Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] nie działa stop + komunikat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303339)

krzysiek1.6 15-11-2017 17:26

Gasnące światło stop.
 
Witam, pisałem o tej usterce w innym moim poście o module gem. Lewe światło stop gaśnie zamiast "bardziej" się zapalać. (zdjęcia trochę niżej) Sytuacja jest trochę inna w zależności od tego, czy włączone są światła postojowe, czy nie. Dostałem kilka sugestii - m.in. zepsuta żarówka. Rozkręciłem wczoraj dwie tylne lampy, licząc na to, że to właśnie żarówka będzie problemem - niestety to nie żarówka. Sytuacja wygląda następująco: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (pierwsze zdjęcie: wciśnięty hamulec, pozycyjne wyłączone - lewe wyraźnie słabsze niż prawe; drugie zdjęcie: wciśnięty hamulec, pozycyjne włączone - lewe totalnie gaśnie) Macie jakieś pomysły bazując na tych zdjęciach?

Zabrałem się też za rozbieranie plastików z nadkola, żeby dostać się do kostki - było to dużo trudniejsze niż oczekiwałem. Nie byłem pewny, który panel zacząć zdejmować. Zacząłem od czarnego, potem się przerzuciłem na kombinowanie nad szarym. One wszystkie tak na siebie zachodzą, że ****icy można dostać przy tym. Zdjęcia: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Po prawie kompletnym rozebraniu (trochę na chama, z pomocą butelki do podważania) czarnego panelu, spróbowałem zajrzeć do tych kostek. Którą z nich, i w jaki sposób powinienem obadać? Dodam, że wiązka od lampy to ta która idzie pionowo na drugim zdjęciu. Nie za bardzo wiem jak do tego siąść...

PS orientuje się ktoś do czego może być ta wolna kostka na pomarańczowym kablu? Kabel jest nieco grubszy niż reszta.

Pozdrawiam, Krzysiek

Lukasz2525 15-11-2017 17:37

Odp: Gasnące światło stop.
 
A nie wariują Ci kieruki razem ze stopem ? Sprawdź z kimś dokładnie wszystkie światła. Jak dla mnie to brakuje masy, trzeba poszukać czy to idzie z karoserii, czy nie są gdzieś zaśniedziałe styki.

krzysiek1.6 15-11-2017 20:30

Odp: Gasnące światło stop.
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2887532)
A nie wariują Ci kieruki razem ze stopem ?


Kierunki działają bez zarzutu. Jedynym problemem jest światło stop.

Zauważyłem, że w dwużarnikowej żarówce od stopu zapala się ten sam żarnik w obu sytuacjach. To znaczy: kiedy działa światło postojowe, pali się dany żarnik (ten dalej od trzonka żarówki); kiedy na światłach postojowych wcisnę stop, żarówka gaśnie totalnie, a kiedy wcisnę światło stop BEZ świateł postojowych, pali się TEN SAM żarnik, dalej od trzonka żarówki (tak jakby zamiast stopu zapalał się postój).

Czy to może wskazywać na problem z samym wtykiem żarówki? Mam na myśli tą część, do której wkręcam żarówkę i którą wkręcam do lampy.

Pozdrawiam

Lukasz2525 15-11-2017 20:59

Odp: Gasnące światło stop.
 
Możesz obejrzeć czy coś tam ci nie zwiera albo czy żarówka na pewno jest dobrze włożona i jeżeli są takie same kostki z obu stron, to zamienić lampy na próbę. Natomiast nadal szukałbym połączenia masowego, niestety nie mam pojęcia gdzie ono się znajduje, zwłaszcza w hb.

krzysiek1.6 15-11-2017 22:04

Odp: Gasnące światło stop.
 
Jak w moim pierwszym poście pisałem, problem z samą żarówką wykluczyłem. Pozamieniałem z jednej strony na drugą, a nawet próbowałem nowe żarówki - dalej to samo. Czy problem z masą nie powodowałby niedziałania tej żarówki w ogóle?

Bardzo mnie intryguje sytuacja z żarnikami, którą opisałem w poście wyżej. Myślę, że dla osoby która się dobrze na tym zna może to być dobra wskazówka.
Żarnik, który powinien się zapalić przy stopie nigdy nie działa, zamiast niego zapala się ten od postoju, lub żaden.

Tak czy siak, dzięki za odpowiedzi. Czekam na dalsze sugestie. Albo pozostaje mi elektryk choć tego wolę unikać :?

Lukasz2525 15-11-2017 22:21

Odp: Gasnące światło stop.
 
Cytat:

Napisał krzysiek1.6 (Post 2887725)
Czy problem z masą nie powodowałby niedziałania tej żarówki w ogóle?

A czy właśnie nie to dzieje się przy naciśnięciu hamulca ?

Bump: Dobra, zrób tak. Weź kawałek przewodu, chociaż ze dwa metry, przykręć pod jakąś śrubę na niemalowanej karoserii lub w innej miejsce, gdzie jest dobra masa i podłącz w jakiś sposób lub obwiń dookoła blaszki w lampie i sprawdź czy działa.

krzysiek1.6 22-11-2017 14:12

Odp: Gasnące światło stop.
 
SOLVED

Problem stanowiła oprawka żarówki. Kupiłem nową za pięć dych, wymieniłem i wszystko działa jak natura chciała.

trutana 23-11-2019 19:00

nie działa stop + komunikat
 
Witam nie działa mi swiatło stop
Bezpecznik f 54 jest ok
dodatkowo jest komunikat awaria układu silnika
Co to moze byc

technik08 23-11-2019 20:28

Odp: nie działa stop + komunikat
 
Za światła stopu odpowiada F74

trutana 24-11-2019 11:54

Odp: nie działa stop + komunikat
 
dzieki zalatwione


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.