Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Częste wypalanie DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302314)

krisos1 26-10-2019 17:47

Częste wypalanie DPF
 
Mam problem z DPF w Galaxy 2.0 TDCI z 2007. Niedawno nabyłem ten pojazd i po przejechaniu 400 km zaczął co drugi dzień wypalać DPF. Wymieniłem DPF na nowy i pojeździłem 2 tygodnie i problem powrócił. Proszę o podpowiedź od czego powinienem zacząć diagnostykę aby usunąć problem.

lucas4891 27-10-2019 07:42

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Podstawowe pytanie, to jak jest auto uzytkowane. Jesli samochod prawie nie widzi autostrady to niczego dobrego nie wroze. Pozatym, trzeba sprawdzic droznosc rurek idacych do czujnika roznicowego cisnien i sam czujnik. Na wylaczonym silniku czujnik nie moze pokazywac roznicy cisnien

krisos1 27-10-2019 20:12

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Tak jak napisałem - dopiero auto zakupiłem i zrobiłem nim 800km (nie wiem jak wcześniej był użytkowany) . Ale idzie zima i trochę trasy mnie czeka średnio 400 km tygodniowo z tego 300 poza miastem. W tej chwili dziennie jadę do pracy obwodnicą miasta i staram się trzymać ponad 2500 obrotów aby wydech przeczyścić( ok 8km) - więc nie jest to zamulanie w korkach. Drożność przewodów oczywiście sprawdzę. Dzisiaj zauważyłem jadąc kawałek dalej że zaczął szarpać przy 2500 obrótów na czwartym biegu (podejrzewam EGR). Czy błędnie działający EGR może powodować częste wypalanie DPF?

lucas4891 28-10-2019 19:09

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Cytat:

Napisał krisos1 (Post 3187313)
Czy błędnie działający EGR może powodować częste wypalanie DPF?

tak, moze. Zaslep go na probe

krisos1 30-10-2019 19:21

Odp: Częste wypalanie DPF
 
No i właśnie jestem po czyszczeniu EGR`a i wymianie czujnika różnicy ciśnień. Zeruję licznik i zobaczymy kiedy będzie następne wypalanie.

lucas4891 31-10-2019 16:20

Odp: Częste wypalanie DPF
 
rurki miedzy DPF i czujnikiem cisnien drozne?

krisos1 31-10-2019 19:11

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Tak drożne! Dzisiaj cały dzień jazdy i cisza ale nie chcę zapeszać. Przedtem prawie codziennie wypalał. Rozmawiałem też z mechanikiem i stwierdził że jak się wymienia DPF to trzeba też ten czujnik przymusowo wymienić - on tak robi. Ale tak jak napisałem obserwacja trwa. Dam znać co i jak dalej.

krisos1 01-11-2019 19:36

Odp: Częste wypalanie DPF
 
No i wielka lipa!!!!!! 50 km i znowu wypalanie. Ręce opadają i stówki z portfela wylatują. HELP!!! Macie pomysł co dalej z tym robić???

krisos1 01-11-2019 21:08

Odp: Częste wypalanie DPF
 
na forum znalazłem:
"DPF wypala mi się średnio co 50 km, chociaż czasem nawet wcześniej. Jeżdżę z włączonym interfejsem i widzę jak się zapełnia SOOP i wygląda to dziwnie, bo mam 20% rośnie sobie ładnie powoli do 30% i nagle skacze do 60%! Doleci do 90% wypala się i spada do nawet 4% i za chwilę znowu rośnie, czasem dojdzie do 40% i załącza się procedura wypalania, która trwa do 10 minut. Przy wypalaniu lekko szarpie autem. Czy może to być wina czujnika mimo że błędu od niego nie ma?

