Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305019)

lukast 14-01-2020 08:59

Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Cześć,

Odkąd mam auto (czyli od ponad roku) mam wrażenie że mój S-Max 2.0 TDCi słabo przyspiesza na niższych biegach (skrzynia 6 biegowa manualna). Nie wciska w fotel - nie mam niestety porównania jak powinno być, ale jestem prawie pewien, że nie jest tak jak być powinno.
Co innego na biegach 4-6 - w szczególności jadąc na 5 czy 6 na tempomacie w okolicach 100 jak przyspieszam do tych 130 to czuć, że fajnie ciągnie wciskając w fotel.
Natomiast na 2 czy 3 biegu jest jakby mułowaty - tzn. przyspiesza płynnie, ale to nie to. Przyspiesza normalnie, nie ma tego kopa co na biegach wyższych.
Błędów żadnych nie ma, silnik chodzi cicho, równo, odpala bez problemu.
Wiem, że może szukam dziury w całym - ale może jest coś, co warto sprawdzić lub ktoś się zna i podpowie co może być potencjalną przyczyną ?

eclipse 15-01-2020 06:40

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Powinieneś znaleźć kogoś kto ci pozwoli sprawdzić na podobnym S max , być może coś masz rzeczywiście nie tak .Może na spocie jakim w regionie .

Jaryska 15-01-2020 08:13

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Poczatek slizgajacego sie sprzegła.

jerry73 15-01-2020 08:23

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3213123)
Poczatek slizgajacego sie sprzegła.

Chyba kolega nie wie o czym mówi. Sprzęgło zaczyna się ślizgać na najwyższych biegach.

lukast 15-01-2020 11:12

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3213123)
Poczatek slizgajacego sie sprzegła.

Cytat:

Napisał jerry73 (Post 3213130)
Chyba kolega nie wie o czym mówi. Sprzęgło zaczyna się ślizgać na najwyższych biegach.

Sprzęgło - hmm - nie zmieniałem jeszcze dwumasy, nie znam się czy to możliwe ?

Panowie - a takie pytanie - czy przyczyną może być np przepływomierz lub egr ?

Chciałbym zacząć od najprostszych rzeczy - turbo to chyba nie jest bo by na wyższych biegach nie ciągnęło ?
Da się np odpiąć przepływomierz lub egr na chwilę by je wykluczyć ? Jeśli tak to jak ? (przydałby się jakiś schemat lub wskazówki)

EDIT: Wypowiedź na temat sprzęgła dala mi do myślenia. W sumie to np na 3 biegu jest tak że słychać że silnik szybko wchodzi na obroty, np pomiędzy 2 a 3 tyś, bliżej 3 tyś zaczyna być głośniejszy (co jest naturalne), ale nie ma tego kopa. Na 5 czy 6 kop jest - ale też silnik nie zwiększa tak szybko obrotów. Jak wykluczyć sprzęgło / dwumasę ?

woro_woro 15-01-2020 12:44

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Czytam i myślę, że to są Twoje odczucia i tyle. Najlepiej by było jakbyś nagrał przyspieszenie
40-80 na 3 biegu
60-100 na 4
80-120 na 5
100-140 na 6
i sprawdzimy czy rzeczywiście jest problem. Ja wolałbym popatrzyć na licznik i obrotomierz ale są też apki na telefon co mogą to w miarę dokładnie zmierzyć.
Zakładam, że jesteś w stanie wychwycić, że koła buksują, że ESP się włącza ;)

Jaryska 15-01-2020 15:59

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Jerry, a skad masz taka wiedze, ze wszystki samochody tak maja, mnie slizgały sie na dolnych biegach, a na wyzszych, i bezposrednim przez jakis czas było OK, az całkiem sie skonczyło.
Nie mozna wszystkiego generalizowac, ze tak ma byc, i koniec.

woro_woro 15-01-2020 16:12

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Póki co wszystkie samochody podlegają tym samym prawom fizyki, to wystarczy. Ale jeśli dodać czynnik ludzki, który 5 i 6 używa tylko do utrzymywania stałej prędkości, to tak, mogło się ślizgać na niższych, a na wyższych - przy Twoim użytkowaniu - nie.

luckyboy 15-01-2020 16:26

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3212712)
Natomiast na 2 czy 3 biegu jest jakby mułowaty - tzn. przyspiesza płynnie, ale to nie to.

Moim zdaniem to celowe działanie producenta, ograniczenie momentu obrotowego, aby nie mielić kołami. ECU widzi który bieg mamy wbity.

U siebie w innym aucie obserwuje "kaganiec" na pierwszym i drugim biegu, a na trzecim idzie już jak dziki.

jerry73 15-01-2020 17:04

Odp: Subiektywnie słabe przyspieszenie na biegach 1-3
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3213278)
Jerry, a skad masz taka wiedze, ze wszystki samochody tak maja

Uważałem na lekcjach fizyki. Jeśli w Twoim samochodzie po wciśnięciu gazu sprzęgło ślizga się na jedynce a na szóstce się nie ślizga to znaczy że działa wbrew prawom fizyki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.