Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315857)

adm28 23-12-2020 22:09

Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
Witam, mam dość nietypowy problem z kierunkowskazami w Focusie. Kierunkowskazy działają, jak wyświetla się kontrolka otwarcia drzwi, (gdy otworzę drzwi, kontrolka nie działa, jedynie podczas jazdy co jakiś czas miga i jak akurat kierunkowskazy są włączone to działają, ok kilka sekund w przyśpieszonym tempie) innego dnia działają normalnie, jeżeli nie ma zbyt dużej wilgotności, a jak pada, to działają normalnie.
Ford Focus wersja 3 drzwiowa.

hindus 23-12-2020 22:26

Odp: Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
Sprawdź złącza w module gem czy docisniete i nie zalane płynem chłodniczym

adm28 26-12-2020 10:45

Odp: Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
Dziękuję za odpowiedź

adm28 16-01-2021 09:00

Odp: Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
Witam znowu, zrobiłem tym sposobem który Pan napisał dobrze działało dopóki śnieg nie zaczął padać; teraz trochę inne są: na początku działa po chwili przestają kierunkowskazy, gdy jest włączony silnik i zapalone światła drogowe i otworzy się drzwi to jest sygnał taki jak się zapomni zgasić świateł a silnik jest wyłączony (ikonka otwartych drzwi się nie zapala), na początku kierunkowskazy nie działają a po chwili jak kilka razy jak zapali a później zgaśnie się ikonka otwartych drzwi kilka razy kierunkowskazy później działają normalnie.

hindus 16-01-2021 09:06

Odp: Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
Jeśli ostatnio poprawiłeś przewody i pomogło to może trzeba sprawdzić jeszcze raz? W ostateczności zostaje Ci podmiana modułu GEM na inny i zakodowanie do Twojego samochodu.

Antej 16-01-2021 09:18

Odp: Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
warto by ujednolicić
czy to FF mk1 z końcówki produkcji 2004
czy jak temat sugeruje Mk2

zaraz wyjdzie że piszecie o dóch różnych autach

luk2030 24-11-2021 23:56

Odp: Nietypowe działanie kierunkowskazów i czujki otwarcia drzwi.
 
Witam, czytając posty natrafiłem na ten u mnie jest podobny problem, mam Forda Focusa benzyna 1,6 z 2004 roku, niedawno podobnie się zachowywać tylko dodatkowo, jak mam włączony silnik oraz światła i otworzę drzwi to jest sygnał taki jak są zostawione światła przy zgaszonym silniku, a podczas jazdy jest też niekiedy sygnał dźwiękowy, a jeżeli mam włączone ogrzewanie tylnej szyby to się wyłącza wraz z radiem, pojawiający się jak jest zapalona kontrolka otwartych drzwi. Byłem u elektryka samochodowego, jak na złość u niego działało wszystko normalnie, mówił że sprawdzał i być może gdzieś kabel może nie łączyć


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.