Dodam, że przewody wszystkie szczelne."
"egr zaslep i zobacz, u mnie pomoglo, a mialem taki sam objaw, (egr mialem nowy a i tak swirowal)"
Myslicie że to może być to?
A jakbym chciał pozostać eko to co dalej?

lucas4891 02-11-2019 13:04

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Juz pisalem. Zaslep EGR na probe. Jesli po zaslepieniu bedzie poprawa, to mozesz wyczyscic lub wymienic EGR na nowy i bedziesz '' eko'' . Bo jak narazie to ''eko'' napewno nie jestes ;)

krisos1 02-11-2019 22:14

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Zaślepka zamówiona, interfejs zamówiony. Plan jest taki: 1 - Statyczne wypalanie 2 - Montaż zaślepki. Zerowanie licznika i zobaczymy co będzie?

jaceks 04-11-2019 10:40

Odp: Częste wypalanie DPF
 
mi też kiedyś zaczął wypalać się codziennie, a później wręcz non stop, co kilka minut rozpoczynał procedurę od nowa.
mechanik otworzył maskę, cała komora silnika była okopcona spalinami.
winnym była uszczelka kolektora wydechowego. spaliny uciekały bokiem - czujnik różnicy ciśnień wariował, na wszelki wypadek uruchamiał wypalanie.

krisos1 05-11-2019 20:00

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Od ostatniego postu zrobił wypalanie po 80 km. No i nadszedł ten czas. Właśnie zamontowałem zaślepkę i FORSCANEM zrobiłem wypalanie statyczne ( ciekawy proces - z wydechu odgłosy jakby V8 było pod maską). Zeruję licznik i chyba parę "zdrowasiek" by się przydało.

krisos1 06-11-2019 19:26

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Dzisiaj rano odpaliłem auto i ku mojemu zdziwieniu komunikat: "MODUŁ OPON USZKODZONY"
Doczytałem na forum że czasami po grzebaniu FORSCANEM (kasowaniu błędów) coś takiego może wyskoczyć. Po odłączeniu klem na 5 min komunikat zniknął - FORSCAN nie widział żadnego błędu. Orientujecie się dlaczego może się tak dziać?
Po zaślepieniu EGR nie widzę praktycznie żadnej różnicy w czasie jazdy. Minimalnie jakby na 2 biegu od dołu lepiej ciągnął i spalanie pokazuję trochę mniejsze.
Obserwacja trwa......

krisos1 08-11-2019 07:34

Odp: Częste wypalanie DPF
 
HHHHEEEEEELLLLPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 57KM I ZNOWU WYPALANIE. Chyba tylko złomowisko pozostaje. CO ROBIĆ - POMOCY? Znacie jakiegoś fachowca w pobliżu Opola który sobie z tym poradzi?

krisos1 08-11-2019 10:40

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Dzisiaj usłyszałem od znajomego że prawdopodobnie po wymianie DPF i czujnika trzeba adaptację jakąś zrobić. Czy to prawda? Jak ten proces przebiega?

krisos1 08-11-2019 19:19

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Wyzerowałem właśnie FORScanem zarejestrowane wartości filtra cząstek stałych, zdemontowałem zaślepkę EGR ale przy próbie wyzerowania wartości czujnika różnicy ciśnień wyskakuje błąd "Procedura serwisowa została przerwana"

krisos1 09-11-2019 14:05

Odp: Częste wypalanie DPF
 
1 załącznik(i)
@[S][/S];Pobawiłem się jeszcze dzisiaj FORScanem i jedna rzecz mnie niepokoi że temperaturę przed katalizatorem jak i za katalizatorem pokazuje -40. Czyżby obydwa czujniki padły? Może to jakaś inna przyczyna? Czy ma to wpływ na częste wypalanie? Czy ktoś jest w stanie pomóc mi to ogarnąć? Czy posiadacie wiedzę przy jakiej wartości kPa włącza się wypalanie? mi na wolnych obrotach pokazuje 0.2 do 0.3 po trzech dniach rośnie do 0.6.

Bump: Z tego co wyczytałem w necie "przy czystym dpfie obrotach powinieneś mieć około 5mbar, przy jeździe ze stałą prędkością ok 100km/h ta wartość powinna wynosić ok 50mbar-100mbar, przy full obciążeniu nie powinna przekroczyć 150mbar" - mi przy jeździe po mieście podchodzi do 2.7 kPa czyli 27mBar (120Mbar miałem jak auto szło na "piskach" ) z tego wniosek że to nie przytkanie powoduje załączenie wypalania więc CCCOOOOO?????????
Jeżeli ktoś jest w stanie to prosiłbym o namierzenie numeru czujnika przed katalizatorem do WF0MXXGBWM7J00553.
Ile w układzie jest czujników temperatury spalin?

