiem. Ten drugi to - "8575B". Myślę że każdy z termostatów odpowiada za swój obieg. Chce zasięgnąć rady doświadczonych użytkowników :)

Z góry dziękuje za każde rady;)

boncio 17-01-2022 18:32

Odp: Udzkodzony termostat
 
Miałem podobnie. Sprawdź czy chłodnica jest ciepła lub wężyki do niej kilka minut po odpaleniu. Czy ciecz płynie do chłodnicy mimo zimnego silnika.
Jeśli tak, to do wymiany termostat od dużego obiegu.
U mnie otwierał się przy 35 stopniach zamiast ponad 90.

Tom523 17-01-2022 19:29

Odp: Udzkodzony termostat
 
Wymieniałes sam wkład z oringiem ? Czy cały kompletny termostat wraz z obudową?
:)

boncio 19-01-2022 18:41

Odp: Udzkodzony termostat
 
Robiłem to w ASO z braku czasu, więc pewnie cały termostat, ale nie pamiętam już. Może odnajdę fakturę to napiszę co i za ile.

Tom523 19-01-2022 19:06

Odp: Udzkodzony termostat
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3392407)
Robiłem to w ASO z braku czasu, więc pewnie cały termostat, ale nie pamiętam już. Może odnajdę fakturę to napiszę co i za ile.

Będę wdzięczny:)

Mi powiedzieli żeby najlepiej wymienić od razu 2 termostaty więc też dlatego pytam;)

Bump:
Cytat:

Napisał boncio (Post 3392407)
Robiłem to w ASO z braku czasu, więc pewnie cały termostat, ale nie pamiętam już. Może odnajdę fakturę to napiszę co i za ile.

Będę wdzięczny:)

Mi powiedzieli żeby najlepiej wymienić od razu 2 termostaty więc też dlatego pytam;)

boncio 19-01-2022 21:03

Odp: Udzkodzony termostat
 
1 załącznik(i)
Zdjęcie z numerami części.

Tom523 19-01-2022 21:15

Odp: Udzkodzony termostat
 
Bardzo dziękuję za pomoc;)

Czyli wymienili sam wkład z oringiem :)

Po tej wymianie objawy ustąpiły ?? ;)

boncio 20-01-2022 20:23

Odp: Udzkodzony termostat
 
Tak, znacznie szybciej pojawiały się kreski na wyświetlaczu. Oczywiście pojechałem testowo z Forscanem dla sprawdzenia jak działa termostat. Choć w sumie temperatura jest i w teście licznika.

Tom523 20-01-2022 22:15

Odp: Udzkodzony termostat
 
Niestety nie posiadam interfejsu diagnostycznego.
Pod powiedz bo się na tym zbytnio nie znam. Test licznika podobno kasuje tylko przebieg dzienny czy jeszcze coś?
Pomyślałem że takie coś wykonam może w swoim samochodzie ;)

boncio 21-01-2022 15:35

Odp: Udzkodzony termostat
 
Test licznika nic nie kasuje. Najlepiej przestaw na inne wskazanie niż to co można kasować, czyli spalanie chwilowe lub przebieg całkowity. Uruchamia się trzymając ten przycisk na liczniku i włączając zapłon do czasu jak pojawi się napis test. Potem przełączasz tym samym przyciskiem. Temperatura silnika to napis typu 35C jak dobrze pamiętam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.