Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regulacja wysokości fotela pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179239)

lgtm 31-03-2013 22:12

Regulacja wysokości fotela pasażera
 
Witam,

Ktoś się może orientuje, czy można w jakiś łatwy sposób zainstalować regulację wysokości fotela, czy trzeba wymienić cały fotel ? Mechanizm może być elektryczny lub manualny, nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia.

Auto z 2009 w wersji Titanium z elektryczną regulacją fotela kierowcy.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

eclipse 01-04-2013 11:44

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
Raczej cały fotel z elektryką bo to jednak 2009 r ..... szukaj rozbitki w ogłoszeniach .

arekwonski 03-04-2013 10:59

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
A nie lepiej kupić inny fotel z regulacją sprzedać stary i ci się praktycznie cena zrówna będziesz miał praktycznie za darmo a rozbitka z 2009r na pewno szybko znajdziesz

lgtm 13-04-2013 20:51

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
Cytat:

Napisał arekwonski (Post 1988978)
A nie lepiej kupić inny fotel z regulacją sprzedać stary i ci się praktycznie cena zrówna będziesz miał praktycznie za darmo a rozbitka z 2009r na pewno szybko znajdziesz

Tak wlasnie zrobie. Wlasnie przegladalem allegro i sporo jest takich foteli - z rozbitych aut lub po przekladce. Jesli tapicerka nie bedzie pasowala to moze uda sie wymienic tylko sam mechanizm.

lgtm 14-04-2013 09:48

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
Po numerze VIN sprawdziłem, że samochód posiada sportowe siedzenia przednie :
- Z boczną podusz.pow.- str. kierowcy
- Z boczną podusz.pow.- str. Pasażera
- Z Elektr. 2-Kier.Reg.Siedz.Kierowcy
- Z reczn.2-kier.reg. siedz.pas
- Ogrzew.siedz. kier.-zmien.temp
- Z ogrzew.siedz.pasaż.-zmien.temp

Teraz jestem troche zmieszany, bo z tego co tu jest napisane fotel pasażera powinien mieć regulacje w 2 płaszczyznach - albo miał kiedyś, zanim ja kupiłem ten samochód ;)

Jedno jest pewnie, po zewnętrznej stronie fotela nie ma żadnej dźwigni, ani przełącznika tak jak w fotelu kierowcy.

xander119 14-04-2015 13:49

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
U mnie jest to samo. Fotel kierowcy elegancko regulowany elektrycznie a jak zasiadam na miejscu pasażera to się czuję jak w dostawczaku. Taka Fordowska bida. Coś jak Mercedes z jednym elektrycznym lusterkiem. Nie czaję tego.

lgtm 21-04-2018 20:45

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
Cytat:

Napisał xander119 (Post 2387859)
jak zasiadam na miejscu pasażera to się czuję jak w dostawczaku

Doskonałe porównanie !!!
Dziś miałem okazję jechać na fotelu pasażera i od razu przypomniał mi się twój wpis @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

slapuch85 25-06-2020 12:48

Odp: Regulacja wysokości fotela pasażera
 
Swoją drogą, przy maksymalnym obniżeniu fotela kierowcy, też jakoś wysoko się siedzi. U szwagra w mondeo, gdzie nie ma elektrycznej regulacji siedzi się znacznie niżej.

Też macie takie wrażenie, czy może coś jest nie tak? Może coś blokuje maksymalne opuszczenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.