Po wieczornym przeglądaniu forum znalazłem coś jeszcze co mnie zaciekawiło. Czy w miejscu F6 nie powinien się znajdować bezpiecznik od sondy temperatury?

lucas4891 10-11-2019 08:06

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Jakie masz korekty wtrysku. Moze ktorys wtryskiwacz leje i tak zapycha dpf

krisos1 10-11-2019 10:21

Odp: Częste wypalanie DPF
 
2 załącznik(i)
Którym parametrem w FORScanie - nie umiem namierzyć tej pozycji? W funkcjach serwisowych mam "zmiana kodów korekcyjnych wtryskiwaczy" a w odczycie danych nie umiem nic naleść na temat wtryskiwaczy. Z drugiej strony jakby wtrysk zapychał DPF to nie powinna wzrastać różnica ciśnień?

lucas4891 11-11-2019 07:33

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Korekty wtrysku to cylbal w forscanie, sa bardzo ladne, wiec mysle ze wtryski mozna wykluczyc

krisos1 12-11-2019 22:00

Odp: Częste wypalanie DPF
 
lucas4891 - chciałem Ci podziękować ponieważ jako jedyny podjąłeś ze mną próbę tej nierównej walki. Mój mechanik rozłożył już ręce kierując mnie do elektromechanika ponieważ nie miał już pojęcia co dalej zrobić. W między czasie zrobiłem parę modyfikacji i od pięciu dni mam spokój - żadnego wypalania. Zobaczymy co będzie dalej. Jak na razie jeżdżę z podpiętym komputerem i spokój - różnica ciśnień w normie(znalazłem też w FORScanie inne pozycje pokazujące temperaturę przed katalizatorem i przy DPF- do tej pory nie mam pojęcia co oznacza to -40). W innym temacie forum znalazłem opis że przez to wskazanie namówili klienta na wycięcie DPF "Wczoraj pojechałem do Praust Moto, zakładu poleconego przez .... Po zrobieniu diagnostyki okazało się, że mój stary czujnik ciśnienia działa prawidłowo natomiast została wykryta nowa usterka - temperatura 1 i 2 na katalizatorze wynosi -40 stopni. Diagnoza jest taka, że albo padł czujnik albo wiązka. Po rozmowie z właścicielem zakładu oraz konsultacji telefonicznej z @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] padła decyzja o tym aby pozbyć się DPF." - według mnie bzdura. lucas4891 - opiszę jeszcze wyniki mojej dalszej obserwacji - mam nadzieje że już tylko pozytywne. Proszę o informację co ile powinno wypalać przy normalnej eksploatacji po mieście.

heko 14-11-2019 11:08

Odp: Częste wypalanie DPF
 
kiedy rozmawialiśmy telefonicznie, wczoraj??!!
jest jeden czujnik temp. i ten ma pokazywać prawidłowo, drugi pid jest "pusty" i ma być -40st

krisos1 14-11-2019 20:32

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Przepraszam heko że mnie źle zrozumiałeś. Zacytowałem innego forumowicza "została wykryta nowa usterka - temperatura 1 i 2 na katalizatorze wynosi -40 stopni" Zdiagnozowano mu to jako usterkę kwalifikującą do wycięcia DPF co wydało mi się bzdurne. Stąd moje pytanie - po co jest to wskazanie? - bo według mnie po nic. Ale oprócz tego wskazania pokazuje mi jeszcze dwie temperatury - przed katalizatorem i w DPF.

lucas4891 15-11-2019 19:19

Odp: Częste wypalanie DPF
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a jakie ''modyfikacje'' zrobiles jesli mozna wiedziec ?

krisos1 17-11-2019 21:40

Odp: Częste wypalanie DPF
 
"Modyfikacje" to może za mocno powiedziane. Na razie zrobiłem ponad 200km i cisza. Przejadę jeszcze parę kilometrów aby się upewnić i napiszę co zrobiłem.

