Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Brak reakcji na przycisk start (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239666)

leszek0209 26-02-2016 23:00

Brak reakcji na przycisk start
 
Wszystko zaczęło się od tego ,że podczas jazdy pojawił mi się komunikat awaria układu kierowniczego. Nie zauważyłem żeby coś działo się z autem i dojechałem do domu. Po ponownym gaszeniu i odpalaniu komunikat nadal się pojawiał , lecz po 4-tej lub 5-tej próbie odpalenia ,auto przestało reagować na przycisk start , było słychać tylko delikatne tyknięcie i od tej pory nie da się włączyć zapłonu.Przy każdej próbie odpalania pojawiał się tylko komunikat awarii.Odpiąłem klemy od akumulatora i złączyłem je ,ponieważ słyszałem kiedyś ,że tak można zrobić reset. Po tym zabiegu przestał pojawić się komunikat lecz zapłon dalej się nie włącza.Dodam że centralny zamek działa.Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale dzień wcześniej zaczął siadać mi lewy xenon(świeci na różowo) i ostatnio często pojawia się komunikat kluczyk nie rozpoznany. Może ktoś z was miał podobną sytuację bo auto stoi i nic nie da się zrobić.

Remus1 27-02-2016 10:37

Odp: Brak reakcji na przycisk start
 
Hej

A bateria w kluczyka nie padła?
Próbowałeś włożyć kluczyć do stacyjki i wtedy odpalić?

fotkom 27-02-2016 10:42

Odp: Brak reakcji na przycisk start
 
U mnie też raz zdarzyło się kluczyk nie rozpoznany. Pomógł odłączony akumulator na 15 min.

leszek0209 27-02-2016 10:56

Odp: Brak reakcji na przycisk start
 
Tak próbowałem odpalać kluczykiem i baterię też już wymieniałem.

kuba0005 28-02-2016 07:48

Odp: Brak reakcji na przycisk start
 
Podłączyć i odczytać błędy. Sam Ci nie powie.

piniu1 27-09-2016 20:17

Odp: Brak reakcji na przycisk start
 
Cytat:

Napisał leszek0209 (Post 2545954)
Tak próbowałem odpalać kluczykiem i baterię też już wymieniałem.

i co było powodem awarii?

MichalTJE 01-06-2018 11:44

kluczyk dodatkowy=brak reakcji
 
Dzień dobry...
mam pytanie przyłapało mnie
zabrałem w delegację (PKP) klucz(pilot)
Kuga przycisk start/stop
w domu został zastępczy klucz (po wyjęciu kółka plastikowego w stacyjke)
okazało się,że po próbie uruchomienia Ford nic sobie z tego nie robi brak reakcji... wyeliminowałem ze kluczyk nie od Kugi ponieważ zamyka/otwiera drzwi fizycznie ... więc podejrzewam , że jest .... rozkodowany...
do kogo próbować pisać z tym problemem ?
P.S. gdy wyjme klucz fizyczny z pilota do otwierania maski i umieszcze stacyjce oczywiście Ford odpala... co potwierdza moje przypuszczenia...
dzięki z góry za namiary
Michał.

Gregi86 01-06-2018 20:32

Odp: kluczyk dodatkowy=brak reakcji
 
mialem to samo,
kluczyk nie rozpoznany, auto odpala jedynie po wlozeniu w stacje lub po przylozeniu do niej,
serwis w Holandii powiedzial ze prawdopodobnie trzeba na nowo zakodowac lub wina samego kluczyka (60euro i pol godziny roboty).
forscanem zaprogramowalem sam w pare minut i oba dzialaja.
wiec albo serwis albo szukaj kogos na forum z okolicy kto Ci to zrobi

bballfreaker 18-09-2019 18:08

Brak reakcji na kluczyk - "Kluczyk nie rozpoznany"
 
Ma ktoś wiedzę, co się mogło wydarzyć? Kuga nagle odmówiła komunikacji z kluczykiem. Ukazuje się tylko komunikat "Kluczyk nie rozpoznany". Oba kluczyki mają sprawą baterię i przy obu to samo. Auta nie można zamknąć nawet z przycisku na klamce, więc pewnie jest to problem głębszy niż tylko kluczyk.

Spotkał się ktoś z tym?

sekcja11 18-09-2019 18:17

Odp: Brak reakcji na kluczyk - "Kluczyk nie rozpoznany" - POMOCY!
 
Wyjmij kluczyk i wsadź do Stacyjki

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.