Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd, (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305678)

Johnycompl 31-01-2020 19:43

ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
1 załącznik(i)
Hej, zmieniłem C-maxa ( z 2005 na 2014 ) i chciałem troche się pobawić w konfiguracji forda :) ( w poprzedniej wersji nie było żadnych problemów ).
Kable jaki posiadam to Viken ELM327 v3 FORD USB na chipie STN1170. Program ForScan 2.3.25 Beta z licencją rozszerzoną.

Moj problem polega na tym, że ForScan wykrywa samochód i wszystkie moduły poprawnie ale przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd, zegary świrują i po chwili jest zakończona procedura serwisowa.

Screen w pliku

Dodam że mogę zrobić procedurę serwisową BCMii konfiguracja modułu (As a build) - są tam tylko 3 parametry do zmiany 726-02-01, 726-02-04 i 726-02-05 (chyba takie).

Czy mieliście problem z czymś takim ? Czym to może być spowodowane ?
Z góry dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedz :)

slawek-kali 31-01-2020 20:09

Odp: ForScan problem z odczytem BCMii
 
to tylko forscan.. widac nie obsluguje tych funkcji..

Johnycompl 31-01-2020 20:26

Odp: ForScan problem z odczytem BCMii
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3219145)
to tylko forscan.. widac nie obsluguje tych funkcji..

Ok, mogę się z tym zgodzić... :) to wtedy jakim programem mogę sobie "cos" pozmieniać w konfiguracji ? :)

slawek-kali 31-01-2020 20:28

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
ids ucds fdrs... ale to nie viakenem ;)

Johnycompl 31-01-2020 20:53

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
Szkoda, bo miałem nadzieję, że uda mi się pozmieniać kilka opcji z tym kabelkiem co mam...

slawek-kali 31-01-2020 20:59

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
cos tam mozesz, ale nie wiem ile bo nie korzystam z tego..
moze ktos sie zglosi i cos wiecej doradzi..

Johnycompl 31-01-2020 21:09

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
Będę czekać może jakaś dobra dusza mi coś podpowie :)

boncio 03-02-2020 14:26

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
Forscan i Viaken łączą się bardzo dobrze z C-maxem i można zmieniać konfigurację. Zdecydowanie prościej w wersji main (jawnym tekstem pisane), niż as-built.

Przecież masz tam jak byk napisane, "loading SBL failed", to jak chcesz wykonać procedurę? Secondary boot loadery są wymagane do uruchomienia procedury i bez tego nie ruszy.

Masz dwie opcje, mieć internet w kompie podczas startu procedury (Forscan ściągnie to co wymagane) albo odszukać właściwe SBLe i skopiować do katalogu Forscana.

Dodam, że wszystko jest opisane na forum. Możliwe, że Focusa, a nie C-maxa, ale powinieneś wiedzieć, że to to samo.

Johnycompl 04-02-2020 18:56

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3219994)
Forscan i Viaken łączą się bardzo dobrze z C-maxem i można zmieniać konfigurację. Zdecydowanie prościej w wersji main (jawnym tekstem pisane), niż as-built.

Przecież masz tam jak byk napisane, "loading SBL failed", to jak chcesz wykonać procedurę? Secondary boot loadery są wymagane do uruchomienia procedury i bez tego nie ruszy.

Masz dwie opcje, mieć internet w kompie podczas startu procedury (Forscan ściągnie to co wymagane) albo odszukać właściwe SBLe i skopiować do katalogu Forscana.

Dodam, że wszystko jest opisane na forum. Możliwe, że Focusa, a nie C-maxa, ale powinieneś wiedzieć, że to to samo.

Tak, masz rację :) brakowało tego pliku SBL ale dodatkowo miałem ustawione złe prędkości kabla oraz inny firmware STN... ;)

Dzięki koledze z forum udało się ogarnąć :)

xxx_zzz 15-09-2020 10:28

Odp: ForScan przy próbie połączenia sie z BCMii Central Configuration wyświetla błąd,
 
A mając CCY stn1170 próbuję się połączyć z moim C-maxem z modułem BCM i wywala błąd "procedura serwisowa została przerwana". Czym to może być spowodowane ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.