kamild12345 29-11-2019 13:11

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Witam. W moim Galaxy 2.0, 140KM, DW10, rocznik 2008, przebieg 260k, pojawił się problem z DPF. Generalnie filtr wypalał się co 500km przy jeździe w mieście (krótkie dystanse) i co ok 800-900km poza miastem więc raczej książkowo. Wypalanie obserwuję przez ELM327 i apkę Forscan na telefonie. Patrzę na pidy:
- EGTAC (lub ETG11 – temp. taka sama) – przy wpalaniu w granicach 600-630 st. C
- FANDC – cykl pracy wiatraka chłodnicy – u mnie przy wypalaniu zawsze jest 94,4%
- DSLRT – odległość od ostatniej próby wypalenia – u mnie jak zaczyna wypalać to ta wartość się zeruje i po chwili wiatrak rozkręca się na 94,4% i EGTAC ponad 600 st. C, tak jakby przez chwile sprawdzał czy może zacząć wypalać
- DSLCR – odległość od ostatniej poprawnej regeneracji – zeruje po wypaleniu, jak FANDC spada do 0%
- NOFRE – zawsze na 0
- NORFARD – zwiększa się o 1 po poprawnym wypaleniu, jak dobije do 3 to przy kolejnym się zeruje
- DP_DPF – na biegu jałowym po wypaleniu wskazuje 0,2kPa, jak jest zapchany (tak przy ok DSLCR=500km) wskazuje 0,9-1,2kPa – raczej się tym nie sugeruję tylko patrzę na km kiedy jechać go wypalić
Nie mam pidów od zapchania filtra. Autko mam od ponad roku i raczej nie przegapiłem żadnego wypalania, jeżeli wierzyć DSLRT. Wypalanie przy zapchanym filtrze rozpoczyna po ok 10-20km na trasie 120km/h, 6 bieg zawsze jak w zegarku. Ostatnie 4 wypalania zauważyłem że po poprawnym wypaleniu, czyli zerują się DSLRT i DSLCR, FANDC spada na 0%, a EGTAC powoli zaczyna opadać z 600stC po przejechaniu 900m-1km (czyli: DSLRT-0,9km, DSLCR=0km – różnic między nimi zawsze ok 1km), DSLCR zeruje się znowu i wypalanie zaczyna się od nowa. Ostatnim razem chciałem zobaczyć ile razy tak wypala, ale z piątym razem dałem sobie spokój - zdjąłem nogę z gazu, EGTAC spadło szybciej. Co dziwne jeżeli wypalanie się zakończy i DSLCR zacznie liczyć (np. 0,2km), to nie ważne jak długo bym nie jechał po trasie to nie zacznie wypalać ponownie – no chyba że dobije znowu do tych 500-900km.
Ostatnio przy jeździe z DSLCR=400km (więc jeszcze trochę do wypalenia) na trasie autko złapało tryb awaryjny z dwoma błędami: P010F i P1335. Jechałem dalej w trybie i po ok 15km zadusił się całkowicie i trzeba było go wziąć na lawetę. Mechanik stwierdził zepsuty EGR (coś tam w środku się ułamało i wpadło do chłodnicy). Wymienił na zamiennik za ok 500zł. Po wymianie okazało się, że DPF jest całkowicie zapchany i nie chciał się dać wypalić. Błędy: filtr silnika przeciążony, za dużo sadzy i popiołu. Mechanik nie chciał tego wypalać bo autko mogło się zapalić. Oddałem do regeneracji. Po takiej płukance autko zaczęło jeździć. Wyjechałem na trasę i filtr wypalił się dwa razy, potem mu odpuściłem. Wypalanie nie włącza się często tylko jak zacznie to nie może przestać 
Mam wrażenie, że takie wielokrotne wypalanie zaczęło się od zatankowania paliwa podczas trasy na BP w Częstochowie.
Dajcie znać gdzie szukać problemu, ponieważ obawiam się powtórki z lawetą. Dodam, że od kupna wywala mi błędem P0380 – obwód świecy żarowej/elementu grzejnego.
Oleje, filtry wymieniany są na bieżąco co 10tys. Oleju nigdy nie przybywa. W wakacje wymieniłem sam filtr paliwa i oczywiście zapowietrzyłem, ale odpowietrzony PLAKiem do tapicerki (nie wiem czy mogło mieć związek). Przed tą operacją jak się podniosło maskę to silnik na jałowym chodził trochę nierównomiernie.

