Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327150)

markru609 16-02-2022 18:42

Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Witam,

Posiadam Forda fiestę mk7 1.25 2011r. Planuję wymienić rozrząd i z tego co znalazłem, to w celu zablokowania koła pasowego na wale korbowym trzeba zastosować blokadę, która wkręca się w miejsce rozrusznika i blokuję się w ten sposób koło zamachowe. Zakupiłem już blokadę, ale jak patrzę na nią, to mam wątpliwości, czy będzie ona w stanie wytrzymać moment odkręcania koła pasowego :) Macie jakieś doświadczenia ze zdejmowanie tego koła? Taka blokada powinna dać radę? Czy może jest jakiś inny sposób na zablokowanie wału?

Blokada, która kupiłem to taka
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Skolmi 16-02-2022 20:01

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Na razie masz jedną z trzech blokad. Ale bez obaw, wytrzyma.

PS. Blokujesz wał, a nie koło na wale. Koło oidp blokuje się w Ti-VCT, bo jest foniczne.

markru609 16-02-2022 20:27

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Mam jeszcze takie blokady

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Powinienem mieć jeszcze jakąś inną?

W jaki sposób blokada, którą przesłałem w poprzednim linku blokuję wał? Ja myślałem że fragment wystający w tej blokadzie wchodzi między zęby koła zamachowego I w ten sposób blokuje wal. Dobrze myślę, czy działa to jakoś inaczej?

Skolmi 17-02-2022 14:04

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
A to masz wszystkie.

Pamiętaj, żeby zluzować koła zębate wałków przy zakładaniu paska. Jakby co, to tylko Conti
i INA mają w zestawach śruby kół zębatych.

Dobrze myślisz.

markru609 17-02-2022 14:28

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Dzięki wielkie za odpowiedź :)

Właśnie zamówiłem cały komplet z INA i faktycznie w zestawie mam nowe śruby. Ale nadal jak patrzę na tę blokadę wału korbowego, to strach mnie bierze, czy to nie pęknie :D

Zobaczymy w praniu co z tego będzie :)

markru609 18-02-2022 15:58

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Mam jeszcze jeden dylemat. Kupiłem pasek wielorowkowy osprzętu i jest na nim napisane 1029 tak jak na starym, ale jak mierze stary po obwodzie zewnętrznym to wychodzi 1029, a na nowym wychodzi 1013. Tak powinno być? On się jakoś naciągnie te 15mm? Czy ktoś się pomylił i złe oznaczył pasek?

Skolmi 18-02-2022 18:38

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Szczerze to nigdy nie mierzyłem. Z jednej strony to cała idea paska typu "stretch", z drugiej różne rzeczy się słyszało o niestabilnej długości zamienników. Niby założysz a potem nagle osprzęt zaczyna wyć na nowym.

markru609 19-02-2022 14:07

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Jest jakiś prosty sposób żeby założyć pasek elastyczny osprzętu? Mecze się z nim już z godzinę I za cholerne nie idzie tego założyć

slawek-kali 19-02-2022 15:38

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
trytytka :D [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oczywiscie nie musisz odpalac, zaloz ze trzy i krec normalnie kluczem.

markru609 19-02-2022 16:13

Odp: Wymiana rozrządu - blokada wału korbowego
 
Faktycznie trytka dała radę :)

Jeszcze jedna rzecz. Po wymianie rozrządu wydaje mi się że słyszę jakieś cykanie. Czy to normalne? Chyba że jestem przewrażliwiony :)

Dodam że jak założyłem rozrząd to obróciłem wałem, zablokowałem w GMP na pierwszym cylindrze i blokada na rozrządzie weszła bez problemu. Powtórzyłem to kilka razy i za każdym razem było ok, więc chyba rozrząd nie jest przestawiony.

Zastanawia mnie, czy przypadkiem nowy pasek osprzętu może powodować takie objawy? Bo wydawało mi się że jest krótszy od starego. Macie jakieś pomysły co to może być? Albo co mogę sprawdzić, żeby się upewnić w czym jest problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.