Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] wiązka kabli klapy bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274997)

BBK66 12-01-2018 14:14

wiązka kabli klapy bagażnika
 
1 załącznik(i)
bardzo bym prosił o potwierdzenie czy to jest właśnie ta wiązka klapy bagażnika gdzie łamią się przewody,i czy ktoś już takową w intercars kupował ?




[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Stefano 13-01-2018 09:35

Odp: wiązka kabli klapy bagażnika
 
Tak to ta wiązka, tylko po co ci to kupować za taka dużą kasę? Ja parę lat temu zrobiłem to na przewodach 0,5 mm2 i do dzisiaj mam spokój.

BBK66 13-01-2018 12:26

Odp: wiązka kabli klapy bagażnika
 
noooo, poniekąd masz racje,czy rozbiore do bawienia się z wiązką czy do tzw adam słodowy zrób to sam na jedno wjdzie,zasugerowałem się którąś z wypowiedzi forumowicza że on wlutował nowe kable i niby mu to wytrzymało pół roku więc myslałem że taka wiązka niewiem może jest bardziej miękka,giętka,bardziej się podda ale można pokąbinować faktycznie,. dzięki stefano

no_fear 15-01-2018 07:09

Odp: wiązka kabli klapy bagażnika
 
u mnie podobnie - robiłem kabelek od zamka klapy i wytrzymał kilka miesięcy.
Błędem w moim przypadku było lutowanie w przelotce czyli tam gdzie kabelki "pracują"...

Na wiosnę zrobię to już tak jak trzeba :>

Mari@ 30-08-2018 22:49

Odp: wiązka kabli klapy bagażnika
 
2 załącznik(i)
Wiem, że wiadomość ze stycznia, ale podepnę się. Miałem to samo. Zdechło wszystko w klapie łącznie z jej otwieraniem. Jestem właśnie po naprawie przewodów. Przewody ze sklepu elektrycznego plus złączki zaciskane termokurczliwe z klejem uszczelniającym od Chińczyka z Aliexpresu - zabawa bez harmonijki zamyka się w 50-60zł. Sama oryginalna harmonijka kosztuje ok. 45zł, ale zakładam, że stara jeszcze żyje.
I tutaj się podepnę pod wątek, nie udało mi się wszystkiego naprawić. Niestety nie mam świateł przeciwmgielnych i nie działają mi czujniki parkowania z tyłu. Przypuszczam, że gdzieś jeszcze mam przerwany (+) do przeciwmgielnych, bo przewód do cofania dochodzi w tej samej przelotce i jest ok.
Z czujnikami parkowania to mam większy problem. Czujniki są sprawne i działają pod warunkiem, że wyjmę z klapy wtyczkę od lampy :). Jak tylko włożę wtyczkę (wkręcę żarówkę) wyłączają mi się czujniki. Gdzieś jeszcze mam Sajgon w wiązce. Pytanie gdzie szukać? Odwijać z taśmy w progach i szukać na prostym odcinku (chyba mało prawdopodobne uszkodzenie), czy gdzieś przy tylnym prawym błotniku - gdzie jeszcze pada wiązka? W którym miejscu kopać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.