krisos1 06-01-2020 18:06

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Witajcie. Długo mnie nie było ponieważ ciągle walczyłem i walczę z tym ustrojstwem.
Droga przez mękę wyglądała następująco:
1 - wymiana DPF - bez poprawy
2 - czyszczenie EGR - bez poprawy
3 - wymiana czujnika różnicy ciśnień - bez poprawy
4 - montaż zaślepki EGR - bez poprawy
5 - wypalanie serwisowe nowego DPF - bez poprawy.
Zaczęło się coś poprawiać po podłączeniu Forscana i zrobieniu adaptacji DPF i EGR ( przy robieniu adaptacji czujnika różnicy ciśnień wywala mi błąd). Przebieg do następnego wypalenia to 700km po mieście.
Już myślałem że po problemie ale po pierwszym wypaleniu po 700 km następne po 87 km - ręce mi opadły. Wkurzyłem się - podłączyłem Forscana i znowu zrobiłem adaptację DPF i do kolejnego wypalania znowu 700 km a kolejne po 80km i kolejne po 90 km. Dzisiaj wracając do domu wypaliło go i zrobiłem 110km i cisza, ale pewnie lada chwila znowu zrobi. Czy macie jakieś sugestie??? HELP ME!!!

krisos1 09-02-2020 22:03

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Coś, ktoś? Narazie przy trasach poza miastem co drugi weekend co 300km wypala. Ile czasu powinno trwać prawidłowe wypalenie?

cencik 27-02-2020 20:35

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Witam w klubie...
Opiszę kilka swoich spostrzeżeń odnośnie mojego DPF.
Zwróćcie uwagę na:
EGR_ERR - różnica pomiędzy wymaganym a rzeczywistym EGR - w moim przypadku wacha się podczas jazdy od -100% do +100%. Powyżej 3000 obr mam -100% tak samo jak podczas wypalania czyli prawdopodobnie jest zamknięty wtedy.
EGRTP_V - położenie przepustnicy EGR - mam stałą wartość około 4,24V i nie zmienia się podczas normalnej jazdy. Podczas wypalania 1,5 do 3,5 w zależności od tego jak mocno cisnę gaz.
EGRVP_V - położenie zaworu układu recyrkulacji spalin - normalnie 1,2 do 2,1, przy wypalaniu stałe 1,24V.
DSLCR - odległość od ostatniej ukończonej regeneracji - po zresetowaniu zarejestrowanych wartości filtra DPF mam 0,0 km. Elegancko rośnie bez znaczenia czy miasto czy trasa. Przy około 600 km rozpoczyna pierwsze wypalanie. Najczęściej po zakończonym wypalaniu (nie wiem czy prawidłowym) wartość DSLRT zeruje się a DSLCR otrzymuje jakąś wartość z czapy np. 956 km :-o. Po przejechaniu około 70 km (widzę po wartości DSLRT) rozpoczyna kolejną procedurę. Po zakończeniu znowu DSLCR otrzymuje czapę - 734 km, DSLRT się zeruje i do kolejnego wypalania po około 70 km.
Komunikaty wymień olej i ciągły wzrost poziomu oleju... Może głupi sposób, ale jak już miałem dość to przed 600. km na DSLCR odpalałem ForScan na komórce i kasowałem wartości DPF i spokojnie jeździłem kolejne 600 km bez wypalania. Co ciekawe DP_DPF nadal było na (chyba) normalnym poziomie - na wolnych obrotach około 0,2-0,4 a przy konkretnym depnięciu max 15-16 kPa.
EGT - temperatura salin przed katalizatorem - przy normalnej jeździe mam około 250 st.C a przy wypalaniu ponad 600 a nawet 680 st.
EGTAC - temperatura spalin za katalizatorem około 180 st.C przy normalnej i 580-590 przy wypalaniu (obroty 2000-2500) - może tu mam za mało i nie kończy wypalania.
Faktycznie mam jakieś 2 czujniki temperatury, które pokazują -40 st.C. Jutro potwierdzę które to są wg ForScan.
GPC - układ sterowania świecami żarowymi - przy wypalaniu jak zdejmę nogę z gazu to wskakuje na On.
NOFRE - liczba nieudanych prób przeprowadzenia regeneracji - cały czas mam 0.
Może wspólnymi siłami znajdziemy w czym tkwi problem i utrzemy nosa wszystkim "mechanikom", którym nie chce się zająć tematem tylko słyszę "wywal pan DPF".
Adaptacja czujnika różnicy ciśnień również kończy się błędem i komp przestaje odpowiadać - muszę wyłączyć silnik i po chwili włączyć go ponownie. W serwisie FORD na ich oryginalnym programie również kończy się niepowodzeniem...
Edycja 02.03.2020
Te 2 czunjiki to CATEMP11 i CATEMP12 i mam cały czas na -40. Na forum ktoś kiedyś pisał, że tak ma być.
Teraz zastanowiło mnie jeszcze jedno zdanie z forum od TEDI_K
Przybywanie oleju wynika ze zbyt dużego oporu wydechu spalin na zatkanym filtrze DPF i 'przeciskaniu' spalin z dodatkową dawką paliwa do miski olejowej przez pierścienie.
Jak w naszych autach ma się sprawa z katalizatorem? Czy to on może być powodem takiej sytuacji? Czytałem ostatnio na OPG Blog o zatkanym katalizatorze. Kolejny trop i kolejna przyczyna do sprawdzenia...
Jakieś pomysły jak to sprawdzić?
P.S. do krisos1 - ostatnio jadąc do domu zauważyłem, że wypalanie jest w trakcie. Jadąc już chwilę oczywiście z podłączonym OBDII widziałem, że znowu temperatura EGTAC nie może wyskoczyć ponad 560-580 st. kiedy temp. EGT miała już zdrowo ponad 660-680 st. Zjechałem na parking i przytrzymałem chwilę gaz na 2300 obr. Po chwili temperatura EGT zaczęła rosnąć i po około 200 sek. (wg ForSCAN) osiągnęła 641 st. i wypalanie zakończyło się kasując tym samym wartości DSLCR na 0.0 km !!! SUKCES jednak połowiczny. Całość od momentu zauważenia przeze mnie wypalania do końca procedury zakończonej zerowaniem DSLCR trwała około 10 min.

