Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194955)

Pulse 08-12-2013 18:13

Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
Witam, czy macie może pomysł co może być powodem dość osobliwej przypadłości w moim MDO?
Otóż podczas ostatnich zimniejszych dni, automatycznie załączające się podgrzewanie przedniej szyby powoduje hałas - klekotanie/terkotanie w z okolic lewej strony silnika (stojąc przed autem). Tam w okolicach gdzie są rolki, paski, itp.
Kiedy auto jest zimne, jak wyłączam ogrzewanie przedniej szyby to hałas momentalnie znika, jak ponownie włączę ogrzewanie to znów hałasuje i tak do momentu jak po 2-3 minutach silnik pracuje i temperatura zaczyna iść w górę. Jak już silnik jest wstępnie rozgrzany to włączenie ogrzewania szyby nie powoduje żadnych odgłosów z silnika.

Ewidentnie ten hałas jest związany z podgrzewaniem przedniej szyby. Co to może być za ustrojstwo???

bodziofila 08-12-2013 18:19

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
sprzegielko alternatora lub napinacz paska.ogrzewanie obciaza alternator i ktoras z tych czesci jest wypracowana

grodek75 08-12-2013 19:05

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 2120719)
Witam, czy macie może pomysł co może być powodem dość osobliwej przypadłości w moim MDO?
Otóż podczas ostatnich zimniejszych dni, automatycznie załączające się podgrzewanie przedniej szyby powoduje hałas - klekotanie/terkotanie w z okolic lewej strony silnika (stojąc przed autem). Tam w okolicach gdzie są rolki, paski, itp.
Kiedy auto jest zimne, jak wyłączam ogrzewanie przedniej szyby to hałas momentalnie znika, jak ponownie włączę ogrzewanie to znów hałasuje i tak do momentu jak po 2-3 minutach silnik pracuje i temperatura zaczyna iść w górę. Jak już silnik jest wstępnie rozgrzany to włączenie ogrzewania szyby nie powoduje żadnych odgłosów z silnika.

Ewidentnie ten hałas jest związany z podgrzewaniem przedniej szyby. Co to może być za ustrojstwo???

Co prawda mam benzynę, ale efekty dźwiękowe takie same.
Napinacz paska osprzętu.
Tyle tylko, że chyba 9 na 10 fabrycznie nowych jest wadliwe i hałasuje (nawet SKF ćwiczyłem i też huczy i wyje).
Ja przy drugim dałem sobie siana i nauczyłem się z tym żyć.
Po mniej więcej minucie hałas ustaje. Najwyraźniej TTTM.

Pejotwroc 08-12-2013 20:16

Mam podobne objawy. W zimie po uruchomieniu silnika słychać popiskiwanie które zanika po 2 minutach. W lecie jak włącza klimę zaraz po uruchomieniu silnika pojawia się terkotanie które też zanika po kilku minutach. Myślałem żeby się za to zabrać na wiosnę.

grodek75 08-12-2013 20:24

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
Cytat:

Napisał Pejotwroc (Post 2120802)
Mam podobne objawy. W zimie po uruchomieniu silnika słychać popiskiwanie które zanika po 2 minutach. W lecie jak włącza klimę zaraz po uruchomieniu silnika pojawia się terkotanie które też zanika po kilku minutach. Myślałem żeby się za to zabrać na wiosnę.

Ja się zabrałem ubiegłej zimy. 2 napinacze i każdy z nich po krótkim czasie zaczynał wyć od nowa :(

bodziofila 08-12-2013 21:58

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
panowie bzdury piszecie.jak wymieni komplet tj pasek,napinacz i kolko na altku na 100% bedzie cicho.mowie na wlasnym przykladzie

jvc 09-12-2013 07:09

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
Rano przy odpalaniu miałem też dziwne odgłosy swego czasu, wymieniłem, pasek i jedną rolkę Po miesiącu siadła druga. Po wymianie jest spokój od pół roku

mrk26 09-12-2013 15:01

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
U mnie był napinacz paska, po wymianie cisza ;)

aras124 09-12-2013 16:42

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
Przy wymianie kompletnego rozrządu, przy okazji wymieniłem pasek z napinaczem i teraz cichutko pracuje. Wcześniej też ze 2min hałasował przy pierwszym odpaleniu zwłaszcza na klimie. Kupiłem zamiennik, a w kartoniku oryginał.

agassii 10-12-2013 19:21

Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika
 
Cytat:

Napisał aras124 (Post 2121179)
Kupiłem zamiennik, a w kartoniku oryginał.

Ha, też tak miałem, jak kupowałem łożysko amora:) Miało być Febi a w kartoniku FoMoCo...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.