Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Cos szumi.... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78988)

Zac 19-09-2009 17:52

Cos szumi....
 
Witam, mam problem, ktory myslalem, ze sie rozwiaze po wymianie rolek paska wieloklinowego, jednak problem pozostal. Otóż wyraźnie coś szumi po prawej stronie, takie szyszyszyszy, jakby wlasnie jakas rolka byla wyrobiona. Wymienilem rolke napinacza i rolke prowadzaca jednak problem pozostal, ktos ma pomysl co jeszcze moze tam szumiec, mechanik wykluczyl kolo pasowe i sprzegielko alternatora....

dziku1979dg 19-09-2009 18:04

Odp: Cos szumi....
 
Bardz bym chciał pomóć ale niestety nie potrafie w tej kwestii.A może ty mi pomożesz.Wejdz na mojego posta.

bogumila144 19-09-2009 20:20

Odp: Cos szumi....
 
witam mam ten sam problem terz szumi ale nie wiadomo co?widze ze nikt ci nie odpowiedzial czyzby nikomu nie szumialo z prawej strony?

slawas31 19-09-2009 21:21

Odp: Cos szumi....
 
Witam!

Mam dokładnie ten sam problem. Też wymieniałm rolki i dalej szumi z okolic paska. To prawdopodobnie napinacz nadaje się już do wymiany. Doraźnie podobno pomaga założenie paska o ok.0,5-1cm krótszy, ale jeszcze nie próbowałem :)

Zac 22-09-2009 20:17

Odp: Cos szumi....
 
Witam, bylem jeszcze raz u mechanika i po zdjeciu paska klinowego, szum nie ustal, tak wiec zostaje albo kolo pasowe, albo lancuch rozrzadu, bo szum dochodziz silnika albo kola pasowego, nie wiem dokladnie jak wyglada nowe kolo pasowe moze ktos mi wytlumaczyc?? MOje kolo ma luz miedzy ta guma w srodku a zewnerzna sciana obudowe, mozna wlozyc tam srubokret, czy tak powinno byc, czy ta guma powinna byc przyklejona bez zadnych szpar?? Prosze o odp i ewnetualnie czy koszt lancucha z osprzetem jest drogi , bo w zadnych sklepie nie ma....

bargus 23-09-2009 00:21

Odp: Cos szumi....
 
Cytat:

Napisał Zac (Post 1248010)
Witam, mam problem, ktory myslalem, ze sie rozwiaze po wymianie rolek paska wieloklinowego, jednak problem pozostal. Otóż wyraźnie coś szumi po prawej stronie, takie szyszyszyszy, jakby wlasnie jakas rolka byla wyrobiona. Wymienilem rolke napinacza i rolke prowadzaca jednak problem pozostal, ktos ma pomysl co jeszcze moze tam szumiec, mechanik wykluczyl kolo pasowe i sprzegielko alternatora....

Piszesz, że wymieniłeś rolki- a czy wymieniłeś pasek??? Bo mnie na przykład pomogła sama wymiana paska (już rok czasu spokój). Ale weź jeszcze pod uwagę pompę wody.

Zac 23-09-2009 06:13

Odp: Cos szumi....
 
pasek tez, pompa wody jest ok, chodzi mi teraz o kolo pasowe na wale, czy ta guma w srodku ma byc przyklejona do obu stron tej zelaza na gorze kola ( stanowic jedna calosc), bo u mnie jest to rozklejone, mozna do srodka srubokret wlozyc, nie wiem czy tak ma byc, mma szpare jak w dwumasie:)

Zac 26-09-2009 18:29

Odp: Cos szumi....
 
iestety wymiana pasowki na niewiele pomogla, cos dalej rzezi, obciera w silniku.....gdzie z dolu, mechanik przykladal stetoskop i mowi , ze to moze byc lancuch, ale glowy nie daje, czy sa jeszcze jakies roku w silniku na dole???? na pewno nie jest to zaden naped posredni, nie wiem sam, mechanik mowi, zeby na razie jezdzic, ja juz sam nie wiem co sie dzieje, lancucha sie ponoc nie wymienia, a silnik wyglada na 180 tys i pracuje bardzo rowno, pompa cichutka, nie kopci nie dymi, pali od reki, nie wiem sam, Mechanik mowi, ze moze zobaczyc lanych, ale boi sie ze bedzie wszystko ok chlopina sie zna, jest po mechanice na polibudzie, co do jego kompetencji nie mam zastrzezen...

piotrek 74 26-09-2009 19:53

Odp: Cos szumi....
 
Zac a czasem nie pasek rozrządu o obudowę

Zac 26-09-2009 20:17

Odp: Cos szumi....
 
mechanik to sprawdzxal, dziwek dochodzi z okolic kola pasowego, ale obudowy silnika raczej sam przykladalem ucho, nie wiem sam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.