Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] przestawienie jednostek czy możliwe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303664)

maciuo 02-12-2019 21:40

przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Po 10 latach bezproblemowego ujeżdżania Focusa przyszedł czas na kolejnego Forda. Mam pomysł na sprowadzenie Kugi/Escape z USA. I w związku z tym pytanie czy w takim aucie da się ustawić na liczniku kilometry oraz spalanie w litrach oraz przestawić temperaturę na stopnie Celsjusza? Zastanawiam się miedzy 1,5 ecoboost a 2,5 duratec. Z tego co wiem w 2,5 można zakładać Lpg ale jak z ogólna trwałością tego silnika i spalaniem? Czy są jakieś znane problemy tego silnika np duratec europejski lubi łykać olej a nie wiem jak w 2,5? Z kolei 1,5 zachęca mniejsza akcyzą na start ale odpada Lpg i słyszałem ze zdarzają się pękające bloki/głowice. Ile pali takie 1,5 w Kudze 2wd?

mirut 02-12-2019 22:15

Odp: Kuga/Escape z USA przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Przestawić jednostki da się. Najlepiej jakiegoś speaca z kompem co by od razu na pplskie menu przerobil. Co do silnika to zależy ile jeździsz? Miasto, trasa? Ile km rocznie?
Ja mam Escape w 2.0 ecoboost. Spalanie w mieście ok 14-15, w trasie ok 8.5.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

maciuo 03-12-2019 06:09

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Mi angielski nie przeszkadza bardziej chodzi mi o zmianę jednostek z poziomu wyświetlacza zegarów poprzez menu czy jest taka opcja. Najbardziej się skłaniam na to 2,5. Jak to jeździ w porównaniu z 1,5 i 2,0 eb, ma ktoś porównanie? Pozdr

Escap 03-12-2019 06:35

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Cytat:

Napisał maciuo (Post 3199471)
bardziej chodzi mi o zmianę jednostek z poziomu wyświetlacza zegarów poprzez menu czy jest taka opcja.

jest taka opcja, bez problemu zmienisz na km, litry itd.

lukaszooo 03-12-2019 08:01

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
W Escape jeżdziłem tyko 2.0eb, fajnie jedzie ale to spalanie to lekka przesada.... W fusionie jeżdziłem wszystkimi trzema. 2.0eb wiadomo jest moc jest fajnie, jeśli jeżdzisz po mieście to 15L nie jest problemem. 2.5 ma fajną kulture pracy spalanie w mieście ok 10L tyle że ten silnik jest powolny, zwłaszcza z dołu, do tego ta skrzynia jeszcze bardziej go zamula. 1.5eb jest duzo bardziej żwawy niż 2.5, niestety nie ma takiej kultury pracy jak 2,5, spalanie w mieście jeżdząc agresywnie ponad 10L, jeżdząc normalnie ponad 9L. Jeżdziłem też hybrydami, pierwsze wrażenia wow, na silniku elektrycznym do 60km/h, do sklepu prawie za darmo, niestety jak mu depniesz to skrzynia CVT wyje, jak pojedziesz za miasto to robi sie dramat, ani to oszczędnę ani praktyczne a do tego ta skrzynia... może kwasie przyzwyczajenia, na trasie 100km ostrych testów wyszło 9,5L prędkość max 180km/h więcej nie chciał iść.

siwakk15 03-12-2019 10:28

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Mam Escape 2.0EB i polecam jednostkę. Dobrze dopasowana do masy i wielkości auta. Pamiętaj, że 2.5 wychodziło tylko w podstawowych wersjach.

maciuo 03-12-2019 12:38

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Niby podstawowa wersja ale 2,5 wg katalogu ma poniżej 10s do 100 km/h co uważam jak na takie autko jest ok i można gaz zakładać bez problemu. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż europejskie crv lub forester z 2,0 benzynowym.

tomdiabollo 03-12-2019 18:53

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Tu masz trochę o siniku 2.0 EB 240 Km w lpg.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja mam ten silnik z LPG i spalanie wychodzi od 14-15/l Lpg + 1-3/L Pb na 100 kilometrów jazda w 90% miasto.

tedi_k 03-12-2019 20:43

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3199490)
...Jeżdziłem też hybrydami, pierwsze wrażenia wow, na silniku elektrycznym do 60km/h, do sklepu prawie za darmo, niestety jak mu depniesz to skrzynia CVT wyje, jak pojedziesz za miasto to robi sie dramat, ani to oszczędnę ani praktyczne a do tego ta skrzynia... może kwasie przyzwyczajenia, na trasie 100km ostrych testów wyszło 9,5L prędkość max 180km/h więcej nie chciał iść.

Po kolei:
- Hybrid i Energi (hybryda Plugin) na samym silniku elektrycznym mogą jechać do 120km/h. Powyżej obligatoryjnie włącza się silnik spalinowy.
- Skrzynia eCVT (nie ma dokładnie nic wspólnego z CVT) to po prostu 2 duże silniki elektryczne i przekładnia planetarna. "Wyje" silnik spalinowy, bo chodzi na obrotach jak w Hondzie...
- Hybrid/Energi nadaje się do jeżdżenia EKONOMICZNEGO do mniej więcej 140km/h. Nic nie wyje, jedzie sensownie i spala ok. 6,5l/100km.
Jeżdżę na co dzień to mogę się wypowiadać.
- Hybrydowy zespół napędowy (z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne silników elektrycznych wbudowanych w skrzynię eCVT) NIE MA PRAWA przekraczać 180km/h. Takie więc ma ustawione ograniczenie prędkości.
Jak ktoś chce jeździć więcej - polecam Mustanga Mach:one: Ponad 1.200Nm pozwoli przeprowadzić "ostre testy"...:D Oby tylko testujący zdołał to przeżyć...:wink:

lukaszooo 03-12-2019 22:34

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Mało jeżdżę i potrzebuje auta do sklepu i na wakacje (jednego auta). Każdy zachwala hybrydy jakie to nie są oszczedne więc troche sie napalilem zwlaszcza ze koszta są praktycznie takie same jak benzyn. Pare lat temu jezdzilem leksusem rx450h z 2011r i wtedy bylem pod wrazeniem. Hybryda w fusionie/mondeo mnie zniesmaczyła a te 120km/h na elektryku to jedynie w celach testowych, ze swiatel gdy normalnie ruszamy przy max 40 odpala silnik. Jedna traska, brak bagaznika i stwierdzam że hybryda w fusionie/mondeo to jednak nie dla mnie.

tedi_k 03-12-2019 22:53

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3199730)
...ze swiatel gdy normalnie ruszamy przy max 40 odpala silnik. ...

Widać, że nie jeździsz hybrydą plugin (ENEREGI). Włącza się tryb EV ("jedź tylko na "elektryku""), nie włącza żadnego silnika spalinowego a i tak prawie wszyscy na światłach "zostają z tyłu"..:wink:

Widać, że słabo testowano, nie zgromadzono stosownych informacji i zbudowano oczekiwania "od czapy" a nie w oparciu o realne cechy tych aut... Bagażnik w Fusionie Energi - podobnie jak w sporej grupie sedanów - najspokojniej wystarcza "do sklepu" (nawet przed świętami...) a co dopiero "do pracy":p Nie wystarcza i nie ma prawa wystarczać "nad morze 4-ro osobową rodziną z psem".

lukaszooo 04-12-2019 09:06

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
A ja widzę ze nie czytasz ze zrozumieniem. Mało jeżdżę i potrzebuje auta do sklepu i na wakacje, tego drugiego warunku hybryda nie spełnia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.