krisos1 17-03-2020 21:56

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Hej.
Moje wypalanie trwa od 5 min do 8 min. Nadal "bawię" się komputerem. Przestałem zerować wszystkie wartości i wybrałem tylko jedną. Jakby poprawa - ale napiszę jak przetestuję. Zastanawiam się czy to nie jest problem z oprogramowaniem? Na pewno nie wina DPF - mam nowy.

cencik 22-03-2020 12:07

Odp: Częste wypalanie DPF
 
A jakie masz temperatury przed i za filtrem DPF podczas jazdy? Czy podczas wypalania zauważasz duże różnice między tymi czujnikami? Czy idą "łeb w łeb" :-)
U mnie ten za DPF jest mocno opóźniony i mniej "faluje" w temperaturach. Ten pierwszy natomiast mocno skacze od 350 do prawie 700 stopni w zależności od obciążenia silnika.

SaszaV8 30-03-2020 13:30

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Po przeczytaniu wątku powinienem się dołączyć ;) Więc się dołączam.
Pacjent S max 2007, 2.0 TDCI AZWA i to samo - przybywa oleju, DPF ciągle próbuje się wypalać i nic z tego nie wychodzi. Aktualnie w aucie zrobione:
- poprawiona wiązka do czujników w dolocie (jakieś setki stopni) i czujniki temperatury w katalizatorze (były ujemne w uj)
- DPF jest chemicznie wyczyszczony - wszystko dookoła drożne
- wentylator sprawdzany na krótko działa, wymieniony moduł na nowy
- mechanik sprawdził fioletowy kabelek - jest ok
- przy okazji nie działa klima (podobno błąd masy albo wentylatora)

Mam wrażenie, że jak auto jeździ bardzo spokojnie (obroty nie więcej niż 2000) to jest ok, nie podejmuje się wypalania, a jak się jeździ normalnie to próbuje i nie udaje się. Po ostrzejszej jeździe jak zatrzymam się na chwilę to z wentylacji daje smród rozgrzanego metalu, ale wentylator stoi w miejscu. Gdzie można jeszcze szukać przyczyny?

setaszi 05-04-2020 16:23

Odp: Częste wypalanie DPF
 
może mechanik żle sprawdził fioletowy kabelek, może sprawdził multimetrem na test przejścia - zwarcia ,a to moze być za mało, trzeba sprawdzic obciążając go np. żarówką 21-55W, tak samo sprawdzamy główne zasilanie wentylatora

