Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Złamany podłokietnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80681)

PYRA 13-10-2009 14:16

Złamany podłokietnik
 
Hej !
Dziś 13-sty no i musiał dac znac o sobie :(
Mam w swoim Maxie ten cienki anty podłokietnik. Niestety dziś tak niefortunnie wsiadłem do auta, że go ułamałem :(. Masakra. Dlatego mam do was dwa pytanka :
1 - jak sie go demontuje
2 - czy warto i jest sens to spawać ( aluminium ) czy lepiej kupić nowy lub używany. Na allegro nie znalazłem.
Może ktos z was miał podobny problem i podzieli sie swoim doświadzeniem.
Pozdrawiam !

leonov 14-10-2009 05:24

Odp: Złamany podłokietnik
 
Jak już to kup taki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tego nie złamiesz i wygląd inny :one:

Tommy_boy 14-10-2009 06:34

Odp: Złamany podłokietnik
 
Maly problem z tym tunelem - jest od modelu ghia z hamulcem elektrycznym EPB. z tego co pamietam to chyba ktos to przerabial na normalny reczny - polecam poszperac w archiwum.

merchel 14-10-2009 14:06

Odp: Złamany podłokietnik
 
Cytat:

Napisał PYRA (Post 1263987)
Hej !

2 - czy warto i jest sens to spawać ( aluminium ) czy lepiej kupić nowy lub używany. Na allegro nie znalazłem.
Może ktos z was miał podobny problem i podzieli sie swoim doświadzeniem.
Pozdrawiam !

Miałem dokładnie taką samą usterkę i naprawiłem to w ten sposób, że przewierciłem otwór i skręciłem to wszystko śrubą z nakrętką. Nie pamiętam jaki rozmiar tej śruby. Może postaram się później rozkręcić i zrobić fotkę dla zobrazowania.

PYRA 14-10-2009 15:32

Odp: Złamany podłokietnik
 
do leonov - po pierwsze nie kompletny, po drugie za dużo przeróbek przy montażu. Ten temat był tu juz przerabiany.

do merchel - bede wdzięczny kolego za dalsze informacje. Pozdrawiam :)

merchel 14-10-2009 22:09

Odp: Złamany podłokietnik
 
3 załącznik(i)
Pyra: załączam fotki podłokietnika. Tak jak pisałem wczesniej wywierciłem otwór i skręciłem wszystko śrubą z półokrągłym łbem. Z drugiej strony zeszlifowałem nieco nakrętkę. Wcześniej oczywiście skleiłem klejem kropelką miejsce w którym nastąpiło pęknięcie , trzyma do dziś :one:

PYRA 15-10-2009 20:03

Odp: Złamany podłokietnik
 
Wielkie dzieki kolego merchel :) Mam jeszcze jedną prośbe, sorki za upierdliwość - jak zdemontować z fotela tą drugą część co w nim została :(

merchel 15-10-2009 20:33

Odp: Złamany podłokietnik
 
Cytat:

Napisał PYRA (Post 1265725)
Wielkie dzieki kolego merchel :) Mam jeszcze jedną prośbe, sorki za upierdliwość - jak zdemontować z fotela tą drugą część co w nim została :(

Nie przypominam sobie aby były z tym jakiś problem. Jeśli wystaje jakaś część tego podłokietnika to chwyć ją kombinerkami i mocno pociagnij , powinno wyjść. Nie pamiętam aby były tam jakieś specjalne patenty mechanizmu zatrzaskowego.

PYRA 16-10-2009 15:34

Odp: Złamany podłokietnik
 
3 załącznik(i)
Tak wygląda teraz mój "podłokietnik". Mam wyrwać kombinerkami to co zostało w fotelu ???

merchel 16-10-2009 16:39

Odp: Złamany podłokietnik
 
Cytat:

Napisał PYRA (Post 1266296)
Tak wygląda teraz mój "podłokietnik". Mam wyrwać kombinerkami to co zostało w fotelu ???

Tak , wyciągnij tą część. Z tego co pamiętam, u mnie pękło w tym samym miejscu. Zrób później tak , jak pisałem wcześniej. :one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.