Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 2004-2008] Rdza na progu i błotnikach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320116)

danielbr3 10-05-2021 12:16

Rdza na progu i błotnikach
 
Witam. Może podpowiecie mi jak wypędzić skutecznie przynajmniej na jakieś 2-3 lata rudą. Jak kupiłem samochód w listopadzie to była ona z jednej strony na błotnikach i troszkę na końcu progu. Liczyłem się więc z dodatkowym kosztem i miesiąc po kupnie samochód poszedł do lakiernika, pomalowany cały bok i kupiony nowy błotnik przedni (nie oryginalny). Po miesiącu okazało się że na tylnym błotniku zaczęła znowu wychodzić rdza. Po 3 miesiącach pojawiła się na dolnej części nowego błotnika a teraz, co najdziwniejsze, na środku progu czyli w miejscu gdzie nawet wcześniej jej nie było.
Myślicie, że to lakiernik coś spieprzył czy problem z rudą będzie cały czas aż tak upierdliwy? Jaki jest na nią najlepszy sposób?

kln1920 10-05-2021 12:20

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Mk2 w tych miejscach zżerało ekspresowo. Kupno zamiennika też jest średnim pomysłem, one korodują od razu :D maska, przednie nadkola przy progu, tylne nadkola przy zderzaku- standard w FFMK2, chociaż jak zrobiłem tył, to 3 lata był spokój (przy sprzedaży już dwa małe purchle były)

sylwesterz 10-05-2021 13:10

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Najlepszy sposób to się przyzwyczaić :diabel2:

A serio, musiałbyś zedrzeć w danym miejscu lakier do gołej blachy, położyć środek antykorozyjny (np.. APP R-Stop), na to podkład epoksydowy i dopiero farbę + lakier bezbarwny. Niestety, jak zrobisz to tylko w miejscach, gdzie widać purchle, to za chwilę wyjdą w kolejnych, trzeba by robić cały element, a wtedy wychodzą duże koszty - na 2-3 lata się nie opłaca.

danielbr3 10-05-2021 13:31

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Z tego co piszecie wynika że nie ma żadnego raturnku i 2-3 lata i samochód na złom. Serio nie da się tego uratować?

sylwesterz 10-05-2021 14:09

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Od razu na złom, po prostu albo robisz gruntownie i niestety koszta rosną, albo będziesz poprawiać za rok, czy dwa.
Kolega kln1920 napisał gdzie chrupie, aż słychać ;).

kln1920 10-05-2021 15:14

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Można robić po kosztach, ale liczysz się z tym, że co chwilę gdzieś będzie wychodzić. Taki urok tego auta :D ale nie ma co przesadzać z tym oddaniem na złom

gibaj 10-05-2021 15:49

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
taki urok
miałem wcześniej przedlifta i też gość mi robił tylne błotniki i nic mu nie mówiłem żeby zrobił byle jak i po 2 miesiącach wychodziło na nowo :)
a facet robi w tym z 25 lat :one:
nie ma reguły

rav 75 10-05-2021 18:49

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Pisałem już gdzieś... Robiąc zgodnie ze sztuką lakierniczą,używając dobrych materiałów element naprawiany łaski nie robi,2-3 lata musi wytrzymać (Mazdę swoją robiłem,silikony - problem znany w starszych fordach,8 lat jeździłem i nic nie powyłaziło).
Ale,materiały kosztują co wpływa na końcowy rachunek ,którego mało kto chce zapłacić.

kln1920 10-05-2021 19:06

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Dlatego ja robiłem trochę po kosztach, co i tak starczyło gdzieś na 2-3 lata, ciężko pakować w budę 50% wartości samochodu

Lyyynx 10-05-2021 21:07

Odp: Rdza na progu i błotnikach
 
Przerobiłem temat nie u siebie ale w 4 autach znajomych. Wymiana przednich błotników na zamienniki plus nowe wszystkie blaszki i mocujące dokładne i sztywne spasowanie plus podstawa idealnie i jak w oryginale zamontowane nadkole aby błoto nie miało jak dostawać się w zakamarki łączeń. W fordach blacha gnije placami od wewnątrz i ruda przechodzi na drugą stronę zaczynając od małych punktów dlatego zaprawki są krótkotrwałe i jakiś czas po naprawie jest jeszcze gorzej niż przed. U znajomego wymiana błotników jazda z popękanym nadkolem po 2 latach bąble.
Przód do wyeliminowania dość łatwo natomiast tył i progi zacząć wg mnie należy od oceny stanu blach od podwozia wyeliminowania ognisk wycięcia i wspawania zdrowej blachy plus zabezpieczenie podwozia. Tu zabawy sporo ale na dłuższą metę pomóc powinno.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.