SaszaV8 17-04-2020 09:44

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Kabelki, czujniki - wszystko sprawdzone, błędów nie wykazuje komputer.
Teraz poszły wtryski na sprawdzenie. Mam wrażenie, że sytuacja się nasiliła w momencie wymiany pompy wysokiego ciśnienia CR, podobno stara była mocno "wytarta", stąd pomysł na sprawdzenie wtrysków. Fakt też jest taki, że jak się jeździ z obrotami poniżej 2000 to mam wrażenie, że nic się nie dzieje, a jeżeli procedura wypalania by się zaczęła to w trakcie trasy 300-400 kilometrów by się zaczęła po prostu bez względu na obroty (skoro może się zacząć również w mieście lub na postoju). Powiem szczerze chwilowo mam dość już tego auta...
Zamówiłem kabel od viakena i będę chciał spróbować zobaczyć czy forscan coś wynajdzie...

patryk9527 18-04-2020 17:39

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Panowie ja u siebie mam wypalanie DPFa po 200-250 km i sprawdzałem ostatnio FOrscanem w trakcie wypalania, procedura zaczęła się dokładnie jak było 79.90% nasycenia dpf a skończyło się przy 25% i cały czas jazda była na niemieckiej autostradzie stałą prędkością i pytanie co tu może być nie tak? Nie powinno nasycenie spaść kilku procent a nie 25% ?

SaszaV8 21-04-2020 15:00

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Jest coś... Wtryski sprawdzone i są ok, a kabel pokazuje cały czas błąd P0691 czyli wentylator. Najlepsze jest to, że fioletowy owiany sławą kabelek sprawdzony + testowany z żarówką i jest ok... No zaraz mnie wuj strzeli... Natomiast sam wentylator i moduł sprawdzony bo na nówce sztuce to samo więc gdzieś wiązka musi być ułomna. Albo komputer.

krisos1 06-06-2020 23:28

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Witam ponownie. Długo mnie nie było dlatego że to badziewie doprowadza mnie do szału. Mam od dłuższego czasu przekonanie że to wina komputera i oprogramowania + jeszcze jakiś drobiazg (co to to nie wiem , testuję różne rozwiązania). Samo wyzerowanie ustawień wyuczonych odkłada następne wypalanie na następne 600 do 800 km. Wróciłem znowu do zaślepki EGR i będę chciał na tym zrobić parę tysiaków - na razie silnik pracuje równiej i chyba mniej pali. Dokupiłem sobie właśnie stację multimedialna opartą na android 9.1 i zainstalowałem na niej Forscan. Być może pokuszę się na jazdę z podłączonym OBD i poobserwuję co się będzie działo. Za jakiś czas opiszę moje obserwacje.

bulion771 06-09-2020 10:29

Odp: Częste wypalanie DPF
 
krisos1 piszesz, że wyzerowanie ustawień DPF i EGR rozwiązało problem.
Można wiedzieć jak forscanem to przeprowadzić ?
Tylko ciekaw jestem co się wydarzy jak mając nie wymieniony DPF spróbuję takiego zabiegu(twój był wymieniany).
Żadnych błędów w aucie nie mam, nic nie kopci ani nie traci mocy ale przy jeździe po autostradzie wypalanie co 150-200 km normalne nie jest wg. mnie.
Jadę i obserwuję diodę i licznik przebiegu czy już czy jeszcze 😡😠

krisos1 16-01-2022 19:47

Odp: Częste wypalanie DPF
 
Witam po dłuższej przerwie. Ten galaxy to jakaś porażka. Próby testy i kombinacje doprowadziły do stałego błędu P2002. Jak wskazuje instrukcja to sprawdziłem czujnik różnicy ciśnień (zakładając nowy oryginalny) i wymieniłem przewody do niego na nowe. Po wymianie u mechanika skasowałem błąd zadowolony iż kłopot za mną. Lecz po przejechaniu 30 km żółta kontrolka dała znać o sobie. Podłączyłem Forscan i wyświetliło mi błąd P2002. Przy teście przy 1344 obrotów czujnik pokazuje 0 bar (przy innych obrotach tak samo). Poprzedni czujnik zachowywał się tak samo. Panowie - czy ktoś ma pomysł co jeszcze z tym można zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.