Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176017)

futuregps 16-02-2013 09:34

Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Witam,

Mam problem z radiem. Posiadam mondeo z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, razem z klimą wszystko w jednym(Blaupunkt HSNRS TouchScreen). Generalnie problem jest taki ze radio się włącza i gaśnie po 4 sekundach. I tak cały czas. Sprawdzony został cały układ elektryczny, oraz zestaw wskaźników. Raczej to radio (kombajn nawigacja itp) czy macie jakiegoś magika co się podejmie naprawy tego radyjka. Z dnia na dzień strzeliło - masakra cena nowego zabójcza :( Jestem z Katowic. Miał ktoś taki sam problem ?

DODAM, że radio jak się włączy to wszystko działa, zarówno navigacja, pamięta stacje. Po 4 - 10 sekundach się wyłącza tak jak by gubiło zasilanie i potem znowu się zapala. I tak cały czas.

tedi_k 16-02-2013 23:02

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Napisz na PRIV do mnie swój telefon - pogadamy. Naprawić nie naprawię, ale może coś naprowadzę jak coś więcej się dowiem a potem podamy rozwiązanie na forum.

futuregps 17-02-2013 08:59

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Czołem, dzięki za zainteresowanie i pomoc. Udało mi się namierzyć gościa w łuku śląskim. Koleś specjalizuje się w naprawie radyjek nawigacji i cb radio. W tym HSNRS. Cena w zależności od tego co poleciało od 300zł do 500zł. Biorąc pod uwagę cene używek lub nowej jednostki to całkiem fajnie. Podobno częsty przypadek tego modelu.


Jak by ktoś chciał to priv podam namiary by nie było że kogoś tutaj reklamuje. We wtorek do dobioru, chlopaki sami wymontują i zamontują w cenie. Tak więc we wtorek wieczorem napisze co i jak.

meyer2 19-11-2014 08:14

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
podłącze się pod temat, mam podobny problem z samoczynnym wyłączaniem. jednak w moim przypadku nie ma reguły, raz wyłączy sie po 30 minutach innym razem po 5 minutach od włączenia i zawsze jest to losowe.

Może to jakaś luźna taśma, kabelek itp Mieliście podobny problem?

emte84 05-12-2014 19:07

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
U mnie okazało się, że to płyta z nawigacji się zacina. Mam płytę na 2014 i on powoduje takie cuda. Jak tylko wyciągnąłem płyte DVD problem ustał. Ale to nie rozwiązanie bo teraz nie mam nawigacji :/

21mario 10-03-2015 10:01

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Witam,
Też podłączę się pod temat, taka sama sytuacja - problem z samoczynnym wyłączaniem panelu.
Poszukuje porady kogoś kto poradził sobie z tym sam. Albo namiar na warsztat w okolicy Łodzi lub Skierniewic.
pozdrawiam

leszcz 10-03-2015 10:07

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Cytat:

Napisał 21mario (Post 2366941)
Albo namiar na warsztat w okolicy Łodzi lub Skierniewic

Sochaczew firma komtelserwis [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

emte84 21-03-2015 12:44

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Temat rozwiązany.

Zostały wymienione pamięci RAM i Flash. Ale nie wiem czy to było konieczne.
Ponieważ po tej wymianie był ten sam efekt.

Zainstalowanie mapy z 2008 a potem zainstalowanie mapy z 2014 spowodowało że wszystko ruszyło.
Także zalecałbym najpierw sprawdzenie czy instalacja map w tej kolejności pomaga a potem można działać ze sprzętem.

P.S.
Wydaje mi się, że jednak coś było ze sprzętem bo przed wymianą nie mogłem odpalić tej mapy z 2008.

Śląsk - naprawa navi:
tel.: 608 394 747

kedzior12 17-07-2015 17:58

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
było konieczne,ogólnie mogę pomóc przy nx i fx

pawelzzz 01-03-2017 20:15

Odp: Duża nawigacja sama się wyłącza po 4 sekundach co to może być ?
 
Witam.
I u mnie bez ostrzezenia panel przedni zaczal sie resetowac i gasnac.
U mnie jak wyzej pomoglo wyjecie plyty dvd z navigacja.
Byla cala zakurzona.
Niestety wyczyszczenie jej nie pomoglo.
Po wlozeniu plyty z nvi problem powrocil.
Zamowilem plyte do zyszczenia napedu/lasera moze pomoze.
Generalnie nie mam cisnienia bo navi stara z 2008 wiec nie uzywam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.