Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Programowanie otwierania szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136593)

Natiew 01-08-2011 11:14

Programowanie otwierania szyb
 
Witam Panowie czy ktoś już programował otwieranie szyb w nowym C-maxie ,aby otwierały się bez właczonego zapłonu? W/g instrukcji nie działa [może coś knocę Pozdrawiam

Atlis 01-08-2011 11:33

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Nie spotkalem sie jeszcze z samochodem, ktory by otwieral szyby seryjnie bez wlaczonego zaplonu, natomiast w FFIII mozna szyby otwierac i zamykac z pilota...

Natiew 01-08-2011 13:52

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Atlis- daję przykład Ford focus MK-1 2003r nie musiałem właczać zapłonu ,ani przekręcać stacykki w położenie 2 by szyby dały się otworzyć z przycisku sterowania ,Zgodze się co do ff-3 że domykanie działa z pilota ,bo też tak mam !Natomiast w instrukcji C-max jest napisane jak to zrobić ,tylko gdy to zrobię to to działa ok.dopuki doputy po przejechaniu i wyłączeniu silnika trzeba znowu od początku programować . [nie trzyma program]

neik 01-08-2011 14:28

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Ja mam autko z 2004 roku i jak podchodzę do auta to:
1. naciskam na pilocie otwieranie drzwi
2. przytrzymuję otwieranie ok 5sek. a wszystkie szyby otwierają mi się.
3. Jak zapomnę zamknąć szyby po wyjściu z auta to przytrzymuję zamykanie na pilocie ok 5 sek. i już się zamykają

leonov 01-08-2011 16:52

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Zaraz chodzi o otwieranie z pilota czy przyciskiem w drzwiach ? sprecyzuj pytanie .

Natiew 01-08-2011 18:32

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Własnie -chodzi o otwieranie szyb ze przycisków sterowania na drzwiach .! Instrukja mówi że trzeba zaprogramować dla każdego okna z osobna -u mnie jakoś nie wychodzi ! Sory że niesprecyzowałem pytania.

tomtomasz 01-08-2011 21:50

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Cytat:

Napisał Natiew (Post 1690375)
,tylko gdy to zrobię to to działa ok.dopuki doputy po przejechaniu i wyłączeniu silnika trzeba znowu od początku programować . [nie trzyma program]


czyli nie działa... bo z tego co rozumiem spodziewasz się, że po wyłączeniu zapłonu wciąż będą działać szyby z panelu w drzwiach...

z tego co wiem programowanie szyb działa aby:
-szyby mogły się otwierać i zamykać z kluczyka
-szyby mogły się całkowicie otwierać i zamykać po pojedynczym wciśnięciu przycisku (takie wciśnięcie mocniejsze jeżeli mogę tak to określić).

W moim c-maxie po zaprogramowaniu w żadnej konfiguracji przy wyłączonm zapłonie szyby nie działają...

leonov 02-08-2011 12:40

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Cytat:

Napisał tomtomasz (Post 1690660)
z tego co wiem programowanie szyb działa aby:
-szyby mogły się otwierać i zamykać z kluczyka
-szyby mogły się całkowicie otwierać i zamykać po pojedynczym wciśnięciu przycisku (takie wciśnięcie mocniejsze jeżeli mogę tak to określić).

Tak właśnie jest i inaczej nie będzie :!!:

Natiew 02-08-2011 14:26

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
Jak mam to rozumieć [cytuję książkę obsługi]-Wszystkie okna można otwierać/zamykać za pomocą przełączników na dzwiach kierowcy ,przy wyłaczonym zapłonie !Wskazówka-1 unieś i przytrzymaj przełącznik aż okno zamkmie się całkowicie 2-zwolnij przycisk 3-ponownie unieś przełacznik na jedną sek.4- wciśnij i przytrzymaj przełącznik,aż okno otworzy się całkowicie 5- zwolnij przełącznik6- unieś i przytrzymaj przełacznik ,aż okno zamknie się całkowicie7-Otwórz okno i spróbuj zamknąć je 8-powtórz procedurę dla każdego okna z osobna .W przypadku odłączenia akumulatora trzeba ponownie zaprogramować!

leonov 02-08-2011 15:31

Odp: Programowanie otwierania szyb
 
No być może w nowych wersjach (wcześniej nie popatrzyłem na twój rocznik) dodali taką opcję bo w naszych starszych jej nie ma :-(
Masz nowy sprzęt więc jedź do serwisu na pewno ci pomogą w ramach gwarancji !


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.